Grunto tyrimų kaina

Klausimas:
Nuo ko priklauso geologinių grunto tyrimų kaina? Kiek vidutiniškai kainuoja grunto tyrimai? Kiek laiko jie užtrunka?
Komentarai:
Grunto tyrimų kaina priklauso nuo statinio geotechninės kategorijos, statinio dydžio, geologinių sąlygų. Tiriamųjų darbų apimtis nustato statinio projektuotojas ir pats tyrėjas prisiimdamas atsakomybę už tyrimo rezultatus. Labai klysta tie užsakovai, kurie jau iš anksto „žino", kiek reiks gręžti, kiek zonduoti. Tokie mėgsta diktuoti savo sąlygas specialistams („man pakaks vieno gręžinio, nes pas kaimyną taip buvo..."). Taupyti reikia ne tyrimuose, bet kitur. Mokslo žinios statyboje, kaip ir gyvenime, visada atsiperka su kaupu. Patys paprasčiausi tyrimai būna paprasto gyvenamo namo statybai - jie atliekami paprastai - per vieną ar dvi dienas. Sudėtingi tyrimai trunka ilgiau.
Kaina priklauso nuo atstumo iki objekto, taškų (gręžinių, SZ taškų) kiekio.
Namą statančiam žmogui norisi kuo pigiau ir greičiau įsirengti pamatus. Vis dėlto grunto, ant kurio stovės pastatas, tyrimams taupyti neverta. Be specialios įrangos ir žinių gauti reikalingų duomenų apie gruntų savybes neįmanoma, todėl šiam darbui tenka samdyti specialistus. Tyrimai ir gauta informacija kainuoja žymiai mažiau, nei jau pamatų statybos metu, dėl nepakankamai ištirtų po pamato padu slūgsančių gruntų ir požeminio vandens gylio, išlendančios bėdos. Kaina už 4 taškus - 500 Eur be PVM. Bet gal tiek nereikia? Mano manymu užtektų ir 2 - kaina - 280 Eur be PVM.
Saulius Gadeikis, Ekspertai.lt
Grunto tyrimas, jei tai vienas pastatas ir namo užstatymo plotas 100-120 kv. m. Tada būtų atliekami 2 tyrimų taškai. Preliminari kaina būtų 260-270 Eur.
Ekspertai.lt
Kaina - 1 tyr. taškas - 120,00 Eur./ be PVM /
4 taškai - 480,00 Eur + transportas - 160,00 Eur.
Viso: 640,00 + PVM.
 
Sritis:
Sritis: