Stogo danga: skarda ar čerpės

Klausimas:
Kokią stogo dangą patartumėt dėti namui: betonines čerpes ar skardą? Kurios dangos padėjimo darbai brangesni?
Komentarai:
Kurią stogo dangą pasirinkti labai priklauso nuo to, dengiate naują stogą ar keičiate esamą seną stogo dangą. Jei įrenginėjate naują stogą pasirinkus plieninę stogo dangą jums reikės įrengti paprastesnes ir pigesnes stogo konstrukcijos, todėl kad plieninė stogo danga yra žymiai lengvesnė nei betoninė čerpė. Dėl dizaino mes galime pasiūlyti plieninę čerpės imitaciją „Borga Elegant“. Jei keičiate seną stogo dangą (pvz šiferis) į naują, betoninė čerpė nėra tinkamas pasirinkimas dėl savo svorio. Norint uždėti šią dangą, jums reikės keisti stogo konstruktyvą, bei atskirais atvejais netgi sutvirtinti namo sienas. Plieninė stogo danga šiuo atveju yra lengva ir tinkama tokiems darbams ir dėl savo svorio ir dėl apdirbimo lengvumo. Dengimo kainos apytikriai kainuoja tiek pat kiek ir medžiagų kaina, taigi plieninės dangos uždengimas – pigesnis.
Rekomendacija dėti skardą, dabar skarda gaminama labai aukštos kokybės ir ilgaamžiškesnė ne bituminės čerpelės. Taip pat nereikalauja tiek papildomos priežiūros bei nesamanoja. Darbų kaina didesnė bituminių čerpelių, būtinai atkreipkite dėmesį, kad čerpelėms reikalingas pagrindas (t.y. osb), o jos kaina ir montavimas papildomai iškelia m2 kaina. Pačios čerpelės už m2 yra pigesnės, tačiau tarnavimo laikas, įdedamas darbas ir reikiamų medžiagų kiekis (norint padaryti teisingai) išpučia kainą ženkliai. Tad meistrui pelningiau dėti bitumines čerpeles, tačiau kliento piniginei lengviau pasirinkus skardinę dangą.
Giedrius, Alnida, UAB
Abi dangos yra kokybiškos ir ilgaamžės, bet turi ir specifinių skirtumų. Pirma – tai medžiagos svoris. Betoninė čerpė yra 10 kartų sunkesne už skardinę ir reikalauja konstrukcijų kurios atlaikytu jos svorį. Montavimo darbai betoninės čerpės yra sudėtingesni ir brangesni už plieninės dangos. Bet betoninės čerpės daugiau atsparios druskoms, tai jeigu objektas randasi arti jūros – tai betonas būtu geresnis sprendimas.
Patartumėm dėti betonines čerpes. Šiek tiek brangiau kainuoja čerpių įrengimas, tačiau apskritai namo vertė ženkliai padidėja lyginant su namu su skardiniu stogu. Be to ir tokio stogo ilgaamžiškumas didesnis.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: