Rinktis klinkerį ar skalūną fasado apdailai

Klausimas:
Kaip skiriasi kaina klinkerio ir skaluno? Skalūnas yra sunkus, bet jei planuoju stogo ir sienų dangai naudoti skalūną - ar nereikia stipresnių konstrukcijų?
Komentarai:
Šiek tiek painiojantis klausimas. Nes klinkeris yra medžiaga (tokia pat, kaip ir stiklas ar medis). Tai yra tam tikra iškeptos keramikos rūšis, pasižyminti ypatingai geromis techninėmis sąvybėmis. Tad klinkerio gaminių gali būti daug - klinkerio plytelės, klinkerio plytos, klinkerio trinkelės ir klinkerio čerpės. Šiuo atveju klausimas, kaip suprantu, buvo apie fasado apdailą, tad nelabai suprantamai suformuluota antra klausimo dalis, kur yra minima stogo danga.
Skalūno apdaila, dengiant tam tikru dengimo metodu, yra viena lengviausių ventiliuojamo fasado apdailos medžiagų rinkoje (~20 kg/m2). Akmens skalūno stogo dangos svoris taip pat nėra sunkus, nes prasideda nuo ~30kg/m2, tačiau kalbant apie stogą svoris visiškai neturi jokios esminės reikšmės privalomajai stogo konstrukcijai, atitinkančiai Lietuvos statybos techninį reglamentą (STR).
Kalbant apie kainą, tai reikia konkretumo, kas su kuo yra lyginama - ar klijuojamų klinkerio plytelių fasado apdaila su ventiliuojamo fasado skalūno apdaila, ar mūrijamų klinkerio plytų fasado apdaila su ventiliuojamo fasado skalūno apdaila?
Žinoma, ar vienu, ar kitu atveju, skalūno apdaila būtų kur kas pigesnis variantas ir pačių medžiagų ir montavimo darbų prasme.
Fasado apdailai rinkitės Elastolith lankstų klinkerį ir nereikės nieko stiprinti. Jis labai lengvas tik 4kg/m2., vaizdas labai geras, o dirbti su juo paprasta.
Aistis, Bergeta
Klinkeris ir skalūnas du labai skirtingi gaminiai, todėl lyginti jų tarpusavyje nereikėtų.
Rimvydas, UAB ARPEKAS
 
Sritis:
Sritis: