Geologiniai grunto tyrimai – Patarimai

Geologiniai grunto tyrimai. Ekspertų rekomendacijos ir patarimai apie geologinių grunto tyrimų atlikimą, pamatų parinkimą pagal geologinių grunto tyrimų rezultatus. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Domina sklypo geologiniai tyrimai Vilniuje, Riešėje. Norime pasitikrinti gruntą prieš projektuojant/statant saulės parką (elektrinę).
Laba diena, Kokia būtų kaina geologinių tyrimų ir terminai? Individualus namas (jau pastatytas) Panevėžyje.
Nuo ko priklauso geologinių grunto tyrimų kaina? Kiek vidutiniškai kainuoja grunto tyrimai? Kiek laiko jie užtrunka?
Norėčiau sužinoti 2-jų taškų grunto tyrimų kainą namui apie 120m2. Namas naujos statybos.
Kas atsakingas dėl namo pamatų sėdimo? Pastačius namą po 2 metų pastebėjome, kad namas grimzta, sėda poliniai pamatai. Atlikome geologinius grunto tyrimus, išaiškėjo, kad stabilus gruntas yra tik 6 metrų gylyje. Namas statytas su projektu, visi leidimai yra, statybas vykdė individuali imonė.
Statome sodo namą, iškilo klausimas dėl pamatų tipo. Yra atlikti geologiniai tyrimai. Tyrimų išvados. „Sklypo litologinio pjūvio viršutinę dalį sudaro minkštai plastingas priemolis, smulkus smėlis, nuo 2,8 m gylio priemolis sukietėja. Smėlis nuo 1,7 m gylio vandeningas, gręžiniuose užplaukia. Tai gali apsunkinti gręžtinių polinių pamatų įrengimą. Juostinius[/B] pamatus reikėtų kloti 1,5 m gylyje iki gruntinio vandens.“ Ar tikrai esant tokiam gruntui reikia dėti juostinius pamatus? Jei taip, tai kokie jie turėtų būti: iš blokų ar išlieti? Darbų vadovas siūlo daryti 3 m gylio polinius pamatus sutvirtintus 30 cm juosta. Geologiniais tyrimais jis nesidomėjo.
Po pamatais nurodytas pagrindo sutankinimo koeficientas k=0,95, kokį tai atitiktų deformacijų modulį E (MPa)?
Ar privalomas grunto tyrimas individualiam namui? Namas karkasinis, vieno aukšto, apie 94 m2.
Ruošiuosi statytis skydinį namą. Sklype yra aukštas gruntinis vanduo (- 0,8 m). Kokio tipo pamatai būtų tinkamiausi, kai yra aukštas gruntinis vanduo ir kokių pamatų įrengimas atseitų pigiausiai.
Įsigytame sklype gruntas molingas, bet yra lygi vietovė. Po lietaus renkasi vanduo, nes molis sulaiko vandenį. Kokius pamatus patartumėt man statyti ir kokiame gilyje? Namas be rūsio!
Pirkome namą (87proc. baigtumo). Tik po to, kai nupirkome sužinojome, kad prieš statant nebuvo atlikti grunto tyrimai. Grunto tyrimai bus privalomi norint priduoti namą iki 100proc. Tad klausimas, kas turėtų atlikti grunto tyrimus, mes pirkėjai, ar statytojas? Nes kiek suprantame grunto tyrimai privalėjo būti atlikti prieš pradedant statybas.
Ar tikslinga daryti geologinius grunto tyrimus sklype ir atlikti apkrovos paskaičiavimus prieš pamatų liejimą ir pradedant namo statybas? Norime pradėti statyti namą, darant gręžinį geologai nustatė, kad gruntinis vanduo yra 1 metro gylyje. Gruntas priemolis (gręžinys nuo artimiausios namo vietos nutolęs apie 5-7 metrus).
Norime statyti 2 aukštų namą iki 80 m2 ploto kolektyviniame sode. Žadame įrengti gręžtinius pamatus su rostverku. Kas atlieka grunto tyrimą ir nustato koks bus reikalingas polių įgilinimas?
Kokio tipo pamatus pasirinkti namui, jei gruntas – moreninis molis? Vieno aukšto namas iš keraminių arba keramzitinių blokelių. Stogas - iš betoninių čerpių.
Ar tinka šalia esančio sklypo grunto tyrimai?
Statybų leidimas išduotas 2019 metais, namas jau pastatytas. Pradėjau namą pridavinėti ir pareikalavo geologinio tyrimo. Ar privalau jį atlikti? Kokia šio tyrimo logika, jei namas jau pastatytas? Be to, mano žiniomis, kai statėm namą tyrimas nebuvo privalomas.
Sveiki, ar tiesa, kad nuo lapkričio pirmos 2021 metų reikalingi grunto tyrimai gauti statybos leidimą bet kokiems statiniams? Konkrečiai įdomu supaprastinta statyba- 1 aukšto namas iki 80m2.
Turiu sklypą, kurį iškėliau užpildamas 1-1,5m molio, po kiek metų molis turetų susėsti, kad galėčiau pradėti statybas?
Ruošiuosi statyti 1,5 aukšto priestatą su pusrūsiu prie esamo sodo namelio (mūras iš fibo blokelių). Sklypas yra durpingoje vietoje. Juodžemio pereinančio į durpes sluoksnis yra apie metrą. Giliau prasideda molis ir pasirodo gruntiniai vandenys. Norėčiau paklausti, kokie pamatai šiuo atveju būtų tinkamiausi? Per sklypą praeina sodų bendrijos 200 diametro drenažo vamzdis.
2015 03 padarėme geologinius grunto tyrimus, dabar norime užregistruoti Geologijos regitrai, bet tie tyrimai netinka. Firma, kuri darė tyrimus, sako reikia daryti iš naujo.
Norime pirkti sklypą namui, bet jame aukštai yra gruntiniai vandenys - be tyrimo matyti, kad iškąsus 1-1.5 m. pasirodo vanduo. Kokius pamatus ten galima dėti ir kokie gali buti pavojai ar problemos statant?
Kiek laiko galioja geologinių grunto tyrimų pažyma?
Ar yra prasmė daryti grunto tyrimus, jei bus plokštuminiai pamatai? Sakoma, jog plokštuminiai pamatai tinka bet kokiam gruntui. Sakoma, jog toje vietoje yra apie 3 metrus molio, o giliau žvyras ar smėlis.
Kaip atliekami geologiniai grunto tyrimai? Kokie naudojami metodai?
Naujame sklypų masyve planuojame statyti nedidelį skydinį namuką. Turime kaimyninio sklypo, nutolusio apie 50 m, grunto tyrimų rezultatus. Ar galima jais remtis neatliekant mūsų sklypo grunto tyrimų?
Tyrimu metu nustatyta, kad nuo 3,5 m gylio prasideda labai tankus vidutinio rupumo smelis MSa, labai tankus. qc(MPa)31,5 (2)30,0-33,0.fs300.f laipsnis 43.tankis(Mg/m3 1,95. Nuo 5,4 m prasideda moreninis smelingas dulkingas molis. Jo padas greziniais iki 5.8m ir statinio zondavimo bandymu iki 7,8m nepasiektas. Siulo daryti greztinius pamatus nuo 3, 5m gylio.Jei darysiu 4 m, ar tai itakos pamato stiprumui?
Planuojame pastatyti akmeninę tvorą 1,5 aukščio, plotis iki 1 m. 270 m ilgio. Gal galima gauti patarimų kaip įrenginėti pamatus. Gruntas molingas. Tvora bus statoma kulturos paveldo teritorijoje, parke.
Jei planuojamas statyti namas yra vandeningame grunte, ar drenažo klausimas taip pat sprendžiamas projektuotojų?
Susiduriame su problema - stipriau palijus ar ištirpus sniegui kaupiasi drėgmė ant garažo pamato (garažo viduje!). Iš lauko pusės padaryta pamato vertikali hidroizoliacija, drenažas, sudėtos 1 m pločio trinkelės, taigi iš lauko lyg ir neturėtu patekti drėgmė. Gruntas - smėlis. Klausimai - kaip galima būtų sutarti, kad ekspertas apžiūrėtų pamatus ir pateiktų rekomendacijas, kaip šalinti drėgmės kaupimosi priežastis.
Ar galima statyti namą, kai gruntinio vandens lygis yra gana nepastovus, sluoksniai nėra vientisi, ant paviršiaus kurio viršutinis sluoksnis ~30cm - dirvožemio, žemesnis sluoksnis ~2m priesmėlio, dar žemesnis sluoksnis - taip pat ~2m smėlio ir pats žemiausias sluoksnis - ~6-7m priemolio? Jei taip kokius pamatus rekomenduotumėte?
Padaryti gręžtiniai pamatai rąstiniam namui, bet įrengiant pamatus nebuvo padaryti grunto tyrimai. Galvojame, kad gali būti blogai, kad paskui kils problemų. Domina, kas galėtų atlikti grunto tyrimus ir nustatyti pamatų patikimumą.
Nusipirkau sklypą, kai viskas buvo gerai. Po to kaimynas pradėjo ruošti savo sklypą sodybai, tai po menko lietaus mano sklypas tapo ežeru. Kas bus toliau, kai Lietuvoj tiek lietaus... Kaimyno sklypas aukščiau ir matyt problema tik prasidėjo. Ką daryti? Kokia mano sklypo perspektyva?
Konstruktorius daro plokštuminių pamatų projektą. Problema yra ar nieko baisaus jei nepadaryti geologiniai žemės tyrimai? Teoriškai plokštuminiai pamatai tinka ant bet kokio pagrindo, taip? Pas kaimyną gruntas smėlis/molis jei neklystu, vanduo nesikaupia po gruntu (landšaftas pakalnėje, kaimyno žemiausia vieta ir pas ji nebuvo rasta vandens 3-5m gylyje).
Ar reikalingi geologiniai grunto tyrimas naujo namo statybai, jei leidimas buvo išduotas prieš metus, t.y. prieš 01/01/2021?
Kaip atliekami grunto tyrimai sklype, kuriame bus statomas vieno aukšto namas? Ar rezultatus privaloma pateikti laboratorijai ištirti?
Ar 2 taškų užtenka geologiniam gruntui nustatyti? Planuojama statyti 20cm storio medinį vasarnamį.
Turime seną sodybą. Joje stovi senas rastinis namas, kurį ruošiamės griauti ir rekonstruoti nuo pat pamatų. Galvojame daryti juostinius pamatus ir atstatyti namą blokeliais. Ar geologinius tyrimus reiktų pasidaryti? Jei taip, tai kada galima juos daryti? (Turiu omenyje ar nugriovus seną namą ar galimą šalia namo padaryti tyrimo tašką)?
Ar reikalingi geologiniai grunto tyrimai statant individualų namą ir ar reikia šių tyrimų montuojant valymo įrenginius ir infiltracijos šulinius? Jeigu reikia, tai nuo kada?
Ar privalomi geologiniai grunto tyrimai statant sodo namą iki 80 m2 Kauno miesto kolektyvinių sodų ribose?
Norime pirkti sklypą namo statyboms, bet viršutinis gruntas kiek matosi yra durpės. Prieš pirkimą norime padaryti grunto tyrimą ir įsitikinti ar sklypas yra tinkamas statyboms, kad po to nereikėtų investuoti didelių pinigų į pamatus. Kaip tą galima padaryti dar nesant sklypo savininkais? Tiesiog su savininko leidimu ar kaip? Taip pat ko tam reikia, jokių toponuotraukų ir panašiai savininkas neturi, sklype yra melioracija.
Ketiname rekonstruoti seną namą ar reikalingi grunto tyrimai? Kokia kaina?
Žinau, kad grunto tyrimas nuo 2021-01-01 yra privalomas priduodant individualų namą, nors ir neypatingas statinys. Bet klausimas ar įstatymas galioja atbuline data? Leidimas statybai 2017 m. Tada projektuota be IGG buvo. Tai koks tikslas jį daryti, jeigu namas jau pastatytas?
Norėčiau pasiteirauti dėl grunto namo statybai. Šuo metu pabandomasis gręžimas parodė, kad gruntas yra žvyro ir pilkšvo molio mišinys ar tai blogas gruntas? Molis prasideda maždaug 1.60-1.70 m gylyje. Aišku gruntinius tyrimus reiks atlikti, bet pačiam smalsu šiai dienai.
Ar naujam gyvenamajam namui apie 400 kv.m reikalingi geologiniai tyrimai? Ir kokia jų kaina?
Ar geologinius grunto tyrimus galima daryti prieš įsigyjant sklypą? Kas jei paaiškės, kad gruntas per silpnas jau po sklypo pirkimo..?
Ar statant saulės elektrinę ant žemės užtenka tik žvalgybinių geologinių tyrimų? Nes kaip suprantu tai saulės elektrinės klasifikuojamos kaip nesudėtingas statinys. Kuo skiriasi žvalgybiniai nuo projektinių geologiniai tyrimai?
Norėjome pasiteirauti kokius geologinius tyrimus reikia atlikti statant gyvenamąjį namą, kiek laiko galioja jūsų atlikti tyrimai bei kokiu atstumu reikia juos atlikti? Turint 6 sklypus vienas šalia kito, ar reikalinga geologinius tyrimus atlikti kiekvienam sklypui? Kokia pas jus kaina šių tyrimų?
Ar geologiniai grunto tyrimai galimi dar neturint namo projekto, ar reikia turėti ar bent žinoti namo padėtį sklype?
Nuo šių metų priduodant namą reikalaujami geologinio tyrimo dokumentai. Namas pradėtas statyti senai ir tyrimo nesame darę. Šiemet planuojame pabaigti, tik kaip tuomet daryti su geologiniais, ar tiesiog atlikti kad ir šalia namo, nes po juo nepalysi ir to pakaks?
Kokiose būsimo namo vietose rekomenduotumėt atlikti geologinius grunto tyrimus? Kiek minimaliai tyrimo taškų? Namas vieno aukšto, sienos blokeliai, perdanga medinė, stogas skarda.
Gavau leidimą 2012m. renovuoti namą, surinkęs visus parašus, dokumentus. Dabar noriu priduoti ir tai reiškia, kad reiks grunto tyrimų? Kažkokia nesąmonė. Naujo namo statybai suprantu, bet renovuojamam..?
Norėčiau pasiteirauti ar tikrai darant fundamentą reikia geologinių gruntų tyrimo? Kokia kaina būtų mums statant fundamentą 36 m? Ir per kiek laiko vyksta statyba? 30 cm storio, 90cm gylio, 36 m ilgio. Kokia tai būtų maždaug kaina?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397482 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 166317 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 43 specializuotų įmonių