Ventiliuojamas fasadas neturi 100% sandarumo?

Klausimas:
Apšildžiau namo fasado kelias sienas 20 cm storio Paroc tipo vata. Fasado tipas "ventiliuojamas". Buvo dėta ir difuzinė plėvelė, apkalta mediena. Bet vis viena iš namo vidaus pridėjus ranka prie mūro blokų sujungimų tarpų, jaučiasi silpnas vėjo traukimas. Blokeliai sumūryti tvarkingai, buvo naudoti specialus klijai. Kiek teiravausi su rangovais, gavau atsakymą, čia ne darbo brokas, kad ventiliuojamas fasadas neturi 100% sandarumo. Tad įdomu, kokių patarimu turite tai panaikinti. Nes visgi tai šilumos nuostolis.
Komentarai:
Ventiliuojami fasadai atrodo gražiai, bet šilumos išsaugojimo požiūriu neprilygsta tinkuojamiems. Ventiliacinis kanalas apie namą - tai kaminas, siurbiantis šilumą iš namo, ypač esant stipresniam vėjui. Vis gi, jei plėvelė būtų pritvirtinta tvarkingai, bent jau vėjo dvelksmo neturi jaustis.Parekomenduočiau atlikti namo sandarumo bandymą bei patikrinti silpniausiose vietose plėvelės būklę. Beje, minėtos problemos būtumėte išvengęs, jei vietoje vatos būtumėte panaudojęs polistireninį putplastį (putplastis nepraleidžia vėjo, nereikia plėvelės).
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Tokios konstrukcijos sandarumas turi būti užtikrinamas mūrinėje sienos dalyje - blokeliuose. Kyla įtarimas, kad čia buvo naudoti blokeliai, kurie yra montuojami sujungiant juos horizontaliose siūlėse tepant klijus, o vertikalios siūlės yra paliekamos be klijų, juos paprasčiausiai suneriant tarpusavyje, kas neužtikrina pakankamo tokios konstrukcijos sandarumo. Patarimas: įrengti tinko sluoksnį iš vidinės sienos pusės ir jei įmanoma, iš išorės patirrinti, kaip difuzinė plėvelė yra sujungta su aplinkinėmis pastato sandarumą užtikrinančiomis konstrukcijomis ar medžiagomis
Giedrius Gelusevičius, Paroc, UAB
Norint kad vata gerai apšiltintų reikėjo ne difuzinę naudoti, o priešvėjinę medžio plaušo plokštę, su kuria galima pasiekti geriausią sandarumo rezultatą. Mūrą reikia tinkuoti ir tik tada tikėtis gero sandarumo. Netinkuotas mūras yra nesandarus.
Šiltinimo medžiaga net ir ventiliuojamame fasade turi būti sumontuota sandariai, t.y. iš vidinės pusės tinkas, iš išorės sandarus priešvėjinis sluoksnis (geriausia tam skirta plokštė).
J.D., Bangų namas
 
Sritis:
Sritis: