Pastatų energinis sertifikavimas – Patarimai

Norėčiau paklausti Jūsų komandos: Ketiname įsigyti gyvenamąjį namą, atsiųstame išraše iš RC matome kad - Pastato (jo dalies) energinio naudingumo klasė: F. Pastatas - Vienbutis gyvenamasis namas Namo statybos metai 2011. Name įrengta saulės elektrinę (ant stogo). Name yra židinys. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad namas yra tokios žemos F klasės?
Kokie reikalavimai keliami: 1. Šilumos siurbliui oras-vanduo 2. Rekuperacinei sistemai 3. Saulės elektrinei Jeigu norima gauti A++ klasės energetinio naudingumo sertifikatą?
Norime statyti 60 m2 vasarnamį, kuriame planuojame leisti laiką ir žiemą. Norėčiau pasiteirauti, kokia būtų rekomenduojama energetinio naudingumo klasė ir apšiltinimo storis sienoms ir stogui, norint minimalizuoti šildymo kaštus? Planuojama šildymo sistema oras-oras + židinys. Ar užtektų langų su dviem stiklo paketais, ar reikėtų trijų?
Pamestas energinis sertifikatas, bet manau jau jis pasibaigęs prieš keletą mėnesių. Ar reikia jį užsakyti iš naujo, ar galima tiesiog pratęsti? Renovacijos darbai pradėti, bet tik dabar supratome, kad pasibaigęs. Ar būtų galima jį gauti ar atnaujinti?
Randu daug straipsnių, kuriuose teigiama, kad norint atitikti statomo namo A++ klasės energetinius reikalavimus lango varža negali viršyti 0,8W/m2k. Ar tas pats reikalavimas galioja ir stoglangiams?
Ar energinio naudingumo sertifikatas tinka pateikimui dėl paramos, dalyvaujant APVA konkurse?
Sveiki, Namas yra A klasės, reikalingas energinio naudingumo sertifikatas, kokia būtų kaina ir per kiek laiko parengtumėte sertifikatą?
Kur galima būtų rasti tikslią informaciją apie energetinio efektyvumo klasės pasikeitimus ir žadamas naujoves? Kiek teko girdėti, kyla reikalavimai individualiems namams, tačiau informacijos apie tai labai mažai. Nuo kada ir pan.
Parduodame namą, reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas. Namas 1950 metų statybos. Kokia kaina ir per kiek tai galite atlikti?
Perku namuką: 80proc. baigtumas. 52kv.m. 2018 metų statybos A+ klasės, Kauno raj. (lieka tik vidaus apdailą pasidaryti). Turiu klausimą dėl Energinio naudingumo sertifikato. Ar parduodant 80proc. baigtumo namą pardavėjas privalo pateikti šį sertifikatą? Ar jis privalomas tik registruojant 100proc. baigtumą ir čia jau mano pačio problema? Kiek kainuotų sertifikatas tokiam namui?
Sveiki, Noriu apsišiltinti namą ir norėčiau bandyti pasinaudoti APVA parama. Kokio projekto jiems reikia ir kas jiems tą projektą gali padaryti? Ir kokia maždaug jo kaina?
Ketiname įsigyti butą,pasirašėm preliminarią sutartį, pagal kurią įnešėm avansą. Namas šiuo metu statomas, baigtumas 90 proc. Pardavėjas nei sutarties sudarymo metu, nei dabar nepasako mums, kokia bus namo energetinio efektyvumo klasė.Mums tai svarbu, nes tikimes mažesnių nei Vilniaus vidurkis šildymo išlaidų. Mums pasakė, kad namas bus šiltas ir nurodė, kad tarp butų esančios sienos iš plytų mūro, išorinės lauko sienos : 60 сm storio – balta/raudona plyta (40 cm), apšiltintos akmens vata (10 cm. ) viduje ir 10 cm putplasčiu iš išorės. Stogas apšiltintas 30 сm. akmens vata. Šildymas yra numatytas dujinis, bus įrengtas katilas. Esam paprašę pateikti techninį projektą, kad galėtumėm parodyti ekspretams, bet pardavėjas to napadarė. Dar svarbu pažymėti, kad namas buvo pradėtas statyti prieš 8-10 metų, vėliau statybos buvo sustabdytos ir atnaujintos 2013 m. Norime sužinoti, kokie standartai ir reikalavimai yra taikytini šiom statybom? Ar turi būti ne žemesnė kaip B energetinė klasė? Ar pagal pateiktus duomenis įmanoma nustatyti realią energetinio efektyvumo klasę?
Domintų naujo energinio naudingumo sertifikato parengimo kaina. Darbai: šiltinsime stogą, galbūt keisime kelis švieslangius.
Statau namą A+ klasės ūkio būdu. Ar privalomas bus energinio naudingumo sertifikatas, jei statau ne pardavimui ir ne nuomai, o gyventi sau? Ir jei pastatytas namas atitiktų žemesnę klasę nei statybos leidime, ar privaloma bus ištaisyti klaidas? Ar tiesiog bus galima gyventi nepriduotame name be kažkokių tai sankcijų?
Perkamas 80% baigtumo A energinės klasės būstas. Kas atsakingas, kad būstas atitiktų A klasės namui keliamus reikalavimus? Kokius dokumentus statytojas privalo pateikti pirkėjui įrodydamas, kad perkamas būstas atitinka A klasę (sertifikuojamas jis bus tik kai bus pasiektas 100% baigtumas)? Kokiu būdu statytojas įrodys, kad perku A klasės būstą? Kas bus, jei priduodant baigtą statyti būstą jis neatitiks A klasės reikalavimų? Gal atlikti sandarumo testą būstui įvertinti? Tačiau dar nėra įrengtos garo izoliacijos ir būstas parduodamas be jos. Ar apskritai daromi tokie testai dar nenupirktam būstui? Kaip patartumėte elgtis?
Perkame 85% baigtumo A+ klasės individualų namą, kuriam vystytojas jau padaręs sandarumo testą. Norėčiau sužinoti ar, kad gauti energinio naudingumo sertifikatą, galėčiau kreiptis jau dabar, ar tą daryti, kai jau bus baigti visi įrengimo darbai? Ar antru atveju galios tas pats vystytojo darytas sandarumo testas, ar reikės darytis iš naujo?
Kaip nustatyti ir pasikelti namo energinę klasę? Namas statytas 1980m., mūrinis, raudonų plytų.
Ar reikia namui iki 50 kv. energinio naudingumo sertifikavimo? Ar jis turi atitikti A++ klasę 2021 m.? Nes pagal STR 2.01.02:2016 numatyta, kad reikalavimai netaikomi 1.5 atskirai stovinčių pastatų, kurių bendras naudingasis vidaus patalpų plotas ne didesnis kaip 50 kvadratinių metrų. Ar teisingai suprantu, kad iš to išplaukia, jog namas iki 50 kv. naudingo ploto neprivalo atitikti A++ klasės reikalavimų ?
Noriu parduoti namą kaime 1940m. statybos. Namas 60kv.m, tačiau šildomas plotas krosnimi 40 kv.m. Ar reikalingas pastato energinio efektyvumo sertifikatas?
Ar duoda APVA paramos, jeigu gyvenamasis namas pastatytas sodų bendrijoje?
2016 05 24 buvo gautas leidimas rekonstruoti vienbutį gyvenamąjį pastatą. Suprojektuota energetinio efektyvumo klasė B. Ar privalomas namo pridavimui energinio efektyvumo sertifikatas?
Parduodama 47/100 namo dalis. 37 kv.m. Kokia kaina energetinio sertifikato? O gal užtenka kažkokios pažymos?
Jei pastatas yra 79,92 kv.m, ar tiesa, kad nėra būtina atlikti namo sertifikavimo testo ir galima priduoti 100% baigtumo?
Jei statybos leidimas išduotas A energetinei klasei, bet 85 proc. baigtumo namas faktiškai atitinka A+ klasę, ar priduodant namą galėsiu gauti A+ energetinio naudingumo sertifikatą? Jei ne, tai faktinis energetinis sertifikavimas prieš priduodant namą yra nieko vertas veiksmas ir pinigų išmetimas...
Turiu neterminuotą leidimą išduotą 2016 spalio mėnesį. Pagal tuomet galiojusį įstatymą privalau statyti ne žemesnės B naudingumo klasės namą, taigi statybas pradedu šiemet ir informuoju infostatybą. Ar privalau laikytis pagal tuomet išduoto leidimo reikalavimus t.y. statyti ne žemesnės B naudingumo klasės namą, ar jau man taikomi A++ klasės reikalavimai, kadangi statybas pradedu ir informuoju apie jų pradžią jau 2021m.?
Sveiki, Nusipirkau 2 butų kotedžą, 80proc. baigtumas. 56kv.m. 2020 metų statybos A+++ klasės, Kaune. Turiu klausimą dėl Energinio naudingumo sertifikato. Ar parduodant 80proc. baigtumo namą pardavėjas privalo pateikti šį sertifikatą? Ar jis privalomas tik registruojant 100proc. baigtumą ir čia jau mano pačio problema jį pasidaryti?
Įsigijome senos statybos namą, aš žinojau, kad pardavėjui reikės energinio naudingumo sertifikato. Tačiau paklausus pardavėjo kokia namo klasė, atsakymo vis nesulaukiau. Grįžus iš notaro pardavėjo paprašiau, kad atsiųstų sertifikatą. Atsiuntė, o jame parašyta, kad naudingumo nebuvo galima nustatyti, nes nėra veikiančios šildymo sistemos. Tačiau krosnis name yra. Klausimas ar notaras galėjo priimti tokį sertifikatą?
Norint statyti namą, namų valdos sklype iki 80kv., kaimo vietovėje, ar vis tiek namas turi būti A++ klasės?
Noriu statyti gyvenamąjį namuką namų valdoje. Iki 50kv.m kiek žinau reikia statybos leidimo ir projekto. O kaip dėl A+ reikalavimų, ar jie būtini?
laupetra_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391125 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162932 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 38 specializuotų įmonių