Klinkerio plytų priežiūra

Klausimas:
Norėčiau namo fasadą dengti klinkerinėmis plytomis. Domina jų tolimesnės priežiūra - ar jas būtina plauti, dažyti, ar kaip nors dar prižiūrėti ypatingai?
Komentarai:
Jeigu įsigysite kokybiškas klinkerines plyteles, tai joms nereikalinga tolimesnė priežiūra. Nebent gyvenate prie pušyno ir laikui bėgant jos pradėjo truputį žaliuoti, tai galbūt kartą per 10 metų galite jas nuplauti. Tačiau, jei įsigysite ne klinkerio plyteles, o keramzitbetonio dažytas plyteles, jos kur kas pigesnės, pagrinde būna lenkiškos (jas kartais taip pat bando parduoti kaip klinkerio), tai laikui bėgant jos praras spalvą. Ypač pietinė ir vakarinė pusės. Jos būna dažniausiai neimpregnuotos. Tad būkite atidūs ką perkate.
Giedrius Aučinikas, MB Naustatus
Išmūrijus namo fasadą apdailos/klinkerio plytomis nerekomenduojam jų niekuo dengti. Žmonėms dažnai būna suteikiama klaidinga informacija dėl vandens įgeriamumo ir prekybininkai rekomenduoja plytas impregnuoti. Mes, kaip gamintojai, nerekomenduojame plytų impregnuoti. Plytos turi "kvėpuoti", o standarte juodu ant balto parašyta, kad vandens įmirkis neturi jokios tiesioginės įtakos šalčio atsparumui.
Sakydamas degti klinkerinėmis plytomis galvojate apie plytų mūrą ar plytelių klijavimą?
Bet kokiu atveju pasirinktas sprendimas būtų ilgaamžiškiausios fasado apdailos pasirinkimas. Tikros klinkerinės plytelės nereikalauja papildomos priežiūros, jos neblunka, todėl ir dažyti jų nereikia, nuplauna jas lietus. Rinkoje yra nemažai "ekonominio" klinkerinių plytelių variantų, kurie šių savybių neturi. Dėl didelio įgeriamumo samanoja arba dėl neatsparumo šalčio ciklams pradeda skilinėti ir trupėti.
Giedrius, Alnida, UAB
Jei geros kokybės plytelė/plyta - tai nieko nereikia daryti. Jei prasta kokybė plytos (belgai, olandai) ir vandens įgeriamumas daugiau nei 10% ir nėra pakalimo visai (pvz., kubo formos namas) - tada gali būti bėdų dėl tiesioginio sienos įmirkimo. Galima impregnuoti specialiais impregnantais. Geriau rinktis gerą plytą iš kart.
Tadas, UAB STAKETA
Klinkerio plytas reikia impregnuoti kas keli metai specialiu impregnantu, kad nepradėtų lysti druskos iš klijų. Taip pat reikia rasti gerus ir savo darbą išmanančius meistrus, kad labai kruopščiai užpildytų tarpus.
Aistis, Bergeta
 
Sritis:
Sritis: