Fasadui geriau klijuoti ar klinkerines ar lanksčias plyteles

Klausimas:
Naujai pastatytas namas, liko lauko apdaila - plytelių klijavimas, kokias plyteles geriau klijuoti ar klinkerines ar lanksčias? Kokie privalumai? Noriu, kad darbas būtų atliktas kokybiškai ir ilgaamžis rezultatas. Ar saulės atmosferos poveikis lanksčių plytelių neblukina?
Komentarai:
Klinkeris yra natūrali medžiaga, kuri tarnaus kelis dešimtmečius (net šimtmečius) praktiškai nekeisdama savo savybių (spalvos, formos ir t.t.). Klinkeris turi savo spalvą, faktūrą-struktūra, storį, kuris matosi po siūlių užpildymo (lanksčios- plonos). Parinkus Jums patinkančias fasadines plyteles, gausite kokybiško mūro sienos išvaizdą, tik bus mažesnė apkrova sienai.
Yra žmonių pasirinkusių nekokybiškas, plonas klinkerio plyteles, kurias net meistrai atsisako klijuoti (negadinsim savo vardo - atrodys blogai).
Pasirinkus lanksčias plyteles, galite gauti kaip linoleumą su parketo imitacija - parketo vaizdas, bet tai linoleumas :)
Dar paskaičiuokite: pastoliai kainuos, darbai kainuos, medžiagos kainuos ir viską paskaičiavus sutaupius klinkerio vs lanksčių plytelių kainą, gausite 10-15 proc. taupymą.
Gera namo išvaizda Jus ir aplinkinius džiugins daug metų, o sutaupyti keli šimtai EUR greitai užsimirš - "esu ne toks turtingas kad pirkčiau pigų daiktą".
Egidijus Kaminskas, UAB Azuritas
Jei fasadas paruoštas klinkerio plytelių klijavimui t.y. armavimo tinklelis buvo naudotas ne silpnesnis nei 200 g/m2, smeigės sukamos per tinkliuką, siūlyčiau rinktis tikras klinkerio plyteles. Lanksčios plytelės dažniausiai klijuojamos kai nėra galimybės panaudoti tikrų klinkerio plytelių dėl jų svorio. Aišku pasirinkime ne paskutinę vietą užima ir subjektyvus grožio suvokimas.
Arūnas, KLINKERHAUS, UAB
Rekomenduoju vienareikšmiškai - klinkerines plyteles. Jas rinkitės, jei norite turėti ilgaamžį ir neblunkantį fasadą, tuo pačiu išliekamoji vertė bei turto likvidumas yra geresnis. Klinkerinės plytelės gerokai atsparesnės aplinkos poveikiu, temperatūrų svyravimui ir fiziniam kontaktui. Taip pat verta paminėti, kad paprastesnė priežiūra ir apsauga nuo samanojimo.
Giedrius, Alnida, UAB
 
Sritis:
Sritis: