Ventiliuojamo fasado šiltinimas

Klausimas:
Kokia medžiaga būtų geriausiai šiltinti ventiliuojamą fasadą? Architektai pataria akmens vatą, kad atitiktų A+ namo reikalavimus. Ir ką manot apie fibrocementines plokštes? Nes galvoju montuoti fibrocementines ant fasado, nes jos atrodo patikimiau ir patogus, lengvas montavimas, ir grožio atžvilgiu jos man labiau patinka. O gal kažką galit pasiūlyt pigiau? Kiek žiūrėjau jų kainos apie 50 eurų už kvadratą.
Komentarai:
Architektai, kaip savo srities profesionalai, nebe reikalo siūlo ventiliuojamų fasadų šiltinimui naudoti akmens vatos gaminius, dėl kelių priežasčių: termoizoliacinių, priešgaisrinių bei akustinių savybių. Be to, dėl didelio laidumo vandens garams tokios sistemos užtikrina gerą vandens garų difuziją per šiltinimo sluoksnį bei efektyvią izoliaciją, kuri žiemą neleidžia sienoms atvėsti, o vasarą apsaugo patalpas nuo perkaitimo. Visos fasadinės sistemos gali būti montuojamos su akmens vatos šiltinimo sluoksniu. Bendras šiltinimo medžiagos storis turi būti parinktas atsižvelgiant į laikančiojo karkaso medžiagų tipą (nes pavyzdžiui naudojant laikiklius iš aliuminio reikės montuoti didesnio storio šiltinimo sluoksnį lyginant su tuo, jei naudosime nerūdijančio plieno elementus).
Šilumos izoliacija iš akmens vatos vėdinamuose fasaduose užtikrina natūralią apsaugą nuo šalčio, karščio, triukšmo ir ugnies.
Rokas Vata, ROCKWOOL, UAB
Apie fibrocementines plokštes, manau, daugiau galėtų patarti tos srities specialistai. O kalbant apie šiltinimo medžiagas tai norėčiau pasakyti, kad nėra arba beveik nėra tokių termoizoliacinių medžiagų, kurios neatitiktų tam tikrų klasių. Iš tiesų A ar A+ klasei tinka beveik visos termoizoliacinės medžiagos, kokios buvo ir anksčiau. Skirsis tik šiltinimo storiai. Tad jei išankstinio pasitarimo nėra, paprastai architektai paskaičiuoja mineralines vatas, ne todėl, kad tai medžiaga, kuri gali būti naudojama A+ klasės namams, o todėl, kad ji yra paprasčiausiai apskaičiuojama ir t.t.
Vietoje vatos siūlau naudoti PIR, taip reikės 2 kartus plonesnės medžiagos. PIR yra ilgaamžis, su juo dirbti paprasta ir nedaro įtakos gamtinės sąlygos. Turim didelę patirtį tokio tipo fasaduose ir su fibrocemento apdaila.
Andrius Augūnas, Moderni Izoliacija
Dėl ventiliuojamo fasado šiltinimo akmens vata teisybė tikrai taip. Dėl fibrocemento plokščių - jos sunkios ir blunka. Čia gal labiau daugiabučiams kokiems. Klauskite kokia garantija šalčiams, spalvai įtrūkimams. Yra geresnių variantų ir pigesnių ventiliuojamų fasadų, pvz. Vinytherm, jo kaina ~30 Eur/m2 objekte ir garantiją duoda 30 metų!
Tadas, UAB STAKETA
Priklausomai iš ko yra jūsų ventiliuojamo fasado sienos (karkasas, rąstai, mūras) galimi variantai su atvirų arba uždarų porų poliuretanu. Šiltinimo storį parinktume žinodami iš ko pastatytas namas. Poliuretanas yra kvėpuojanti medžiaga kuri pro save praleidžia garą (atvirų didesnis pralaidumas, uždarų mažesnis), bet neprapučiama, ko pasekoje jums nebereikės dėti priešvėjinės plėvelės iš lauko pusės.
Termovizija, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: