Fasadai – Patarimai

Norim klijuoti klinkerį, smeigės sudėtos į kampus ir viena per vidurį, bet tinklelis dėtas ant viršaus (tinkamas klinkeriui), neprispaustas su smeigėmis. Ar galima dar papildomai dėti smeigių, kad pritvirtintų tinklelį, ant nutinkuotos sienos?
Namo sienos apšiltintos putų polistirolu, uždėtas tinklelis su armuojamuoju skiediniu - klijais. Ką dar reikia atlikti prieš dažant fasadą? Ar reikia dar sluoksnio tinko ar...?
Sudėjus shera plank dailylentės labai šlampa plėmais. Spalva graikinio riešuto. Ar tai normalu? Dengta spalva ir lakuotos. Visos lentos realiai šlampa plėmais. Pardavėjai sako, kad po kelių metų nešlaps. Reikia tikslios info.
Norėjau paklausti, namas apšiltintas polistiroliu ir nuarmuotas jau stovi apie 5 metus, tik dabar bus dedamas dekoratyvinis tinkas. Kuo geriausia būtų nugruntuoti prieš dekoratyvinį tinką?
Norėčiau fasadą apklijuoti klinkerio plytelėmis, tačiau fasadas buvo ruošiamas struktūrai. Armavimo tinklelis uždėtas 160g/m2. Per tinkleli nebuvo smeigiuojama. Polistirolas buvo klijuotas su Penosil 878 klijais. Namo aukštis iki 5 metrų. Ar galimas klinkerio klijavimas ant tokio namo? Ar reikia kažkaip paruošti iš naujo namo sienas?
Turime situaciją, kad dekoru dengtas namas pradėjo žaliuoti bei pilkuoti. Ieškome dažų, kurie tiktų esam paviršiui padengti. Norėtume iš Jūsų patarimo bei pasiūlymo kaip atnaujinti estetinį vaizdą. Dekoras buvo naudotas Weber TD321. Klausimai būtų: 1. Koks paviršiaus paruošimas reikalingas Jūsų parduodamiems dažams? Ar užtenka nuplauti fasadą? Ar reikia gruntuoti ir pan.? 2. Kokiu būdu reikia užnešti jūsų dažus? Kiek kartų patartumėte dažyti? Kiek laiko džiūna jūsų parduodami dažai? 3. Koks Jūsų siūlomų dažų ilgaamžiškumas bei atsparumas oro sąlygoms? Koks gamintojas suteikia garantiją ar bent prognozę tokiam paviršiui? Ar atsparūs UV? Ar galite pagaminti bet kokią spalvą pagal RAL ? Pateikite savo geriausių dažų kainos pasiūlymą, orientacinis plotas virs 400 kv.m. Lauksime Jūsų technologinių pasiūlymų. Jei trūksta informacijos galite susiekti telefonu arba el. Pastu.
Planuoju statyti vieno aukšto SIP namą. Niekas nerekomenduoja iš išorės prie OSB plokštės klijuoti putų polistirolo (dėl galimo rasos taško, o norisi namo išorės apdailos-klinkerio plytelių. Ar įmanoma SIP namui turėti klinkerio plytelių fasadą nepatiriant didelių finansinių išlaidų ir kokią technologiją naudoti?
Namas senos statybos apšiltintas 5cm polistirolu. Planuojam papildomai klijuoti 10cm (Vievio polistireno) klinkerio sistemą Neopr100 ir klijuoti klinkerio plyteles. Gamintojo teigimu klinkeris klijuojamas tiesiai ant Neoporo į suformuotus griovelius, nereikia armavimo? Ką pasirinkti, sistemą su armavimu ar klinkerio sistemą be armavimo?
Ar galima klinkerio plyteles klijuoti ant kamino, kuris mūrytas iš silikatinių plytų ir yra pirties viduje, kaitinimosi patalpoje, kur būna aukšta temperatūra (apie 100 laipsnių). Gal yra specialios klinkerio plytelės atsparios karščiui, ar tinka bele kokios.
Norėjau pasiteirauti ar yra normalu, kad užfūguoto klinkerio plytelių fasade pati fūga visi kampai ir kai kur siūlės byra? Beje siūlės yra nevienodos spalvos, nors mišinys buvo pirktas vienodas. Liečiant siūles rankomis viskas byra, pačios siūlės padarytos nuo 8mm iki 20mm, ar tai yra normalu?
Gal galit pasakyti, ar nuorodą įdėti STR, ar kažką panašaus, kokia yra leistina užarmuoto fasado paklaida prieš dekoratyvinio tinko dėjimą? Kaip teisingai priimti tokius darbus? Tarkim, jei matosi, kad visa siena banguoja, bet meistrai aiškina, kad atitinka reikalavimus, ar uždėjus dekoratyvinį tinką neatkartos bangavimų? Kaip idealiausiai dar kartą nuglaistyti, kad išlyginti visą sieną, naudojant 2m lyginimo lotą?
Namas dabar apšiltintas ir nuarmuotas. Dekoras bus dedamas kitais metais, ar reikėtų nugruntuoti pastatą. Ir kokiomis medžiagomis? Ačiū už atsakymus.
Pasistačiau karkasinį sodo namą ir dabar yra išorėje osb plokštė, nes buvo planuota klijuoti Hauberk technonikol fasadinę midą, bet išėjo taip, kad jos niekur nenupirksi. Nėra ir nebus, pasakė pardavėjai, ką patartumėt dėt ant fasado?
Kokį giluminį gruntą naudoti nuarmuotom sienom, prieš klijuojant klinkerio plyteles? Sienos nuarmuotos prieš keturis metus. Ir ar nieko baisaus, kad buvo paliktos nuarmuotos sienos, tiek ilgai? Dėkui
Klijuojant klinkerio plyteles būtinai klijus reikia tepti ant sienos ir ant plytelės, ar galima tik ant plytelės? Meistrai sako, kad nebūtina klijus tepti ant sienos, užtenka tik ant plytelės. Nors aš kažkaip nepasitiki. Šituo atveju, kas galėtų nutikti? Ar jokiu būdu neklijuoti tokiu principu?
Ar galima klijuoti klinkerio plyteles ant OSB plokštės?
Karkasinis namas apkaltas osb plokšte. Norime tinkuojamo fasado. Ar reikalingas papildomas šiltinimo sluoksnis iš lauko tarkim kieta fasadinė vata, arba steico? O gal iš karto gruntuoti ir tinkuotojo OSB? Karkasas apšiltintas 20 cm akmens vata iš vidaus, priešvėjinė plokštė ir visur dėta garo plėvelė. Žodžiu kaip protingai užtinkuoti fasadą iš osb, šiltinti ar ne iš lauko?
Ką rinktis - namo tinkavimą ar klinkerio plyteles? Kokie yra vieno (tinkavimas) ir kito (klinkeris) funkciniai ir finansiniai skirtumai? Ar klinkerio dėjimas kainuoja daug brangiau (kiek maždaug) ir ar tas kainos skirtumas vertas investavimo funkcine prasme?
Fasado apdaila iš kompozitinių lentų. Ar vėliau reikia tokią apdailą papildomai dažyti, impregnuoti?
Ar galima klijuoti klinkerines plyteles tiesiai ant betono? (Betoniniai blokeliai, tvora) ar reikia kažkaip paruošti paviršių?
Renkamės tarp Cedral ir skardinio fasado. Kokie pliusai minusai abiejų? Norisi kuo ilgaamžiškesnio ir mažiau priežiūros reikalaujančio fasado.
Norime klijuoti klinkerio plyteles ant namo, kuris apšiltintas, dėtas tinklelis ir vieną kartą armuotas. Sienose labai daug nelygumų, kreivumų. Ar reiktų dar kartą perarmuoti?
Reikia nudažyti tinkuoto namo fasadą. Kaip, ir su kuo tinkamai paruošti pagrindą, kad nudažius, po kelių metų vėl nereikėtų dažyti?
Noriu pasiteirauti dėl lankstaus akmens (klinkerio) plokščių kainų ir asortimento.
Kaip skiriasi kaina klinkerio ir skaluno? Skalūnas yra sunkus, bet jei planuoju stogo ir sienų dangai naudoti skalūną - ar nereikia stipresnių konstrukcijų?
Naujai pastatytas namas, liko lauko apdaila - plytelių klijavimas, kokias plyteles geriau klijuoti ar klinkerines ar lanksčias? Kokie privalumai? Noriu, kad darbas būtų atliktas kokybiškai ir ilgaamžis rezultatas. Ar saulės atmosferos poveikis lanksčių plytelių neblukina?
Kokia yra geriausia rąstinio namo fasado apdaila, jei brangesnė, tai kokia?
Kaip teisingai klijuoti klinkerio plyteles ant neoporo plokštės? Kaip atlikti darbus?
Kokie yra ventiliuojamos fasadų šiltinimo sistemos pliusai ir minusai?
Reikėtų klijų klinkerio plytelėms klijuoti, nežinome kokius rinktis. Kokie klijai geriausiai tiktų klinkerio plytelių klijavimui?
Kokia 1 kvadratinio metro ventiliuojamo fasado įrengimo kaina?
Norėjau pasiteirauti dėl fasado apdailos. Projektuojamės 1 a. A+ klasės namą ir reikia pasirinkti fasado apdailą. Svarstome tarp dekoro ir klinkerio plytelių. Namo sienų (atėmus duris, langus) gaunasi ~150 kv. m. Kokia vidutinės klasės klinkerių plytelių kaina bei montavimo darbų kaina? Ir įdomu, kiek kainuotų sienas tinkuoti dekoratyviniu tinku ir dažyti gerais dažais? Kiek skiriasi paruošti sienas tinkavimui ir klinkerio klijavimui? Ar verta permokėti?
Norėčiau namo fasadą dengti klinkerinėmis plytomis. Domina jų tolimesnės priežiūra - ar jas būtina plauti, dažyti, ar kaip nors dar prižiūrėti ypatingai?
Ar galima išorės apdailai klijuoti klinkerio plyteles ant cemento drožlių plokščių? Plokštės būtų tvirtinamos ant medinio karkaso.
Kas geriau fibrocementinės ar medinės dailylentės? Kuri medžiaga yra sunkesnė? Namas yra pastatytas iš 3-jų skirtingų medžiagų blokelių, 1 aukštas keramzitiniai ir akyto betono, 2 aukštas dujų silikatiniai. Darome 25 cm akmens vatos apšiltinimą iš 2 dalių su mediniu profiliu. 1 profiliai su kalamom vinim į blokelius 210mm, antras 100mm. Norime dėti fibrocementines, bet bijome, kad gali neatlaikyti.
Kokios dažniausiai pasitaiko klaidos renkantis ir įsirengiant namo fasado apdailą?
Kokia medžiaga būtų geriausiai šiltinti ventiliuojamą fasadą? Architektai pataria akmens vatą, kad atitiktų A+ namo reikalavimus. Ir ką manot apie fibrocementines plokštes? Nes galvoju montuoti fibrocementines ant fasado, nes jos atrodo patikimiau ir patogus, lengvas montavimas, ir grožio atžvilgiu jos man labiau patinka. O gal kažką galit pasiūlyt pigiau? Kiek žiūrėjau jų kainos apie 50 eurų už kvadratą.
Apšildžiau namo fasado kelias sienas 20 cm storio Paroc tipo vata. Fasado tipas "ventiliuojamas". Buvo dėta ir difuzinė plėvelė, apkalta mediena. Bet vis viena iš namo vidaus pridėjus ranka prie mūro blokų sujungimų tarpų, jaučiasi silpnas vėjo traukimas. Blokeliai sumūryti tvarkingai, buvo naudoti specialus klijai. Kiek teiravausi su rangovais, gavau atsakymą, čia ne darbo brokas, kad ventiliuojamas fasadas neturi 100% sandarumo. Tad įdomu, kokių patarimu turite tai panaikinti. Nes visgi tai šilumos nuostolis.
Kaip montuojamos daugiasluoksnės plokštės?
Kas ilgaamžiškiau: fibrocementinės dailylentės, plokštės ar klinkerio plokštės? Ką paprasčiausia sumontuoti?
Domina fibrocementinių plokščių kaina, pigiausia ir vidutinė. Tarpusavyje jų skirtumas koks būtų? Kokie dar bus reikalingi elementai kampams, langams ir jų kaina? O gal būtų galima atsiųsti projektą ir mums paskaičiuotumėte bendrą kainą? Montavimo kaina. Namas bus karkasinis, vieno aukšto 120kv.m.
Noriu mediniam pastatui padaryti fasado apdailą. Ar cementinės dailylentės yra geras sprendimas mediniam pastatui? Man reikėtų apie 100/m2. Kokia kaina būtų?
Kokią apdailą pasirinkti namo fasadui, kad nebūtų labai brangu, bet kad būtų ilgaamžiška?
Noriu daryti fasado apdailą iš klinkerio plytų. Jų labai daug rūšių. Kuo jos skiriasi tarpusavyje? Kokios tinkamiausios mūsų klimato sąlygomis?
Kokia yra preliminari sandwich tipo plokščių kaina? Nuo ko priklauso, kinta kaina?
Kokie yra tinkuojamų fasadų šiltinimo sistemų pliusai ir minusai?
Norėčiau pasidomėti kokie specialistai užsiima namo išorės dizainu? Reikėtų patobulinti, pagražinti turimą namo projektą - numatyti apdailą, papildomus elementus. Ar tai daro architektai ar yra tokių dizainerių, kurie specializuojasi ties šia sritimi?
Ruošiuosi statyti namą. Sienos 25 cm fibo, 20cm putų polistirolas ir klinkerio plyta. Ar reikia palikti tarp putų polistirolo ir plytos oro tarpą, ar tiesiog klinkerį glausti prie putų?
Kokiu būdu tvirtinamos klinkerio apdailos plytelės ant OSB plokštės skydinio ar karkasinio namo fasadui?
Noriu klijuoti klinkerio plyteles ant namo fasado. Ar galima plyteles klijuoti ant jau esamo uždėto dekoratyvinio tinko? Ar reiktų viską lupti žemėn ir vėl iš naujo viską smeigiuoti, armuoti?
Ar galima ventiliuojamus fasadus šiltinti putplasčiu? Ar tik vata?
Kokio tipo ir koks tinkas būtų tinkamiausias gyvenamojo namo fasadui tinkuoti. Namas pastatytas iš akytbetonio blokelių, planuojam šiltinti.
Ar būtina dėti dekoratyvinį tinką fasadui, ar galima dažyti tiesiai ant armavimo mišinio? Kokie minusai dažant tik armuotą fasadą be dekoratyvinio tinko? taip pat koki armavimo tinklelį naudoti 160 ar 220 g? ar yra tikslinga naudoti 220 g tinklelį fasadui kuris bus tik su dekoratyviniu tinku?
Ar galima ~12% vandens įgeriamumo klinkerio plytą pjaustyti į klinkerio plyteles ir klijuoti ant fasado? Ar nenukentėtų plytelės kokybė? Ar ne per didelis vandens įgeriamumas?
Kokias ilgaamžiškas plokštes siūlytumėte rinktis fasado apdailai? Kokia jų kaina?
Namas šiltintas EPS 70 neoporu. Name yra daug langų, todėl lapai pjaustyti ir jie yra ne vienodo dydžio. Planuojame klijuoti klinkerį (ar kažkas panašaus kas yra klinkerio pakaitalas). Kaip dėti smeiges, nes reikia dėti ant šlapio armavimo mišinio, tačiau mes nematysime kur yra sujungimai neoporo lapų. Tiesiog iš akies dėti 4-5 smeiges į m2?
Domina sendintos plytos. Kokia šių plytų kaina? Koks būtų reikalingas kiekis 100 m2 sumūryti?
Domina sienų apdailos medžiagos. Ar yra galimybė pakeisti kuo nors plyteles, gal kokios nors plokštės - kurias greitai galima būtų įrengti, taip pat lengva priežiūra?
Domina ventiliuojamam fasadui apdailos medžiagos. Kokių galite pasiūlyti?
Kada geriau rinktis tinkuojamą fasadą? Kokia darbų kaina už m2?
Norime atnaujinti mūrinio tinkuoto namo fasadą. Norėtume rinktis apkalimą kanadietiškomis plastikinėmis dailylentėmis. Gal galėtumėte patarti, kaip teisingai apšiltinti tinkuotą fasadą akmens vatos plokštėmis prieš uždengiant pl. dailylentėmis. Mūro sienų storis apie 40 cm.
Domina fibrocementinių plokščių kaina. Apie 120kv. m, pilkos spalvos, kiek kainuotų?
Darome mūrinio namo fasado apdailą, namas yra tinkuotas. Ar prieš dažant sienas būtų kokia nauda sienas išdažyti skystu stiklu, o po to dažais (gal bus didesnė apsauga nuo drėgmės ir pelėsių)?
Ruošiuosi statyti vieno aukšto namą iš AEROC ECO TERM PLUS 375 blokelių. Ar galėsiu išorinei namo sienos apdailai naudoti medines arba "Eternit" dailylentes palikdamas 5cm oro tarpą ir kokio pločio pamatą (monolitą) šioms sienoms reikėtų pilti?
Patarkit optimaliausią namo cokolio apdailą kokybės ir kainos atžvilgiu?
Namas apšiltintas 20 cm pilku polistirolu, buvo galvota armuoti ir dėti struktūrą, bet apsigalvojom ir nusprendėm dėti cementines dailylentes. Kaip padaryti tvirtinimus dailylentėms, kuo mažiau ardant?
Ar galimas toks ventiliuojamo fasado mazgas: 250mm keramikiniai blokeliai 200mm polistirolis uzarmuotas Plyteles akmens mases 300x600 Ar ventiliuojamuose fasaduose jaučiasi, kaip per sienas oras vaikšto?
Gal galėtumėte pakonsultuoti dėl pamatų tolesnės apdailos būdo? Blokiniai pamatai (namas statytas prieš 14 m.) neapšiltinti, aptinkuoti "Sakret" kalkinio cementinio tinko mišiniu prieš 2m. Šiemet sudėtos betono trinkelės aplinkoje. Po trinkelių sudėjimo pamatai nugruntuoti pigmentiniu Caparol gruntu su kvarciniu smėliu, toliau planuojant dėti dekoratyvinį tinką. Prasidėjus lietingam orui pasimatė didelė bėda- banguotos, ilgai nedžiūstančios dėmės, trupa gruntas. Buvo mąstyta dažyti, bet juk atšoks dažai nuo drėgmės. Apie dekoratyvinį tinką net nebegalvoju. Membrana prie pamatų nedėta klojant trinkeles. Negi lieka viską ardyt? Buvo kilusi mintis nutepti impregnantu, bet žemiau trinkelių jis nepasieks. Gal galima rast kokių sprendimų?
Namo fasado apdailai reikalingos klinkerio termoizoliacinės plokštės, Lenkijoje jų pasirinkimas gana nemenkas, bet klausimas, kas gamina ar tiekia jas Lietuvoje?
Ant ko galima klijuoti klinkerines apdailos plyteles?
cedral_300x300px_4.png
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399960 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3316
Iš viso buvo užduota 167737 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 135 specializuotų įmonių