Nuo fasado byra tinkas

Klausimas:
Namo veranda plytinė, statyta prieš maždaug 25 m. ir užtinkuota. Dabar maždaug pusė tinko nubyrėję, kitose vietose tinkas laikosi tvirtai. Į vidų patenka drėgmė ir pelija vidinė apdaila. Kaip geriausia sutvarkyti fasadą iš išorės? Man reikia, kad atrodytų tvarkingai ir nepraleistų į vidų drėgmės. Apšiltinimas man neaktualu, nes patalpa ir taip nešildoma. Ar tiesiog tinkuoti jungiant naują tinką su senuoju? O gal paprasčiau išklijuoti sienas putplasčiu ir paskui armuoti bei tinkuoti? Apie putplastį galvoju vien dėl sienos išlyginimo, o ne dėl šiltinimo, tarkim dedant ploną 3-5 cm putplastį, kadangi sienos nėra lygios, kai kur tinkas iškritęs, o kitose vietose gerai laikosi ir plaktuku mušant nekrenta.
Komentarai:
Visų pirma reiktų palaukti kol siena išdžius, tada galima atlikti tolimesnius darbo etapus. Jūsų atveju pakaktų tinkuoti kalkiniu-cementiniu tinku skirtu laukui (atsparus drėgmei). Su tinku išsilyginsite ir paviršių, o kartu turėsite estetinį vaizdą. Nutinkuotą paviršių geriausia yra nudažyti fasadiniais dažais, taip galutinai jį apsaugant nuo aplinkos poveikio.
Produktų vadovė Indrė Guščiuvienė, UAB Baumit
Mūsų patarimas būtų toks:
Seną, byrantį tinką, nuimti nuo sienos, išlyginti sienas galima perlitiniu tinku. PerlitTherm cs II jį galima tinkuoti nuo 2 cm iki 13 cm storiu. Jis ištrauks drėgmę iš sienos konstrukcijos ir tuo pačiu apšiltins sieną.
Andrius, UAB Termofasadai
 
Sritis:
Sritis: