Fibrocementinių ir medinių dailylenčių svoris

Klausimas:
Kas geriau fibrocementinės ar medinės dailylentės? Kuri medžiaga yra sunkesnė? Namas yra pastatytas iš 3-jų skirtingų medžiagų blokelių, 1 aukštas keramzitiniai ir akyto betono, 2 aukštas dujų silikatiniai. Darome 25 cm akmens vatos apšiltinimą iš 2 dalių su mediniu profiliu. 1 profiliai su kalamom vinim į blokelius 210mm, antras 100mm. Norime dėti fibrocementines, bet bijome, kad gali neatlaikyti.
Komentarai:
Cementinės dailylentės sveria 19 kg/m2. Dailylentės galima montuoti prie mūro sienų, pastato šiltinimui ir tvirtinimui įrengiant medinį karkasą. Pirmąjį medinių tašų sluoksnį reikia tvirtinti prie kampinių laikiklių (laikikliai tvirtinami prie sienos). Taip siena išlyginama ir galima montuoti antrą karkaso sluoksnį.
Fibrocementinės dailylentės yra vienareikšmiškai ilgaamžiškesnis produktas, nei medinės dailylentės. 1m² fibrocemento sveria apie 10,5kg. Jeigu rinksitės kokybiškas medines dailylentes svoris bus labai panašus.
Paulius, UAB "Akvasanita"
Fibrocementinės plokštės „HardiePlank“ atkartoja medinių dailylenčių paviršiaus struktūrą. Jų svoris apie 7,4 kg/vnt. Dailylentės ilgis 3600mm, plotis 180mm, storis 8mm.