Bituminių čerpių klojimas ant medinės konstrukcijos

Klausimas:
Ar klojant bitumines čerpes ant medinės stogo konstrukcijos, OSB-3 storis būtinai privalo būti 12 mm? Ar galima kloti bitumines čerpes, jei ant gegnių sukaltos apipjautos lentos (storis 20mm), o ant lentų - OSB-3 plokštė (storis 8mm). Ar tai pažeidimas?
Komentarai:
OSB storis priklauso nuo to, koks yra tarpas tarp gegnių, bet net esant mažiausiam tarpui dedama 12 mm osb plokštė - nors lentos gali būti 20 mm. Jeigu jūs klotumėte bituminės čerpeles ant 8 mm OSB plokštės, nusižengtumėte statybos įstatymui.
Jei lentų "paklotas" sukaltas pakankamai lygiai, tarpai tarp lentų - ne daugiau 10mm, o stogo nuolydis - ne mažiau 18 laipsnių, tai problemų kilti neturėtų. Taip pat rekomenduoju visu stogo perimetru ir prie kraigo po čerpelėmis naudoti specialų 1 m pločio paklotą.
Ekspertai.lt
Ant gegnių dar turi būti difuzinė plėvelė, ilginis, o tada - paklotas čerpelėms. Aš rekomenduočiau įrengti praretintą grebėstavimą, nes stogas geriau vėdinsis, o OSB 8mm gali laikui bėgant pradėti banguoti. Nededant apatinio sluoksnio po bituminėmis čerpelėmis, jei kas nors nutiks (pvz suskilinės čerpelės), gamintojai garantijos neduoda.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto