Cementinių dailylenčių tvirtinimas

Klausimas:
Namas apšiltintas 20 cm pilku polistirolu, buvo galvota armuoti ir dėti struktūrą, bet apsigalvojom ir nusprendėm dėti cementines dailylentes. Kaip padaryti tvirtinimus dailylentėms, kuo mažiau ardant?
Komentarai:
Jūsų atvejis neišskirtinis, dažnai pasitaiko jog užsakovai apšiltina polistirolu ir montuoja dailylentes skirtas ventiliuojamam fasadui. Tokiu atveju vertikaliai tvirtinama bruseliais ant polistirolo nedidesniu atstumu negu 600 mm. Bruselio storis nemažiau 30 mm (platesnę informaciją apie reikalavimus bruseliams galite rasti čia.: Statybos specifikacijos, Fasadų įrengimo darbai, Vėdinamų fasadų su mineralinės vatos šilumos izoliacija įrengimas ST 121895674.08.2011). Taip pat galima naudoti ir metalinius/aliuminius profiliukus skirtus fasadams. Prieš montuojant cementines dailylentes, rekomenduotina ant karkaso elementų tvirtinti EPDM tarpines.
Aurimas, UAB PALADIJA
Kadangi cementines dailylentes reikia tvirtinti prie vėdinamo fasado konstrukcijos, tai vienas variantas būtų iškirsti skyles polistirolyje ir pritvirtinti kronšteinus (laikiklius), o atsiradusias skyles užpildyti besiplečiančiomis sandarinimo putomis.

Vėliau prie kronšteinų galima tvirtinti vertikalius tašus ar metalinius profilius, prie kuriu galėsite tvirtinti dailylentes.
 
Sritis:
Sritis: