Klinkerio plytelių fasado apdaila

Klausimas:
Norėjau pasiteirauti dėl fasado apdailos. Projektuojamės 1 a. A+ klasės namą ir reikia pasirinkti fasado apdailą. Svarstome tarp dekoro ir klinkerio plytelių. Namo sienų (atėmus duris, langus) gaunasi ~150 kv. m. Kokia vidutinės klasės klinkerių plytelių kaina bei montavimo darbų kaina? Ir įdomu, kiek kainuotų sienas tinkuoti dekoratyviniu tinku ir dažyti gerais dažais? Kiek skiriasi paruošti sienas tinkavimui ir klinkerio klijavimui? Ar verta permokėti?
Komentarai:
Svarstote ką pasirinkti ar struktūrinį tinką ar klinkerines plyteles namo fasado apdailai? Net negalvokite, rinkitės klinkerio plyteles. Pradinė investicija truputį didesnė, tačiau pamiršite visą fasado priežiūrą, jokio dažymo, jokių pastolių, daugiau nematysite statybininkų savo kieme. Klinkerio plyteles geros kokybės galite įsigyti iki 20 eurų už m2. Klijavimo darbai kainuos apie 30 eurų už m2. Klinkerio plytelės tai apdaila visam gyvenimui.
Giedrius Aučinikas, MB Naustatus
"Dekoras" yra pasirinkimas jeigu norite sutaupyti pinigų dabar, o po keletos metų vėl statyti pastolius, užtaisyti atsiradusius įtrūkimus, perdažyti galbūt saulėje išblukusį fasadą. Žodžiu tarnauti savo namui.
Klinkeris yra didesnė pradinė investicija, bet teisingai įrengus, tai yra labai ilgalaikė danga. Yra vokiečių gamintojas, kuris duoda raštišką 25 metų klinkero plytelių garantiją. Nemanau, kad nors vienas "dekoras" turėtų tokias pat garantijas.
Dar vienas malonus jausmas, kai dieną įšilęs klinkeris vakare atiduoda šilumą lyg naminė krosnis kai Jūs sėdite terasoje prie sienos.
Įrengiant klinkerio dangą būtina viską atlikti pagal technologiją ir rekomenduojama naudoti to paties gamintojo gruntą, klijus, rievėjimo mišinius.
Vidutinių fasadinių klinkerio plytelių kaina yra ~15-25 EUR/m2, o medžiagų kaina ~4-8 EUR/m2. Darbų kaina labai priklauso nuo vietovės (pvz Vilnius ir Ignalina), nuo specialistų kvalifikacijos, net metų sezono.
Egidijus Kaminskas, UAB Azuritas
Klinkerio plytelė žymiai geresnis variantas jei sau statot. Daug kartų. Sienos paruošimas kaip struktūrai, tik armavimo tinklelis būtų gerai bent 200g/m2. Smeigė per tinkliuką. Klinkerio plytelių kaina ~13-18 Eur/m2 su PVM objekte. Klijavimas ir glaistymas darbai ~26-30 Eur/m2.
Tadas, UAB STAKETA
 
Sritis:
Sritis: