Įstiklinto balkono šiltinimas iš vidaus

Klausimas:
Noriu apšiltinti įstiklintą balkoną polisterolo lakštais (5 cm storio) iš vidaus. Kaip juos pritvirtinti prie sienos ir lubų?
Komentarai:
Šiltinant vertikalias konstrukcijas, polistireninio putplasčio plokštės tepamos klijais OK 500. Šiltinant lubas, jos papildomai tvirtinamos smeigėmis EJOT IDK su plastikiniu kalamu kaisčiu. Susidarę tarp plokščių, tarpai užpurškiami montažinėmis putomis. Bus šiek tiek jaukiau, nors didelio efekto nebus. Stiklas labai laidus šalčiui, tad ir apšiltinus 15 cm storio plokštėmis, žiemą bus šalta.
Polistirolo lakštus klijuokite ištisu klijų sluoksniu, kad tarp sienos ir polistirolo neliktų jokių oro tarpelių. Klijų sunaudosite daugiau, bet efektas nelygintinas su tuo, ką gausite, klijuodami lopais.
Patarimas šiltinant balkoną: nugruntuoti giluminiu gruntu, o polistirolo plokštes klijuoti Bolix Z klijais, tepant perimetru ir padarant du "kleckus" viduje, siūles supūsti mažai besiplenčiančiu makroflexu. Po poros dienų paviršių nušveiskite metaline tarka, išlyginkite, 160 g tinkelį armuokite skandinant, ir užglaistykite Bolix U klijų mišiniu. Smeigių tikrai nereikia - plotai maži, todėl klijų turėtų pakakti.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt