Klinkerio plytelių klijavimas

Klausimas:
Norime klijuoti klinkerio plyteles ant namo, kuris apšiltintas, dėtas tinklelis ir vieną kartą armuotas. Sienose labai daug nelygumų, kreivumų. Ar reiktų dar kartą perarmuoti?
Komentarai:
Klinkerio plytelių danga ant apšiltinto termosistema fasado yra įmanoma, tik reikia atkreipti dėmesį į šiuos būtinus reikalavimus ir pastabas:- Įrengiant armavimo sluoksnį, smeiges būtina tvirtinti kiaurai per armavimo tinklelį. Įprastu atveju smeigėmis tvirtinamos izoliacinės plokštės, o paskui įrengiamas armavimo sluoksnis ir apdaila;- Armavimo sluoksnis visoje plokštumoje negali būti mažesnio storio nei 5 mm (deja, dažnai nusižengiama technologiniams reikalavimams ir toks sluoksnis daromas 2-4 mm storio, kuris bus per silpnas sąlyginai sunkiai apdailai laikyti.- Būtina naudoti tikro klinkerio plyteles, t.y. jų vandens įgėrimas turi siekti max. 5%. Deja, labai dažnai klinkeriu vadinamos įprastinės apdailinės keraminės plytelės ar plytos.Tokiu atveju vanduo įmirkina plyteles ir pro jas prasiskverbia į konstrukcijos vidų. Ir kai taip įvyksta toks vanduo nepašalinamas iš konstrukcijos bei įtakoja izoliacinės medžiagos efektyvumo praradimą ir - ilgu periodu - pelėsių atsiradimą.- Plyteles klijuoti tik tam tikslui tinkančiais klijais (klijai būtinai turi atitikti elastingumo klasifikacijos reikalavimus, t.y. turi turėti žymėjimą S1 arba S2).- Siūles glaistyti tik tam tikslui tinkančiais plytelių siūlių glaistais - jie turi gerai sukibti su plytelių kraštais, būti nelaidžiais vandeniui ir pasižymėti elastingumu.Knauf siūlo tokias plyteles klijuoti klijais Knauf Flexkleber, jų klasė - C2TS1, o siūlėms glaistytis naudoti siūlių glaistą - Knauf Elastic Plus Flexfuge - klasė CG2ArW, t.y. elastingas, sumažintas įgeriamumas, dilimas ir pagerintas sukibimas su silpnai vandenį įgeriančiomis plytelėmis.Plyteles klijuojant kažkiek palyginti nelygumus pavyks, tuo labiau, kad reikalavimai pagrindui įrengiant dekoratyvinį tinką tikrai yra griežtesni (duobių gylis max. tinko frakcija + 0,5 mm, t.y. maždaug 2-3 mm), tačiau reikia suprasti, kad klijų sluoksnis nėra plokštumos lyginimo medžiaga ir tokiu būdu fasado plokštumas išlyginti gali nepavykti.
Prieš klijuojant klinkerio plyteles ant namo, fasado paviršius turi būti paruoštas kokybiškai ir turi būti lygus. Plytelėmis paviršiaus neišlyginsite.
Giedrius Aučinikas, MB Naustatus
Jeigu namas armuotas tik vieną kartą, tai patartina uždėti dar vieną armavimo sluoksnį ir tada tinkuoti, o kadangi pageidaujate fasadą klijuoti klinkerio plytelėmis, tai reikia atkreipti dėmesį kokio svorio armavimo tinklelis buvo naudotas. Kadangi klinkerio plytelės sveria gerokai daugiau negu tinkas, tokiam fasadui patartina dėti du armavimo tinklelius 165 gr/m2 (ar panašiai) arba vieną bet 200 gr/m2.
Kestas, Vykelida, UAB
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto