Prilydomoje stogo dangoje kaupiasi kondensatas

Klausimas:
Turime nedidele stogo problemą. Stogas dengtas prilydomaja danga, šiltintas vata storis 200mm, ir stogo dangoje kaupiasi kondensatas. Ventiliuojamieji kaminėliai išdėstyti pan 20 kv kaminėlis. Gal galite patarti, kaip rasti kondensato atsiradimo priežastį?
Komentarai:
Tikėtina, kad yra pažeistas garus izoliuojantis sluoksnis. Laikui bėgant plastmasinės plėvelės suyra ir nebeatlieka savo funkcijos. Galimos garų izoliacijos klaidos: nesuklijuotos sluoksnio siūlės, nepakelti plėvelės kraštai iki termoizoliacinio sluoksnio viršaus prie parapetų, kaminų, stoglangių. Gali būti dideli tarpai tarp termoizoliacinių plokščių, per kuriuos atsiranda šalčio tiltai, neteisingai sumontuoti ventiliaciniai kaminėliai. Reikėtų atkreipti dėmesį į stogo konstrukcijos vietas virš tokių patalpų kaip: pirtys, dušai, skalbyklos, virtuvės, bei iš šių patalpų įrengti papildomą ventiliaciją.
Kita tikėtina priežastis – nesandari stogo hidroizoliacija, dėl ko sudrėksta akmens vata. Profesionalus stogdengys gali įvertinti akmens vatos būklę per ventiliacijos kaminėlį, bei apžiūrėti, ar nėra bituminės hidroizoliacijos įrengimo klaidų ir mechaninių pažeidimų. Pašalinus priežastį bei įrengus patalpų ventiliaciją problema turėtų išsispręsti.
A. Lisovsks, Mida LT, UAB
Pries renovuojant stoga nebuvo isdziovintas stogas. Renovuojamiems stogams patartina naudoti prilydomas medziagas dalinai prilydomas, dauguma gamintoju raso zodeli "vent", nepanaudojus tokiu medziagu susidaro garu slegiskuris nespeja issiventiliuoti per kaminelius, be to vatoje nera irengti ventiliacijos grioveliai vadinama "air sistem" ("paroc" puslapis) tai jusu kamineliai aptarnauja tik mazdaug apie 3m2. Jei Jusu name buvo siltinti parapetai patareme siltinimo vatoje padaryti nedidelius griovelius kas 20cm ir vel uzklijuoti bitumine danga.Esme tame kad stogo siltinime susidares slegis iseitu per parapetus, tokiu budu padesite stogui issiventiliuoti.
Rytis Skaudzius, Ginstata, UAB
Dėl kondensato atsiradimo yra ne viena priežastis, bet greičiausia ir tikimiausia, kad stogo dengimo darbai yra atlikti nesilaikant statybos reglamento.Tiesiog trumpai sakant yra padarytas brokas.
 
Sritis:
Sritis: