Garso izoliacija – Patarimai

Noriu pasikonsultuoti dėl smūginių garsų ir ar padėtų, jei daryčiau garso izoliaciją savo luboms?
Įsigijome butą blokiniame name, pirmame aukšte, labai girdisi trankomos lauko durys, net tolimiausiuose buto kambariuose. Ar yra įmanoma kokiais būdais sumažinti garso sklidimą buto viduje?
Perskaičiau internete, kad jūs galite pakonsultuoti el. paštu apie galimus sprendimus. Gyvename viršutiniame aukšte (Hanner, Žvėryno namai, Vilnius), tačiau labai girdime garsus iš trijų butų. Labiausiai girdime iš šoninio buto, su kuriuo turime bendrą ventiliacinę sieną (virtuvės ir vonios). Iš jų pusės girdime net mažo šuns lojimą, bet labiausiai - žingsnius, kurie "jaučiasi" visame bute, ypač gulint lovoje ir atrodo, kad kaimynai vaikšto po mūsų butą. Kaimynų iš kitos pusės, su kuriais nesijungia ši siena negirdime niekada. Buvome pasikvietę specialistus, kurie atliko akustinius tyrimus būtent su šiuo butu, protokolą prisegu (galbūt mums reikėjo atlikti smūginio garso tyrimą?). Tačiau yra ir kita problema - kiek mažiau, bet vis tiek pakankamai girdime tik smūginius garsus (žingsnius) iš buto po apačia ir netgi iš buto dviem aukštais žemiau. Logiškai mąstant, su jais irgi jungiasi ta pati ventiliacinė siena. Jų balsų negirdime, nebent pridedame ausį prie pat dušo nuotekų "skylės", tada girdisi ir balsai. Kitu atveju, tik žingsniai bei vandens nutekėjimo vamzdžiais garsas, kai (kaip spėju) jie nuleidžia tualeto vandenį. Mes planuojame darytis remontą ir norėtume sužinoti, ar galima ką nors padaryti, kad sumažintume šiuos smūginius garsus tiek iš šoninių kaimynų, tiek iš apatinių?
Gyvenu 1-ame aukšte. Gulint lovoje, nakčiai, padėjus galvą ant pagalvės girdimas toks vibruojantis, pulsuojantis, kintantis garsas. Nesuprantu iš kur jis sklinda: - viršaus, iš šalia gyvenančių kaimynų ar apačios (rūsio). Toks garsas atsirado neseniai. Ar gali būti, kad jis sklinda nuo kokio prietaiso darbo?
Norime pagerinti lubu garso izoliacija, taciau kyla klausimas, ar ekovata + itempiamos lubos duoda efekta? Kiek zinau, efektyviau yra vata ir GK lubos per amortizuojancias pakabas, taciau ar skirtumas didelis? Taip pat, kiek pazemeja lubos montuojant GK Lubas per amortizuojancias pakabas?
Nusipirkome naujo statybos butą susidėjome dvigubą Knauf gipsą, vatą, amortizacines juostas, bet vis tiek girdisi iš viršaus smūginis garsas. Kaip tiesiog vaikšto iš garso gali girdėti kur kaimynė nueina.. Ar įmanomi dar kiti smūginio garso panaikinimo būdai?
Turiu problemą dėl maišytuvo skleidžiamą garsą iš kaimyno. Butas naujas, jau po remonto. Girdžiu tą garsą visame bute ir jau pavargau, kaimynas atsisako kažką daryti, nes gal tiesiog užtektų išardyti sieną vonioj ir sutvarkyti tuos vamzdžius. Miegamajame padariau garso izoliaciją su vata ir gipsu. Galvojau, kad padės, bet garsas vis tiek yra ir dabar negaliu suprasti ar garsas praeina iš tos sienos kur langas, ar tiesiog ta vata man nieko nepadėjo. Tai norėčiau sužinoti ar padės man jūsų plokštės, ar prie tų plokščių dar kažką reikės dėti? Nes toks garsas eina, kad galvoju, kad tik pusę metro garso izoliacija tik išgelbės :D aišku tiek ploto neturiu bute.
Nusipirkau 2 aukštų namą ir įsirenginėju. Viršutinis aukštas yra gyvenamoji zona, o apatiniame (rūsio aukšte) stovi garažas, katilinė ir du papildomi kambariai. Viename iš jų norėčiau pasidaryti namų kiną (Home Theather). Galvoju apie Klipsch RP serijos kolonėles bei subwoofer'į. Kokie patarimai, sprendimai ir/ar medžiagos padėtų sulaikyti garsą toje patalpoje? Idealiu atveju būtų smagu, kad vėlai vakare arba naktį apačioje garsiai žiūrint filmą žmona galėtų miegame viršuje ramiai miegoti ir nepykti dėl didelio garso. Tiesiai po miegamu - garažas. Minėtas kino salės kambarys yra kitoje namo pusėje ir aukšte nei miegamas. Minėtą kambarį apačioje tikrai galima ir mažinti jei tai būtų veiksminga.
Buto siena su kaimynais yra 10cm bruseliai, jie apkalti lentomis ir užtinkuotos. Tarpą 10cm užpūtėme vata, tačiau girdisi muzika. Ką pasiūlytumėte, kad sumažinti triukšmą su minimalių storių medžiagomis?
Buto spintoje sumontuotas dujinis katilas ir rekuperacija. Kai veikia vandens siurbliukas, labai girdėti garsas bute. Garsą galima girdėti sekančiame kambaryje, kuris nesiriboja su spintos siena, net uždarius duris. Ką būtų galima padaryti, kad garsą sumažinti? Gal ant spintos durų (jos ant bėgelių) iš vidinės pusės kažkokios garsą slopinančios medžiagos priklijuoti?
Karkasinis namas, antras aukštas. Perdanga medinė, grindines lentos, akmens vata. Antrame aukšte miegamajame girdisi balsai iš pirmo aukšto. Ieškome sprendimo, kaip sumažinti garsą iš pirmo aukšto neardant perdangos. Kas galėtų padėti? Ant grindų patiestas kilimas truputį sumažino garsą. Ką dar galima padėti ant grindų po kilimu? Medžio plaušo ar kitas plokštes? Smėlio maišus?
Iš už tarpbutinės sienos girdisi kaimynų televizorius, pakabintas ant sienos. Atrodo, kad garsas ir sklinda iš vietos, kur jis yra (t.y. ne per visą sieną). Koks sprendimas galėtų padėti bent jau sumažinti girdimą triukšmą? Dėl šalimai esančio lango 5cm+ storio sprendimai (pvz. karkasas) nėra tinkami.
Kaimynas virš manęs susidėjo grindis, bet aš girdžiu kiekvieną žingsnį. Lages prisuko prie sienų, o tarp lagių sudėjo minkštą vatą. O kaip reikėtų taisyklingai padaryti, kad taip nesigirdėtų, kiekvieno žingsnio?
Nusipirkau butą prieš 3 metus. Atrodė, kad viskas gerai, bet kur vaiko kambarys, kaimynai viršuje įsirengė siuvyklą. Garsas nuo siuvimo mašinos sklinda toks, kad atrodo lubos kilnojasi. O dar gyvenimo būdas neramus, nuolatiniai ginčai šeimoje, kad atrodo dalyvaujam ir mes tame pačiame šurmulyje, bet būtent tame kambaryje, kur miega sūnus. Mes jau kaip mes, bet sūnus su sunkia negalia, jautrus garsams, pradėjo bijoti miegoti, kad vėl neprabustų nuo triukšmo. Kalbėjom su kaimynais, neina susitarti, pradėjo rodyti agresiją ir į mūsų pusę. Nesinori pyktis ir turėti problemų su tokiais. Gal galima būtų izoliuoti lubas ar sienas, kad nesigirdėtų tokių dalykų, kad apsaugoti sūnų nuo triukšmo?
Yra tokia bėda, nusipirkome naujos statybos butą 4 aukšte ir yra neįmanoma gyventi. Toks jausmas, kad mes sovietiniame bute gyvenam, nes mes girdim jų baldų traukinėjimą, žingsnius taip, kad net pakelia iš miego. Vieną vakarą pastebėjome, jog girdisi ir kai paleidžia vandenį, bet taip baisiai, kad net neįmanoma miegamajame būti. Parašėme kaimynams su šita bėda ir kad pasidomėti kas galėtų būti. Pasirodo pas juos vietoj 50 kv. buto sujungti 2 butai po 50 kv. kampiniai ir biški yra pokyčių. Kur turėjo būti vonia, ji yra pastumta ant mūsų miegamojo labiau. Girdisi kiekvienas žingsnis, kiekvienas dalykas kas atsitrenkia į grindis. Nu ta prasme nėra įmanoma gyventi. Mes kreipėmės į specialistus, kad padaryti “garso tyrimą”, atėjus vyrukas pasakė, kad aukšti garsai atitinka normas, bet žemi viršija, bet visas testas yra vertinamas bendrai, todėl atitinka normas. Prieš tai gyvenome nuomojame bute, taip pat 4 aukšte, tokių problemų nebuvo, to paties vystytojo. Ką daryti? Ar įmanoma kažką padaryti? Nes net nemiela namie būti, klausyti kaip pvz. iki 5 ryto ten duodasi. Nežinau man tai nėra normalu girdėt savo kaimynus, kada jie namie, kada maudosi ir pan. Vata nepadėjo dėl garso, kaimynai, kurie turi šitą bėdą, dėjo akustinį gipsą ir spec. kažką dėl garso, jiems tas pats, nepadėjo.
Jei pridėjęs ausį prie savo sienos girdžiu viršuje esančio kaimyno pokalbį, kaip tokią garso izoliacijos problemą spręsti? Jei kaimynas pas save grindyse pasidarytų garso izoliaciją, ar pas mane nuo sienos triukšmas nebe praeitų? Ar sprendimas jo grindyse galutinai problemos neišspręstų, mat garsas keliauja ir per sienas, o ne per jo grindis ir mano lubas? Ar įsirengus pas save įtempiamas lubas kažką teigiamo garso izoliacijos prasme pajusčiau, ar įtempiamos lubos neveikia kaip garso izoliatorius?
Pastatė kotedžą 1 aukšto, yra užpūsta poliuretano putomis lubos ir uždėtos įtempiamos lubos. Nežinau kas ten virš tų putų, bet girdisi lyjant kiekvienas lašas. Jaučiu, kad ir šiltinimo mažai, ką patartumėt, kokią šiltinimo ir garso izoliaciją dėti nuėmus įtempiamas lubas, o galima kitas variantas?
Architektas/dizaineris suprojektavo potinkinį praustuvo maišytuvą viengubo gipso sienoje (10cm) tarp vonios ir miegamojo. - Iš vonios pusės viengubas mėlynas gipsas + plytelės. - Konstrukcijos viduje vata + daugiasluoksniai izoliuoti vamzdžiai. - Iš miegamojo pusės paprastas gipsas + antras paprasto gipso sluoksnis, nes suplanavome įleidžiamas grindjuostes. - Miegamajame toje pačioje sienoje, išvesti laidai kondicionieriui, kuris kol kas nepakabintas. Problema: Paleidus vandenį vonioje, miegamajame girdisi šaižus 50dB siekiantis garsas. Garsas toks stiprus, kad galima pabusti naktį. Šaižumas girdisi ir koridoriuje bei svetainėje su virtuve. Architektas savo projektavimo klaidą neigia, teigdamas, kad kiti klientai panašiais sprendimais nesiskundė ir sienos storinimas vargu apskritai ar būtų padėjęs. Kaltina santechniką, siūlo kreiptis į maišytuvo gamintoją (Paffoni). Klausimas ar įmanoma sumažinti maišytuvo skleidžiamą garsą dedant kažkokį garso izoliacinį skydą (vietos sienos viduje beveik nėra dideliam izoliaciniam sluoksniui) aplink jį ir apipučiant makrofleksu, kad garsas nesklistų po visą sieną? Nes sienos storinti galimybės nebėra. Galėtume dar keisti dalį sienos akustiniu gipsu. Tačiau esame nuteikti, jog pokyčiai bus minimalūs.
Dvibutyje kotedže, naujos statybos, buvo pagal sutartį numatyta, 2 silikatiniai 18cm blokeliai. Su tarpe 50mm vatos tarp kaimynų. Dabar padarė tarpą tik 2cm ir jis tuščias, išmūrytas tik pirmas aukštas ir aplink išpiltas vainikas, tai per viršų jau nieko nebe pripildysi. Koks protingiausias variantas sustiprinti garso izoliaciją, kad atitiktų bent jau taip kaip buvo numatyta?
Norėčiau paklausti ar įmanoma ką padaryti? Gyvenu UK, namas renovuotas. Viename iš kambarių atsikišusi sienos dalis. Sienoje įmontuota šiukšlių šachta, girdisi smūginis metamų šiukšlių garsas.
Reikia patarimo dėl garso sklindančio per konstrukcijas. Kaimynystėje yra įsikūrusi maža siuvykla (bendros sienos nėra, bet randasi tame pačiame aukšte). Siuvėja(jos) dažnai dirba naktimis. Naktį, kai visur ramu, visame bute, jaučiasi silpnas, duslus, erzinantis vibracinis triukšmas. Toks jausmas, kad sienos ir grindys veikia kaip kolonėlė. Butas randasi smetoniniam name (100 metų). Aukštos lubos, senas skambantis parketas, tad garsas sklinda labai gerai. Klausimas, ką galima padaryti, kad pašalinti, sumažinti konstrukcinį triukšmą?
Karšto vandens stovo izoliacija Senos statybos daugiabutyje norėtume izoliuoti nuotekų stovą (koridoriaus nišoje, pilnai izoliuoti visos nišos negalime, joje yra vandens skaitliukai) nuo kaimynų nuleidžiamo vandens keliamo triukšmo. Šalia stovo yra karšto vandens ir gyvatuko stovai, atstumai nuo nuotekų stovo apie 5-7 cm, atskirose vietose tik 3 cm. Izoliacija turėtų būti atspari karščiui, jos paviršius pastoviai liesis su stovais su karštu vandeniu. Kokį sprendimą ir izoliaciją būtų galima naudoti?
Blokinis daugiabutis, medinės grindys su lagėmis, viskas girgžda, kambariuose grindys įdubę. Noriu, kad kaimynas apačioje negirdėtų manęs ir aš jo negirdėčiau. Ar geriau lupti visas lages ir betonuoti grindis su kažkokia spec. garso izoliacija; Ar tvarkyti esamas lages ir tarp jų sudėti vatą; ar ką jūs rekomenduojate?
Ant sienos, jungiančios butus, kaimynų pusėje sumontuota rekuperacinė sistema. Ji skleidžia labai stiprų garsą, net virpa siena. Rekuperacijos permontavimo į kitą vietą nenusimato. Ar SW-17 plokštė prislopintų tokį garsą?
Gyvename bute, kuris yra prie pat judrios gatvės. Labai didelė problema yra garsas. Garsas pagrinde sklinda pro langus. Langai yra vienos kameros plastikiniai, jie sumažina garsą, tačiau tai vis dar nėra komfortiška. Buvome pasikvietę meistrą, kuris parekomendavo 2kamerų langą, tačiau paklausus ar tai padės, jis atsakė "kas žino, gali būti ir blogiau". Gal yra kažkoks standartas langų ir rėmo, kuris yra montuojamas prie judrios gatvės?
Ar C garso klasės naujos statybos daugiabutyje turėtų girdėtis aukščiau esančiame buvo gyvenančių asmenų žingsniai? Taip pat vaiko bėgiojimas? Gal galėtumėte pakomentuoti, kokie garsai neturėtų girdėtis C garso klasėje?
Patarkite kaip geriau izoliuoti lubas, kad bent sumažinti per pusę garsą, nes girdisi kaip vaikšto, šneka ir net girdisi kaip knarkia. Kaimynų grindys medinė,s bet pastatas ne medinis.
Kaip efektyviai pagerinti garso izoliaciją tarp kambarių sienų? Ir kokias medžiagas geriausiai naudoti, kad daug nesumažėtų erdvė?
Kaip geriau izoliuoti sieną nuo kaimynų triukšmo? Triukšmas dažniausiai smūginis, naudojamasi treniruokliais butuose.
Vargstu su kaimynų skleidžiamu triukšmu per buto sieną. Namas mūrinis, bute įtempiamos lubos, siena dažyta. Gal galėtumėte pasiūlyti efektyvų, erdvę taupantį variantą?
Gyvename 2015 metų statybos daugiabutyje, 1 aukšte. Po mūsų butu yra "prapučiama" automobilių stovėjimo aikštelė. Mūsų bute, visuose kambariuose girdisi pakeliamų vartų mechanizmo darbo garsas. Bėgiai, trosai, variklis keisti, pati vartų konstrukcija permontuota ir tarp konstrukcijos bei perdangos dėtos gumos, tačiau rezultato nėra. Garsas sklinda ne per langus, o tikrai per konstrukcijas. Statiniui dar nesibaigęs 10 metų garantinis terminas. Ar verta atlikti akustinius matavimus, galbūt kviesti rangovą ir ekspertą? Kokius dar veiksmus galima atlikti, kad sklindantį garsą bent sumažinti?
Sveiki, Svetainėje įrengta kondicionuojama vyno vitrina. Prietaisas yra paslėptas iš šono pristatytoje gipso "kolonoje", apdaila klinkeriu. Prietaisas palaiko temperatūrą vyno patalpoje, tad laikas nuo laiko įsijungia. Svetainėje girdimas jo darbo garsas. Kokie būtų sprendimai jį eliminuoti arba sumažinti iki minimumo pakeitimus darant tik "kolonos" viduje (p.s. daug laisvės vietos prasme ten jau nebėra)? Ačiū.
Gyvename apie menesi laiko naujos statybos bute, pirkome su daline apdaila. Samdeme meistrus, bet kiti kaimynai isirenginejo patys. Gyvenam 4a., virs musu kaimynai tiesiog tragiskai vaiksto ir girdisi kulnai kaip vaiksto, taip pat vakare girdisi, kai leidziamas vanduo. Ar tai normalu? Mes dejome dviguba gipsa bei vata. Kas gali buti?
Gyvename daugiabutyje ir nuolat kenčiame nuo kaimynų iš viršaus triukšmo. Ar yra kokių nors garso izoliacijos sprendimų, kurie padėtų apsisaugoti nuo nereikalingo triukšmo? Žinoma, visi darbai būtų atliekami tik mūsų bute, t.y. izoliacija turėtų būti tvirtinama prie lubų.
Mano ir kaimyno butus skiria 40 cm gipskartoninė siena, kurios viduje akmens vata, tačiau garso izoliacija labai bloga - puikiai vienas kitą girdime. Ką galėtute pasiūlyti, kaip pagerinti garso izoliaciją? Gal galima būtų papildomai kokia nors izoliacine medžiaga apklijuoti sienas? Plotas nėra didelis 20-25 m2.
Bute, miegamojo kambario patalpoje yra girdimas triukšmas iš šoninio kaimyno. Girdimi balsai, žemo dažnio grojanti muzika ir kiti smulkūs garsai. Senos statybos blokinis/monolitinis namas. Norėtume izoliuoti konkrečiai vieną kambario sieną, už kurios yra girdimi garsai. Kokius efektyvius garso izoliacinius sprendimus galima būtų pritaikyti šiuo atveju?
Reikalinga garso izoliacija bute. Atsikraustėme į mūrinio daugiabučio blokinį namą, kaimynus girdim iš viršaus kada vaikšto, o iš apačios ir šono kada šneka telefonu, žiūri televizorių arba knarkia. Labai tikiuosi yra kokia nors išeitis.
Probleminė situacija: 1. Siena skirianti nuo kaimynų susideda iš gipso-kartono plokščių tarp kurių vandens nuotėkų vamzdžiai; 2. Kambarys itin mažas; 3. Nėra galimybės tvirtinti perimetrų prie lubų. Ar egzistuoja kokios medžiagos, kurios bent šiek tiek slopintų garso sklidimą ir jas būtų įmanoma saugiai pritvirtinti prie sienos (optimaliausias variantas - klijavimas)? Taip pat, dekoratyvinė funkcija būtų privalumas.
Įsirenginėju kotedžą, kuris jungiasi su viena kaimyne. Mūsų jungiamosios sienos sudaro 25cm blokelis, plius buvo uždėta 5cm ir gipso plokštės. Na bet garso izoliacija vis tiek išlieka gan prasta. Vietos plėstis nelabai turiu, todėl yra patariama dėti akustines gumos plokštes plius dar segti antrą sluoksnį gipso. Guma žymiai brangesnė, ar tai tikrai efektyvi priemonė? Jei ant gipso plokštės, kaip ją geriausia tvirtinti?
Norime nuo kaimyno muzikos plytiniame name izoliuoti šoninę sieną. Gyvenu kaip šokių salėje. Kuo izoliuoti garsą? Kokie yra būdai?
Domina patalpos garso izoliacijos gerinimas. Ar įmanoma visiškai izoliuoti patalpą nuo pašalinio garso? Ar yra kokių nors sprendimo būdų, kad nuslopinti garsą? Kokias medžiagas reiktų naudoti?
Naujos statybos daugiabutyje norėčiau pagerinti garso ir šilumos izoliaciją. Butas viršutiniame aukšte (9/9). Kabinsiu gipskartonio lubas. Kokią vatą rinktis tarp stogo ir gipskartonio? Ar nesikaups drėgmė ar dar kas?
Miegamasis kambarys ir vonia atskirti nuo kaimyno 120 mm akyto betono pertvara, ant kurios miegamajame užklijuotas 60 mm putų polistirolas. Kokį buterbrodą rekomenduotumėte ir iš kokių medžiagų 60 mm putų polistirolio pakeitimo į garsą izoliuojantį sprendimą? Vonios kambaryje putų polistirolio neuždėjo, turiu tik 10 mm virš plytelių. Ką šioj vietoj rekomenduotumėte?
Noriu rimto patarimo, kaip izoliuoti nuo triukšmo vidinių patalpų sieną? Kokią garso izoliacijos sistemą pasirinkti?
Gyvename dvibutyje kotedže. Jungia bendra siena. Iš kaimynų labai stipriai girdėti visi garsai. Ypač girdėti, kai lipa laiptais žingsniai, bėgiojimas, daiktų kritimas, stumdymas. Antrame aukšte visuose kambariuose garsai girdisi taip stipriai, kad atrodo vyksta visai šalia. Ar yra kokia galimybė pas mus bute kažką pakeisti, kad mažiau girdėtum kaimynus?
Gyvename II a name. Po III aukšto kaimynų remonto neįmanoma gyventi dėl girdimo triukšmo jiems vaikštant, bėgiojant vaikui. Mums pasiskundus, kaimynai teigia, kad visą perdangos remontą atlikę super gerai. Citata: ,,Ant esančios namo perdangos prisukome 10cm aukščio tašelius (lages) ir išpurškėme termoizoliacine puta, po to uždėjome 2cm OSB medžio drožlių plokštę ir suklojome 1cm storio ąžuolo parketą, t.y. viso pastorinome perdangą per 13cm, kas neabejotinai ne tik sustiprina perdangos konstrukciją, bet ir padidina ne tik šiluminę, bet ir garsinę įzoliaciją. Visi šiltinimo darbai atlikti naudojant pažangiausias technologijas". Manome, kad nėra smūginio garso izoliacijos. Ar atliktas perdangos remontas atitinka smūginės garso izoliacijos reikalavimus ir kokie būdai šiai izoliacijai pagerinti, nes kito triukšmo nei mes nei jie negirdi?
Sporto salėje yra senos medinės durys, per kurias sklinda triukšmas, nes salėje yra leidžiama garsiai muzika. Prieš tas duris yra konferencijų salė. Norime duris izoliuoti. Prašome patarti kuo ir kaip galėtume sumažinti triukšmą.
Gyvename kotedže, pirmame aukšte, kurio plotas 55 kv. metrai, labai girdisi aidas. Kaip galėtume išspręsti šią problemą? Kokia gali būti aidėjimo priežastis?
Esu muzikantas. Gyvenu 4 kambarių bute. Viename kambaryje noriu pasidaryti studiją, kurioje, nebijodamas trukdyti kaimynams, galėčiau groti įvairiais muzikos instrumentais, (netgi juos įsigarsinęs) repetuoti su kolegomis, garsiai klausyti savo įrašų ir t.t. Butas yra blokiniame name, pirmame aukšte. Buvo atėjęs meistras, kuris pasisiūlė kambarį izoliuoti. Jis paminėjo, kad sienas klijuos. Ar tai duos naudos? Ar vis dėlto reikėtų sienas izoliuoti neklijuojant, o naudojant profilius?
Turime namuose įsirengę hidroforą. Ar yra kokia galimybė prislopinti jo skleidžiamą garsą? Hidroforas yra po spintele skrynios tipo.
Tarpbutinė siena pastatyta iš fibo blokelių (10cm ir 10cm) ir oro tarpo (10-13cm) kur turėjo būti vata, bet neįdėta. Aiškiai girdisi (visi žodžiai suprantami), kai kaimynai kalba net vidutiniu balsu. Ar gali oro tarpas stiprinti garsą? Ar termoputos (ne poliuretano) padėtų šioje situacijoje? Kokie dar galimi variantai (be sienos perstatymo)?
Ar yra galimybė padaryti 100% garso izoliaciją luboms? Izoliacija turi būti patikima ir visiškai izoliuojanti kaimynų bildėjimą viršuje: šokimą, šokinėjimą, lakstymą ir pan. Kokia kaina tai padaryti trisdešimties kvadratų kambariui?
Girdisi viršutinių kaimynų kiekvienas žingsnis, garsas stiprus, smūginis. Namas baigtas statyti 2016 m. gruodį, namo perdanga susideda iš bloko, smėlis, vatos 3mm ir išlyginamasis sluoksnis 5 cm. Mūsų lubos dvigubas karkasas KNAUF ir du sluoksniai gipso kartono KNAUF (baltas), dėjome miegamuose kambariuose ir vatos sluoksnį 10 cm. Kaimynų grindys sudėtos koridoriuje iš plytelių, o kambariuose parketlentė priklijuota tiesiai prie betoninių grindų. Sakykite, kodėl taip sklinda stipriai smūginis garsas. Kokios būtų Jūsų rekomendacijos, kaip tą garsą sumažinti?
Įsikraustėme gyventi į ką tik pastatytą naują, modernios architektūros, A+ klasės, 2-jų aukštų nuosavą namą, ir tik pradėjus gyventi susidūrėme su garso akustikos problema patalpose. Sukėlus bet kokį garsą (žmogaus kalba, paleistas vanduo iš čiaupo, televizoriaus, durų uždarymas, žingsniai ir t.t.), per patalpas pasklinda nevaldomas aidas. Ir tas garsas pasklinda po visą patalpą daug stipriau, nei buvo sukeltas jo lygis. Pvz.: plaunant indus virtuvėje, svetainėje, kuri yra nutolusi nuo virtuvės 10 m, ir už sienos kampo, reikia padvigubinti televizoriaus garsą, norint suprasti kas kalbama per jį. Namo vidinė apdaila yra galutinai užbaigta, sienos tinkuotos dažytos, grindys virtuvėje, valgomajame akmens masės plytelės, svetainėje ir kituose kambariuose šukuoto ąžuolo lentos, lubos gipskartonio, dažytos, šviestuvai priglaistomi, įleisti į lubas, langai aliuminiai, vitrininiai su užuolaidomis. Gal galite patarti, ką būtų galima padaryti, norint išvengti tokio skambesio/aido namuose, negriaunant naujos apdailos? Gal yra kokia elektroniniai garso bangų sugerėjai/slopintuvai?
Mano butas yra 4 aukšte iš 9 aukštų, 1 siena lubos ir grindys turi salytį su kaimynais. Noriu padaryti garso izoliaciją, kad galėčiau groti ir negirdėčiau kaimynų. Buto plotas 35kv.m, elektros instaliaciją darysiu naują, tad visas ertmes užtaisysiu. Klausimas būtų toks, kokią medžiagą naudoti ir kiek tai preliminariai gali kainuoti garso izoliacija? Medžiagos ir darbas, į kokius kaštus turėčiau orientuotis ir nuo ko pradėti įgyvendinti tylos planą?
Noriu paklausti kokias medžiagas geriausiai naudoti norint pagerinti garso izoliaciją bute? Kadangi darysime apdailą naujame bute, norime sumontuoti papildomą garso izoliaciją sienose. Žinoma, būtų gerai, kad kuo mažiau sumažėtų kambario plotas.
Ar verta izoliuoti sieną nuo kaimynų dėl garso, jei klijuočiau putų polistirolo 2cm plokštes rausvo atspalvio, dar vadinama staradūrą? Po to sektų armavimas su tinkleliu, glaistymas, tapetavimas. Ar būtų kiek įmanoma sumažinti decibelus?
Kaimynai pasijungę gartraukį į natūralios ventiliacijos angą, todėl namuose sklinda kvapai ir girdisi gartraukio triukšmas. Kaip sumažinti garsą?
Norėčiau konsultacijos garso izoliacijos klausimu. Įsirenginėjame naujos statybos kotedžą ir pastebėjome, jog gan gerai girdime už sienos gyvenančių kaimynų balsus. Pakalbėjus su kaimynais, jie patikino, jog garso izoliacija yra iš ties prasta ir girdisi būtent balsai. Šiek tiek skaičiau apie Knauf garso izoliacines plokštes, montuojamas ant sienų, kurios padeda bent iš dalies išspręsti šią problemą. Galbūt galima apie tai sužinoti daugiau? Kokio rezultato galima tikėtis, kas gali atlikti šiuos darbus, kokia yra preliminari jų kaina?
Pagal projektuojamą išplanavimą miegamasis turės bendrą sieną su sanitariniu mazgu. Iš kokių medžiagų geriausiai statyti sieną, kad į kambarį nepatektų garsai iš sanitarinio mazgo? Sienos storis gali būti iki 15 cm, pirmenybę teiktume nebrangiam sprendimui.
Noriu padaryti blokiniam name efektyvią grindų izoliaciją. Puikiai girdisi balsai iš apačios bei juntamas grindų vibravimas kaimynams už sienos bėgiojant, tai reikia slopinti ir dunksėjimus ir oru sklindančius garsus. Koks sprendimas būtų efektyviausias? 5 cm akmens vatos + 5 cm betono? 3 cm vatos + 1 cm betono + 3 cm putplasčio + 3 cm betono? Kokios nuomonės ir efektas dedant kelių skirtingų medžiagų "sumuštinį" - vata, putplastis, mediena, gipskartonis?
Kaip izoliuoti garsą bute rozetėse?
Kokia medžiaga geriausiai sugeria garsą, triukšmą lubose? Namas medinis.
Turime problemą dėl smūginių ir įprastų garsų, sklindančių iš kaimynų buto viršuje. Pas kaimynus virtuvė sujungta su svetaine ir visos grindys išklotos plytelėmis. Kai traukia kėdes garsas tiesiog nepakeliamas - eina per visas lubas ir sienas, kitur sudėtas laminatas, bet taip pat labai girdisi vaikščiojimas ir vaiko keliamas triukšmas. Taip pat gerai girdisi kai kalba, klauso muziką ir pan. Ar įmanoma išspręsti problemą apklijavus visas lubas ir sienas techniniu kamščiu? Kokio storio pakaktų? Kaip rengiamos muzikos studijos, kai jokie garsai nepatenka į vidų? Kaimynai dabar neturi galimybės daryti grindų remontą.
Mano butas yra sename blokiniame daugiabutyje su labai prasta garso izoliacija. Girdisi kaip kaimynai kalba, kaip žiūri televizorių. Be to, nors butas antrame aukšte, žiemos metu naktį girdisi ūžesys iš šiluminio mazgo, labai silpnas, bet įkyrus. Ar galėtumėt ką nors pasiūlyti, kas nesumažintų ploto, esu girdėjusi apie gumos granuliato plokštes, bet konkrečiau nežinau.
Virš galvos gyvena kaimynai auginantys hiperaktyvų vaiką ir itin judrų šunį. Jų vaikas nelanko darželio, todėl visą dieną yra girdėti nesibaigiantys įvairūs garsai, kurie per gelžbetonines plokštes persiduoda į mūsų butą. Galų gale patys auginame vienų metų mažylį, kuris dėl nepakeliamo triukšmo neišmiega, nes dažnai nuo garsių bildesių prabunda. Bandėm kaimynų prašyt, kad įrengt jų bute ant grindų specialią dangą, kad mums nesigirdėtų, bet jie teigia, kad nieko savo bute neleis daryti ir kad jau ir taip yra beveik 5cm polistireno sluoksnį uždėję po savo laminatu. Kyla klausimas, kodėl jei jie uždėję polistirolį, vis tiek girdisi košmariški garsai? Kokias medžiagas reikėtų naudoti pas save lubose ir ar reiktų papildomai izoliuoti ir visas keturias sienas?
Domina kaip pagerinti garso izoliaciją blokinio namo bute. Kaip padaryti, kad nesigirdėtų kaimynų virtuvėje per ventiliacijos angą? Įmanoma ką nors padaryti? Kaip izoliuoti vandens tekėjimo vamzdžiais garsą koridoriuke esančiame vamzdynų skyrelyje (na ten kur atsidaro durelės ir matosi visi tarp aukštų einantys vamzdžiai)? Kiek maždaug kainuotų grindų garso izoliacija, jei noriu nebegirdėti kaimynų šnekų, garsiau grojančio TV? Medžiagos + specialisto darbas?
Gyvename naujame bute ir kiek man žinoma, jame yra B tipo garso izoliacija. Gyvename viršutiniame aukšte, tačiau labai girdisi triukšmas iš žemesnių ir šoninių butų. Tas triukšmas būna dvejopas: girdisi bildesiai ir garsai pro ventiliacines angas ir labai girdisi kaimynų (spėčiau šone) vaikščiojimas miegamajame. Tas garsas gal net ne visai garsas, o lyg vibracija pereinanti per mūsų buto grindis bei sienas. Klausimas - ar įmanomas kažkoks ne per daug invazinis sprendimas, nes butas jau įrengtas?
Gyvename 2018 metų statybos name, turime problemų su garsu sklindančiu iš kaimynų viršuje. Ar yra galimybė patikrinti ar jie gerai įsirengė grindis? Gal atlikti garso sandarumo tyrimus? Nes girdime kiekvieną jų žingsnį. Kiek mes žinome grindys pas juos priklijuotos.
Mūsų 2 kambarių bute (plotas 46 kv.m) labai girdisi bildėjimai, žingsniai iš viršaus, netgi sofos girgždėjimas, triukšmas iš laiptinės. Ar įmanoma būtų izoliuotis nuo šio triukšmo, kad mes negirdėtume mūsų kaimynų triukšmo, o kaimynai negirdėtų mūsų triukšmo?
laupetra_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 401892 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3322
Iš viso buvo užduota 168833 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 22 specializuotų įmonių