Geologiniai grunto tyrimai

Rodomi įrašai 1-25 iš 30.
Nuo ko priklauso geologinių grunto tyrimų kaina? Kiek vidutiniškai kainuoja grunto tyrimai? Kiek laiko jie užtrunka?
Ar privalomas grunto tyrimas individualiam namui? Namas karkasinis, vieno aukšto, apie 94 m2.
Statome sodo namą, iškilo klausimas dėl pamatų tipo. Yra atlikti geologiniai tyrimai. Tyrimų išvados. „Sklypo litologinio pjūvio viršutinę dalį sudaro minkštai plastingas priemolis, smulkus smėlis, nuo 2,8 m gylio priemolis sukietėja. Smėlis nuo 1,7 m gylio vandeningas, gręžiniuose užplaukia. Tai gali apsunkinti gręžtinių polinių pamatų įrengimą. Juostinius[/B] pamatus reikėtų kloti 1,5 m gylyje iki gruntinio vandens.“ Ar tikrai esant tokiam gruntui reikia dėti juostinius pamatus? Jei taip, tai kokie jie turėtų būti: iš blokų ar išlieti? Darbų vadovas siūlo daryti 3 m gylio polinius pamatus sutvirtintus 30 cm juosta. Geologiniais tyrimais jis nesidomėjo.
Norėčiau sužinoti 2-jų taškų grunto tyrimų kainą namui apie 120m2. Namas naujos statybos.
Kas atsakingas dėl namo pamatų sėdimo? Pastačius namą po 2 metų pastebėjome, kad namas grimzta, sėda poliniai pamatai. Atlikome geologinius grunto tyrimus, išaiškėjo, kad stabilus gruntas yra tik 6 metrų gylyje. Namas statytas su projektu, visi leidimai yra, statybas vykdė individuali imonė.
Po pamatais nurodytas pagrindo sutankinimo koeficientas k=0,95, kokį tai atitiktų deformacijų modulį E (MPa)?
Ruošiuosi statytis skydinį namą. Sklype yra aukštas gruntinis vanduo (- 0,8 m). Kokio tipo pamatai būtų tinkamiausi, kai yra aukštas gruntinis vanduo ir kokių pamatų įrengimas atseitų pigiausiai.
Norime statyti 2 aukštų namą iki 80 m2 ploto kolektyviniame sode. Žadame įrengti gręžtinius pamatus su rostverku. Kas atlieka grunto tyrimą ir nustato koks bus reikalingas polių įgilinimas?
Įsigytame sklype gruntas molingas, bet yra lygi vietovė. Po lietaus renkasi vanduo, nes molis sulaiko vandenį. Kokius pamatus patartumėt man statyti ir kokiame gilyje? Namas be rūsio!
Ar tikslinga daryti geologinius grunto tyrimus sklype ir atlikti apkrovos paskaičiavimus prieš pamatų liejimą ir pradedant namo statybas? Norime pradėti statyti namą, darant gręžinį geologai nustatė, kad gruntinis vanduo yra 1 metro gylyje. Gruntas priemolis (gręžinys nuo artimiausios namo vietos nutolęs apie 5-7 metrus).
Kokio tipo pamatus pasirinkti namui, jei gruntas – moreninis molis? Vieno aukšto namas iš keraminių arba keramzitinių blokelių. Stogas - iš betoninių čerpių.
Ar yra prasmė daryti grunto tyrimus, jei bus plokštuminiai pamatai? Sakoma, jog plokštuminiai pamatai tinka bet kokiam gruntui. Sakoma, jog toje vietoje yra apie 3 metrus molio, o giliau žvyras ar smėlis.
Kaip atliekami geologiniai grunto tyrimai? Kokie naudojami metodai?
Norime pirkti sklypą namui, bet jame aukštai yra gruntiniai vandenys - be tyrimo matyti, kad iškąsus 1-1.5 m. pasirodo vanduo. Kokius pamatus ten galima dėti ir kokie gali buti pavojai ar problemos statant?
Planuojame pastatyti akmeninę tvorą 1,5 aukščio, plotis iki 1 m. 270 m ilgio. Gal galima gauti patarimų kaip įrenginėti pamatus. Gruntas molingas. Tvora bus statoma kulturos paveldo teritorijoje, parke.
Naujame sklypų masyve planuojame statyti nedidelį skydinį namuką. Turime kaimyninio sklypo, nutolusio apie 50 m, grunto tyrimų rezultatus. Ar galima jais remtis neatliekant mūsų sklypo grunto tyrimų?
Ketiname rekonstruoti seną namą ar reikalingi grunto tyrimai? Kokia kaina?
Kaip atliekami grunto tyrimai sklype, kuriame bus statomas vieno aukšto namas? Ar rezultatus privaloma pateikti laboratorijai ištirti?
Turiu sklypą, kurį iškėliau užpildamas 1-1,5m molio, po kiek metų molis turetų susėsti, kad galėčiau pradėti statybas?
Padaryti gręžtiniai pamatai rąstiniam namui, bet įrengiant pamatus nebuvo padaryti grunto tyrimai. Galvojame, kad gali būti blogai, kad paskui kils problemų. Domina, kas galėtų atlikti grunto tyrimus ir nustatyti pamatų patikimumą.
Ruošiuosi statyti 1,5 aukšto priestatą su pusrūsiu prie esamo sodo namelio (mūras iš fibo blokelių). Sklypas yra durpingoje vietoje. Juodžemio pereinančio į durpes sluoksnis yra apie metrą. Giliau prasideda molis ir pasirodo gruntiniai vandenys. Norėčiau paklausti, kokie pamatai šiuo atveju būtų tinkamiausi? Per sklypą praeina sodų bendrijos 200 diametro drenažo vamzdis.
Jei planuojamas statyti namas yra vandeningame grunte, ar drenažo klausimas taip pat sprendžiamas projektuotojų?
Ar 2 taškų užtenka geologiniam gruntui nustatyti? Planuojama statyti 20cm storio medinį vasarnamį.
Nusipirkau sklypą, kai viskas buvo gerai. Po to kaimynas pradėjo ruošti savo sklypą sodybai, tai po menko lietaus mano sklypas tapo ežeru. Kas bus toliau, kai Lietuvoj tiek lietaus... Kaimyno sklypas aukščiau ir matyt problema tik prasidėjo. Ką daryti? Kokia mano sklypo perspektyva?
Konstruktorius daro plokštuminių pamatų projektą. Problema yra ar nieko baisaus jei nepadaryti geologiniai žemės tyrimai? Teoriškai plokštuminiai pamatai tinka ant bet kokio pagrindo, taip? Pas kaimyną gruntas smėlis/molis jei neklystu, vanduo nesikaupia po gruntu (landšaftas pakalnėje, kaimyno žemiausia vieta ir pas ji nebuvo rasta vandens 3-5m gylyje).
 
Sritis:
Sritis: