Ar privalomas energinio naudingumo sertifikatas naujai statomam namui

Klausimas:
Statau namą A+ klasės ūkio būdu. Ar privalomas bus energinio naudingumo sertifikatas, jei statau ne pardavimui ir ne nuomai, o gyventi sau? Ir jei pastatytas namas atitiktų žemesnę klasę nei statybos leidime, ar privaloma bus ištaisyti klaidas? Ar tiesiog bus galima gyventi nepriduotame name be kažkokių tai sankcijų?
Komentarai:
Jei norėsite namą priduoti kaip A+ klasės, tada bus privaloma taisytis klaidas tam, kad sandarumo testas būtų atliktas tinkamai. Kai baigsis jūsų statybos leidimas, pridavimas nelabai nebus įmanomas. O jei gyvenime norėsite, kada parduoti, to padaryti taip pat negalėsite.
Energetinis naudingumo sertifikatas privalomas norint įregistruoti 100% namo baigtumą, jei darant neatitiks A+ klasės, bet norėsite namą įregistruoti kaip baigtą, reikės ištaisyti statybos klaidas ir daryti dar kartelį.
Edvinas, UAB Scandgroup
Energinio naudingumo sertifikatas yra būtinas pridavimui naujai statomo namo.
Ramunė Matijošienė, UAB Froleta
Nėra skirtumo kokiu būdu statot A+ klasės (kaip ir kitų klasių) pastatą- rangos, ar ūkio. Jei STATOT A+, vadinasi jis ir turi būti PASTATYTAS A+ klasės. O kaip be energetinio sertifikavimo nustatyt, ar jis gavosi A+, ar F klasės? Vadinasi jis privalo būti sertifikuotas. Ir pastato Jūs nepriduosite, jei jis neatitiks leidime statyti išduotos klasės pastato, o nepriduotame pastate Jūs galite gyventi, bet deklaruoti gyvenimo vietos tikrai negalėsite. Na, o prisiduoti (baigti statybą) Jūs privalėsite iki išduotame leidime statyti nurodytos datos.
Zigmantas, NT matininkai, UAB
Energinis sertifikavimas privalomas ir nesvarbu kas ir kodėl statė pastatą. Klasė negali būti žemesnė nei tuo metu, išduoto statybos leidimo galiojimo metu. Jei gyvensite nepriduotame pastate, tai tam tikros rizikos guls ant jūsų pečių.
 
Sritis:
Sritis: