Gaukite pasiulymus
iš 40 specializuotų įmonių Statybos techninė priežiūra – Patarimai
Gavome statybos leidimą 120 kv. namui. Statysime ūkio būdu, samdysime atskirai, kažką pats darysiu, ką mokėsiu. Ar privalau samdyti kažkokį žmogų, kad prižiūrėtų, kaip vyksta darbai, ar atitinka projektą, A+ klasę ir panašiai? Čia klausiu labiau ne dėl darbų kokybės, bet kad nebūtų problemų su namo pridavimu.
Kokia dabar yra statybų tvarka, ar vis dar reikia samdyti techninę priežiūrą, vesti darbų žurnalą ir pranešti VDI apie darbų pradžią? Girdėjau, kad viso to jau nereikia, užtenka gauti statybų leidimą ir galima pradėti statybas.
Yra reikalingas tech. prižiūrėtojas vidaus apdailos darbams, kokia būtų kaina? Butas 97 kv/m.
Pradedu statytis namą ūkio būdu. Namas A+ klasės. Ar reikia pvz. vesti statybos žurnalą, rinkti statybinių medžiagų pirkimo čekius, statybinių medžiagų atitikties sertifikatus ir t.t.?
Ar reikalingas techninis prižiūrėtojas, darbų vadovas statant A+ klasės namą iki 80kv. mieste, namų valdos sklype? Taip pat noriu paklausti ar reikalingi kokie leidimai nugriauti seną namą ir ūkinį pastatą?
Ar galima statyti namą be statybos techninės priežiūros? Namą statysiu pats išskyrus pamatus. Ar man reikia techninės priežiūros, jei 140kv.m namą statau pats turintis patirties?
Turiu projektą, leidimą. Ruošiuosi statytis namą ūkio būdu. Ar aš turėčiau samdyti statybos techininės priežiūros inžinierių, kai priežiūrą ruošiuosi atlikti aš pats, tik neturiu tam atestato? Galbūt priduodant pastatą pakaks architekto parašo su tvirtinimais?
Šiuo metu statomės namą. Turime projektą ir darbus iki šiol organizavome patys. Esame etape, kai išsipylėme pamatus. Planavome pačius darbus organizuotis patys, darbininkų kontaktus turime, tačiau matome, kad tiesiog su darbais nesusiderinsime. Galvojame samdytis rangovus, tačiau iš kitų žmonių neretai girdime nekokius atsiliepimus dėl kokybės ir esame girdėję variantą, kad įmanoma samdytis darbų vadovą, kuris užsiimtų priežiūra ir organizavimu. Įdomu būtų sužinoti šių ar panašių variantų pliusus ir minusus. Namas nesudėtingas, kotedžinis su vienašlaičiu stogu, A+.
Kas sudaro statybų biudžeto/sąmatinių skaičiavimų patikrą/monitoringą?
Statau namą ūkiniu būdu (statinio kategorija: neypatingas). Man iškilo klausimas ar man reikalingas koks nors prižiūrintis asmuo ar įmonė, kuri prižiūrėtų darbų atlikimą?
Kokia statybų monitoringo paslaugos teikiama nauda?
Kokios yra ekviterminio valdymo savybės?
Kas yra statybų monitoringas arba biudžeto - sąmatinių skaičiavimų patikra?
Ar reikalingas techninis prižiūrėtojas keturiems dvibučiams pastatams, kai statyba rajone?
Noresiu neuzilgo registruoti pamatus (kaip suprantu registruojamas baigtumas pvz. 10%, ar kazkaip panasiai). Reikia bankui del paskolos (dazniausiai finansuoja "nuo dezutes", bet galima ir "nuo pamato" bandyt, bet turi but uzregistruotas pamatu baigtumas). Gal zinot kaip praktiskai tas vyksta - ar atvaziuoja, kas nors tikrint kaip padaryta, ar atitinka projekta (nes biski neatitinka, su tevu ukio budu darem, tai yra neatitikimu su projektu, ypac del aukscio, auksciau gavosi). Ar niekas netikrina?
Po smarkaus lietaus įvyko mini nuošliauža į rūsį. Visas vanduo bėgo į rūsį. Po žeme yra dabar didelė skylė. Nežinom kuo ją užpildyti.
Sveiki. Ar reikalingas darbų vadovas statant namą plotis 8m, ilgis 12m?