Fasado apdaila iš klinkerio plytų

Klausimas:
Noriu daryti fasado apdailą iš klinkerio plytų. Jų labai daug rūšių. Kuo jos skiriasi tarpusavyje? Kokios tinkamiausios mūsų klimato sąlygomis?
Komentarai:
Renkantis plytas pirmiausia reikia žinoti, kad visos fasado apdailai naudojamos plytos turi tam tikrą drėgmės įgeriamumo procentą. Lietuvoje parduodamų apdailos plytų šie procentai svyruoja nuo 2 ik 20. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad kuo didesnis drėgmės įgeriamumo procentas, tuo yra trumpesnis plytų ilgaamžiškumas. Tačiau tikrai nereiktų bijoti rinktis plytų ir su didesniu drėgmės įgeriamumo procentu. Ypač statant individualius namus. Jų ilgaamžiškumo tikrai užteks Jūsų gyvenimui. Plytos su itin mažu drėgmės įgeriamumo procentu rekomenduojamos specializuotiems pastatams, pvz. bažnycioms, ligononinėms, mokykloms. Tad renkantis savo individualaus namo apdailą, rinkitės plytas pagal savo skonį. Derinkite pagal namo dizainą, ar tiesiog patinkančią spalvą.
Giedrius Aučinikas, MB Naustatus
Kviečiame apsilankyti pas mus, turime didelį klinkerio pasirinkimą ir nemokamai suteiksime visą dominančią informaciją. Galėsite gyvai pamatyti plytas ir išsirinkti sau patikusias iš daugiau kaip 200 skirtingų rūšių.
Visos mūsų siūlomos apdailinės plytos yra tinkamos Lietuvos klimatinėms sąlygoms. Plytos iš esmės skirstomos į dvi pagrindines grupes: klinkerinės ir sendintos (vadinamosios rankinio formavimo). Klinkerinės vandens įgeria iki 5%, o sendintos virš 10%. Klinkerinės yra tankiai sukepusios, dėl to vandens įgeria nedaug. Sendintos yra porėtos, dėl to į jas įsigėręs vanduo turi vietos plėtimuisi (keičiantis atšilimo-atšalimo ciklams) - taigi vanduo plytos neardo ir ji išlieka taip pat atspari šalčiui. Visi kiti pasirinkimo kriterijai tėra skonio klausimas - spalva, formatas. Plytų kaina priklauso ir nuo spalvos - dažniausiai pigesni variantai yra raudonos, gelsvos spalvos. Brangesni - juodos, pilkos, kreminės, nes šias spalvas išgauti iš molio yra daug sudėtingiau.
Nida Mazeikiene, UAB Klinkerhaus
Fasado apdailą iš klinkerio plytų rinktis reiktų iš vokiečių, belgų arba olandų gamintojų, nes jie turi ilgiausias gamybos tradicijas ir yra labiausiai ištobulinę gamybos technologijas. Todėl jų pagamintos klinkerio plytos bus atspariausios. Skiriasi spalvomis, struktūra, įgeriamumu atsparumu gniuždymui. Tačiau jei kilmės šalis yra iš anksčiau paminėtų visos puikiai tinka mūsų permainingam klimatui. Yra galybė objektų Lietuvoje tiek visuomeninių, tiek individualių, tad belieka nuspręsti kokios spalvos plytos tinka ir patinka.
Giedrius, Alnida, UAB
Fasado apdaila iš klinkerinių plytų imlus ir brangus malonumas. Yra pigesnis ir greitesnis sprendimas. Ekologiškos, lanksčios plytelės kvarcinio smėlio pagrindu.
Gintaras Arlauskas, UAB "Stogų zona"
Siūlyčiau Elastolith plyteles. Jos lengvos, lanksčios, žiemomis neatšokinėja, netrūkinėja.
Aistis, Bergeta
 
Sritis:
Sritis: