Fasado apdaila – Patarimai

Norėjau paklausti, namas apšiltintas polistiroliu ir nuarmuotas jau stovi apie 5 metus, tik dabar bus dedamas dekoratyvinis tinkas. Kuo geriausia būtų nugruntuoti prieš dekoratyvinį tinką?
Turime situaciją, kad dekoru dengtas namas pradėjo žaliuoti bei pilkuoti. Ieškome dažų, kurie tiktų esam paviršiui padengti. Norėtume iš Jūsų patarimo bei pasiūlymo kaip atnaujinti estetinį vaizdą. Dekoras buvo naudotas Weber TD321. Klausimai būtų: 1. Koks paviršiaus paruošimas reikalingas Jūsų parduodamiems dažams? Ar užtenka nuplauti fasadą? Ar reikia gruntuoti ir pan.? 2. Kokiu būdu reikia užnešti jūsų dažus? Kiek kartų patartumėte dažyti? Kiek laiko džiūna jūsų parduodami dažai? 3. Koks Jūsų siūlomų dažų ilgaamžiškumas bei atsparumas oro sąlygoms? Koks gamintojas suteikia garantiją ar bent prognozę tokiam paviršiui? Ar atsparūs UV? Ar galite pagaminti bet kokią spalvą pagal RAL ? Pateikite savo geriausių dažų kainos pasiūlymą, orientacinis plotas virs 400 kv.m. Lauksime Jūsų technologinių pasiūlymų. Jei trūksta informacijos galite susiekti telefonu arba el. Pastu.
Planuoju statyti vieno aukšto SIP namą. Niekas nerekomenduoja iš išorės prie OSB plokštės klijuoti putų polistirolo (dėl galimo rasos taško, o norisi namo išorės apdailos-klinkerio plytelių. Ar įmanoma SIP namui turėti klinkerio plytelių fasadą nepatiriant didelių finansinių išlaidų ir kokią technologiją naudoti?
Gal galit pasakyti, ar nuorodą įdėti STR, ar kažką panašaus, kokia yra leistina užarmuoto fasado paklaida prieš dekoratyvinio tinko dėjimą? Kaip teisingai priimti tokius darbus? Tarkim, jei matosi, kad visa siena banguoja, bet meistrai aiškina, kad atitinka reikalavimus, ar uždėjus dekoratyvinį tinką neatkartos bangavimų? Kaip idealiausiai dar kartą nuglaistyti, kad išlyginti visą sieną, naudojant 2m lyginimo lotą?
Namas dabar apšiltintas ir nuarmuotas. Dekoras bus dedamas kitais metais, ar reikėtų nugruntuoti pastatą. Ir kokiomis medžiagomis? Ačiū už atsakymus.
Ką rinktis - namo tinkavimą ar klinkerio plyteles? Kokie yra vieno (tinkavimas) ir kito (klinkeris) funkciniai ir finansiniai skirtumai? Ar klinkerio dėjimas kainuoja daug brangiau (kiek maždaug) ir ar tas kainos skirtumas vertas investavimo funkcine prasme?
Kokios dažniausiai pasitaiko klaidos renkantis ir įsirengiant namo fasado apdailą?
Norėčiau pasidomėti kokie specialistai užsiima namo išorės dizainu? Reikėtų patobulinti, pagražinti turimą namo projektą - numatyti apdailą, papildomus elementus. Ar tai daro architektai ar yra tokių dizainerių, kurie specializuojasi ties šia sritimi?
Kokio tipo ir koks tinkas būtų tinkamiausias gyvenamojo namo fasadui tinkuoti. Namas pastatytas iš akytbetonio blokelių, planuojam šiltinti.
Ar būtina dėti dekoratyvinį tinką fasadui, ar galima dažyti tiesiai ant armavimo mišinio? Kokie minusai dažant tik armuotą fasadą be dekoratyvinio tinko? taip pat koki armavimo tinklelį naudoti 160 ar 220 g? ar yra tikslinga naudoti 220 g tinklelį fasadui kuris bus tik su dekoratyviniu tinku?
Namas šiltintas EPS 70 neoporu. Name yra daug langų, todėl lapai pjaustyti ir jie yra ne vienodo dydžio. Planuojame klijuoti klinkerį (ar kažkas panašaus kas yra klinkerio pakaitalas). Kaip dėti smeiges, nes reikia dėti ant šlapio armavimo mišinio, tačiau mes nematysime kur yra sujungimai neoporo lapų. Tiesiog iš akies dėti 4-5 smeiges į m2?
Darome mūrinio namo fasado apdailą, namas yra tinkuotas. Ar prieš dažant sienas būtų kokia nauda sienas išdažyti skystu stiklu, o po to dažais (gal bus didesnė apsauga nuo drėgmės ir pelėsių)?
Ruošiuosi statyti vieno aukšto namą iš AEROC ECO TERM PLUS 375 blokelių. Ar galėsiu išorinei namo sienos apdailai naudoti medines arba "Eternit" dailylentes palikdamas 5cm oro tarpą ir kokio pločio pamatą (monolitą) šioms sienoms reikėtų pilti?
Patarkit optimaliausią namo cokolio apdailą kokybės ir kainos atžvilgiu?
Namas apšiltintas 20 cm pilku polistirolu, buvo galvota armuoti ir dėti struktūrą, bet apsigalvojom ir nusprendėm dėti cementines dailylentes. Kaip padaryti tvirtinimus dailylentėms, kuo mažiau ardant?
Gal galėtumėte pakonsultuoti dėl pamatų tolesnės apdailos būdo? Blokiniai pamatai (namas statytas prieš 14 m.) neapšiltinti, aptinkuoti "Sakret" kalkinio cementinio tinko mišiniu prieš 2m. Šiemet sudėtos betono trinkelės aplinkoje. Po trinkelių sudėjimo pamatai nugruntuoti pigmentiniu Caparol gruntu su kvarciniu smėliu, toliau planuojant dėti dekoratyvinį tinką. Prasidėjus lietingam orui pasimatė didelė bėda- banguotos, ilgai nedžiūstančios dėmės, trupa gruntas. Buvo mąstyta dažyti, bet juk atšoks dažai nuo drėgmės. Apie dekoratyvinį tinką net nebegalvoju. Membrana prie pamatų nedėta klojant trinkeles. Negi lieka viską ardyt? Buvo kilusi mintis nutepti impregnantu, bet žemiau trinkelių jis nepasieks. Gal galima rast kokių sprendimų?
Norėjau pasiteirauti, kokį dekorą (silikoninį ar akrilinį) reikia dėti ant fasado, kurį apšiltinau 15 cm putplasčiu? Ir kodėl?
Horizontaliai sutrūkinėjo silikoninis apdailos fasado tinkas, drėgmė per blokelius patenka į vidinę pastato pusę. Kodėl taip nutiko ir kaip atlikti remontą? Namas pastatytas iš Ytong blokelių (40 cm), be apšiltinimo.
Namas apšiltintas neoporu, kokia gali būti apdaila? Savo jėgomis apšiltinome pamatą ir fasadą neoporu, armavome Klebespachtel P, paviršius nelabai lygus. Ar tikslinga papildomai kuo nors tepti ar tik šveisti ir gruntuoti/dažyti? Anksčiau namas buvo taškytas betonu, gal galima vėl nutaškyti – ar derinsis su Klebespachtel P? Koks kitas galėtų būti nebrangus apdailos variantas?
Karkasiniaime skydiniame name noriu išorinės fasado apdailos iš tinko arba klijuojamų plytelių. Kokie šiuo atveju sienos konstrukciniai variantai geriausi?
Norėjau pasiteirauti, kokią apdailą pasirinkti renovuojant rąstinį namą?
Kokias medžiagas galima naudoti namo išorinių sienų apdailai, jei namas šiltinamas putomis? Ar putos kvėpuoja, ar joms reikalingas ventiliacinis tarpas?
Yra kaimo sodyba. Statybos metai apie 1955, rąstinis, apkaltas vertikaliomis lentomis, lentu tarpai užkalti bruseliais ~2,5cm. Norisi šiek tiek rekonstroti. Planuoju apkalti su OSB-3 plokšte, karkasas būtu esami vertikalus bruseliai. Dar butu kaip ir oro tarpas. Kokia plokšte geriau kalti su spuntu ar be jo? jei be ar tarpus kokius nors palikti tarp plokščių? ar naudoti kokia nors plėvelę? Kokiais dažais dažyti? ar reiktu gruntuoti? ar reiktų inpregnuoti plokštės kraštus? Ir aplamai ar tai geras sprendimas su OSB-3? Kiek metų galėtų tarnauti toks sprendimas?
Norėčiau pasiūlymų dėl tinkamos medžiagos karkasinio namo fasado apdailai.
Norėjau pasidomėti dėl šiltinimo sistemų. Turime tokią situaciją, jog renovuojamas pastatas (aukštis ~11 m), kurio fasadinės sienos šiltinamos putų polistirolio plokštėmis, armuojamos ir tinkuojamos. Klausimas, ar galima visą apšiltintą fasadą (~11 m aukščio) apklijuoti plytelėmis? Ar yra tokia sistema ar išvis įmanomas toks variantas, jog ant apšiltintų putų polistiroliu sienų klijuojamos plytelės? Ar laikys?
Niekaip neapsisprendžiam, koks geriausias, optimaliausias variantas skydinio namo fasadui - ar klinkeris su dailylentėm, ar struktūrinis tinkas su dailylentėm? Kokie pliusai ir minusai?
Norėjau pasiklausti apie fasadinius tinkus ir dažus. Klausimas būtų toks, kiekvieni tinkai ir dažai turi savo grupes nuo 1 iki 4. Ką jos nurodo?
Galvoju kokią fasado apdailą išsirinkti ir vienas iš kriterijų, jos svoris. Bandžiau ieškoti, kažkaip niekur neradau kiek svorio į kv. m prideda įvairios fasado apdailos. Namas, kurį renovuoju sau yra gana aukštas, stogas prasideda tik maždaug 7 m aukštyje, o kraigas pasiekia apie 12 m aukštį, todėl pagalvojau, kad krūvis tenkantis sienoms turi reikšmės ar ne? Sienos standartinės, baltų silikatinių plytų mūras su oro tarpu. Tiesiog norėjau sužinoti jūsų nuomonę apie apkrovas sienoms ir ar dėl to apskritai nereikėtų jaudintis?
Ar galima tinkuoti Bayramixu dengtą fasadą?
sveiki, namas šiltintas eps70 neoporu. Dėtas 210 g tinklelis, armuota sakret bak. Vietomis matosi tinkliukas (bus klinkeris, smeigiuota), kaip žinoti, kad gerai užarmuota? Kokiais būdais patikrinti (pvz. patikrinti ar gerai klijuotas neoporas reikia bandyti jį nuplėšti ir turi plyšti ne per klijus)?
Namo apdailai buvome suplanavę naudoti dekoratyvinį tinką, tačiau persigalvojome. Armavimo tinklelis buvo naudotas silpnesnis nei 200 g/m2, smeigės buvo sukamos ne per tinkliuką. Kaip išspręsti problemą, kad galima būtų naudoti klinkerines plyteles? Nesinori rinktis lanksčias plyteles, nes sumokėjus praktiškai tą patį, galima gauti kaip kažkur buvau skaitęs "linoleumą su parketo imitacija - parketo vaizdas, bet tai linoleumas...". Ar galima armuoti fasadą pakartotinai su tinkamu tinkleliu ir susukant smeiges per naują tinkliuką?
Ar galima palikti Fibo sienas neaptinkuotu fasadu ūkiniam pastatui? Kokio tipo tinku reikėtų aptinkuoti, kad apsaugoti nuo drėgmės?
Kokį tinką pasirinkt namo fasadui, kad galėčiau pats nutinkuoti? Kuris geriausiai tepasi? Nesu profas :)
Statomas karkasinis namas su ventiliuojamu fasadu. Išorinėse sienose uždėtas vertikalios ir horizontalios lotelės, grebėstas. Ant jų kvėpuojanti delta fassade plėvelė. Ar reikalingos dar vienos lotelės ant plėvelės ir tik tada dailylentės? Ar galima iš kart per plėvelę prisukti dailylentes prie grebėstų?
Namo veranda plytinė, statyta prieš maždaug 25 m. ir užtinkuota. Dabar maždaug pusė tinko nubyrėję, kitose vietose tinkas laikosi tvirtai. Į vidų patenka drėgmė ir pelija vidinė apdaila. Kaip geriausia sutvarkyti fasadą iš išorės? Man reikia, kad atrodytų tvarkingai ir nepraleistų į vidų drėgmės. Apšiltinimas man neaktualu, nes patalpa ir taip nešildoma. Ar tiesiog tinkuoti jungiant naują tinką su senuoju? O gal paprasčiau išklijuoti sienas putplasčiu ir paskui armuoti bei tinkuoti? Apie putplastį galvoju vien dėl sienos išlyginimo, o ne dėl šiltinimo, tarkim dedant ploną 3-5 cm putplastį, kadangi sienos nėra lygios, kai kur tinkas iškritęs, o kitose vietose gerai laikosi ir plaktuku mušant nekrenta.
Ką patartumėte rinktis namo fasadui, ar degintą medieną ir kokią, ar termiškai apdorotą medieną? Kokie + ir - abiejų? Dengčiau tik dalį fasado.
Vis dažniau pasitaiko pamatyti eksterjere naudojant akmens paneles. Jos yra suklijuotos iš nedidelių gražiai supjaustytų gabalėlių, kurie sudaro visą segmentą. Esmė, kad "mikro" tarpai esantys tarp suklijuotų gabalėlių nėra užtaisomi. Ar jos pritaikytos mūsų klimatui? Ar programuojama iš anksto bėda? Gal esate susidūrę, ar žinote...
Pastatyta stoginės siena iš akyto blokelių. Reikia dabar ją tinkuoti. Gal galėtumėte patarti kokias medžiagas (cementinis, cementinis-kalkinis tinkas) naudoti ir kiek sluoksnių reikia išorės sienai? Paskutinis sluoksnis būtų silikoninis struktūrinis dekoratyvinis tinkas sąmonėlė. Ar teisingai sudėliotas planas ar užtenka tik vieno tinko fasadui? 1. Sluoksnis – gruntas ant Akyto blokelių Knauf Stuc-Primer 2. Sluoksnis – cementinis tinkas + armavimo juosta Knauf STENS HAFT + armavimo juosta 3. Sluoksnis – cementinis kalkinis tinkas LUP 222 4. Sluoksnis – dekoratyvinis tinkas CONNI S
Laba diena, ruošiuosi šiltinti fasadą esp 70 25cm, 2,3metro klijuoti klinkerines plyteles, o likusią sienos aukštį dekoratyviniu tinku, visas sienos aukštis 6-7metrai. Darbininkai siūlo su smeigėmis smeigiuoti tik polistirolą, jas įleidžiant ir uždarant su tablete. Sako, kad laikys 2,3 m aukščio klinkeris nesmeigiuotas per tinklelį, nes smeigiuojant per tinklelį bus kiauras namas.
Kaip sutvarkyti sutrūkinėjusį fasado dekoratyvinį struktūrinį tinką? Prieš apie 10m. apšiltintas namas polistirolu, armuotas, uždėtas struktūrinis tinkas "samanėlė", tačiau sienos (struktūrinis tinkas) sutrūkinėjo kaip "žemėlapis". Ar galima tokį paviršių vėl armuoti? Ar armavimo mišinys neatšoks?
Po pamatų apšiltinimo ir drenažo įrengimo, keliose vietose mūro sienoje atsirado įtrūkimų. Jie labai siauri-apie 1mm, bet ilgi ir eina tarp plytų. Žemė buvo kasama beveik prieš metus laiko. Jeigu įtrūkimai nesiplės, kaip juos užtaisyti, nesudarkant namo fasado? Ar yra kažkokie hermetikai, mūro impregnantai, klijuojančios injekcijos? Gal galima sutvirtinti pamatus kristaline hidroizoliacija?
Prieš dvylika metų, namo fasadas įrengtas iš putplasčio su dažomu dekoru. Yra defektų: Vietomis sutrūkinėjęs, dažai blunka. Ar įmanoma ant šios dangos sumontuoti patvaresnę apdailą?
Namo sienos padengtos dekoratyviniu tinku. Ar galima dažyti namo fasadą ant dekoratyvinio tinko?
Kaip ir mačiau, dėl klinkerinių plytų siūlių pabalimo, patarimą naudoti silikoninius impregnantus. Bet šis variantas tinkamas tik naujiems darbams atlikti. O kaip siūlote atnaujinti siūlių spalvą, nes namo klinkeris su juodos anglies spalvos siūlėmis, o tvora buvo mūrijama blogomis oro sąlygomis, todėl siūlės visos pilkos. Koks efektyvus sprendimo būdas?
Kuo reikėtų apsaugoti fasadą nuo pelėsio, vandens, įtrūkimų? Fasadas užarmuotis Sakret mišiniu. Dekoras bus dedamas po metų.
Perku namą. Pastebėjau, jog išorinės sienos daugelyje vietų yra suskilinėjusios ties smeigių galvutėmis ir tinkas kai kur ištrupėjęs. Norėčiau žinoti, kiek rimti šie defektai yra ir ar užtenka tik uždėti papildomą tinko sluoksnį, ar reikia visą esamą tinką nuimti ir uždėti naujai? Viršuje bus struktūrinis tinkas. O gal defektas toks rimtas, kad reikėtų atsisakyti šio pirkimo?
Sveiki, galbūt turėsite pasiūlymų ar patarimų renkantis namo fasadą. Namas vieno aukšto 130 m2, svarstau tarp klinkerio ir skalūno. Būtų įdomu sužinoti šių medžiagų minusus ir pranašumus, montavimo, sienų paruošimo bei medžiagų kainų skirtumą.
Kokiu geriausiu būdu išlyginti išorės sieną? Senas namas, silikatinės plytos ir nelygumas siekia 5 cm. Planuojama klijuoti polisterolą.
Planuoju ant putplasčio armuoto sluoksnio klijuoti natūralaus akmens plyteles (kvarcitas). Kokį gruntą patartumėt prieš klijavimą naudoti?
Įrenginėjant veltiliuojamą skalūno fasadą klasikinių būdu reikalingi tarpeliai tarp skalūno plokštelių ar ne? Nes per tarpelius vandens patekimas nemažas.
Kuo nudažyti namo plytas ?
cedral_300x300px_4.png
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399992 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3316
Iš viso buvo užduota 167817 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 62 specializuotų įmonių