Kokią dangą pasirinkti vienšlaičiam stogui

Klausimas:
Kokią stogo dangą pasirinkti? Vienšlaičio stogo pasvirimo kampas - 8 laipsniai.
Komentarai:
Prie tokio nuolydžio rekomenduočiau dėti skardą, valcuota arba trapecinį "Classic" profilį su aukštesne banga. Kitas variantas - bituminės čerpės su papildomu hidroizoliacinio pakloto sluoksniu.
Gediminas, Nord Profil, UAB
Mūsų gaminamos beasbestinės banguotos stogo dangos reikalaujamas minimalus stogo nuolydis yra 12 laipsnių. Tačiau noriu priminti, kad darant mažo šlaito nuolydžio stogus, reikia nepamiršti apie gerą stogo vėdinimą. Kaip žinia po stogo danga kaupiasi kondensatas, ypač jei stogo konstrukcijoje naudojama tik viena difuzinė plėvelė. Susidaręs kondensatas turi būti išvėdintas, kitu atveju ši drėgmė pradės kauptis stogo konstrukcijoje. Tokiu atveju reikia įrengti papildomus ventiliacinius kaminėlius tam, kad sudaryti aukščių skirtumas tarp karnizo ir viršutinės stogo dalies. Taip pat reikia nepamiršti ir apie stogo hermetiškumą. Mažesnio nuolydžio stoguose po stogo danga lengviau pateks išorinis vanduo ar sniegas, toks stogas turės didesnes sniego apkrovas. Reikalinga stipresnė ir pati stogo konstrukcija.
Esant dabartiniai Jūsų situacijai, vientelis patikimas variantas (išskyrus "barškančią" trapecinę skardą) būtų fibrocementiniai banguoti (arba lygūs) lakštai - "šiferis", bet reikėtų būtinai naudoti izoliacines tarpines lakštų sudūrimuose. Jei yra galimybė, siūlyčiau pasvirimo (nuolydžio) kampą padidinti bent iki 12 laipsnių - tuomet galėtumėte naudoti ir bitumines čerpeles.
Ekspertai.lt
Esant tokiam nuolydžiui, dangos pasirinkimas stipriai ribojamas. Tokiu atveju galima naudoti arba klasikinio profilio plieninę dangą, dar vadinama Click – sistema, valcuojamą skardos profilį, arba prilydomos bituminės dangos. Taip pat po skardiniais stogais rekomenduojame naudoti aukštos kokybės, ne mažiau kaip 160 g/m2 difuzinę plėvelę.
Labiausiai Jums tinkanti, prie tokio stogo nuolydžio medžiaga yra skarda klasika arba trapecinė skarda aukštesniu profiliu. Jeigu norite dėti trapecinę skardą su mažu bangos aukščiu, reikalinga klojant perdengti skardą per kelias bangas .
Kadangi stogo nuolydis - tik 8 laipsniai, rekomenduočiau dėti klasikinę dangą (klika arba valcprofili). Galvojant apie plieninę čerpių imitaciją, beasbestinį šiferį, molines čerpes, reikėtų bent 15 laipsnių nuolydžio.
EPDM RubberGard guminę stogo dangą galima naudoti esant tokiam nuolydžiui, tereikia pagrindo prie kurio galima būtų ją priklijuoti, pvz. OSB plokštė, betonas ar kitokio tipo tvirtas pagrindas. Suteikiame nuo 10 iki 20 metų garantiją.
Justinas Luneckas, Ekspertai.lt
Patikimiausia įrengti dangą, skirtą plokštiems stogams. Galima įrengti ir kitas, tačiau tokiam nuolydžiui jau reikia naudoti papildomas priemones - sandarinimo juostos, dvigubą plėvelę ar pan.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: