Medžiagos izoliuojančios garsą

Klausimas:
Miegamasis kambarys ir vonia atskirti nuo kaimyno 120 mm akyto betono pertvara, ant kurios miegamajame užklijuotas 60 mm putų polistirolas. Kokį buterbrodą rekomenduotumėte ir iš kokių medžiagų 60 mm putų polistirolio pakeitimo į garsą izoliuojantį sprendimą? Vonios kambaryje putų polistirolio neuždėjo, turiu tik 10 mm virš plytelių. Ką šioj vietoj rekomenduotumėte?
Komentarai:
Polistireninio putplasčio garso izoliacinės plokštės EPS T skirtos sumažinti smūginį garsą, sklindantį iš viršuje gyvenančių kaimynų (stumdomų kėdžių, vaikų bėgiojimo keliamas triukšmas ir pan).
Tokiu atveju pas Jūsų kaimyną reikėtų įrengti pagal specialią technologiją plaukiojančias grindis. Šie darbai įprastai atliekami pastato statybos eigoje.
Norint sumažinti garsą, sklindantį iš šalia gyvenančių kaimynų, rekomenduotina naudoti kitas medžiagas, pav. minkštos vatos gaminius.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Geriausią garso izoliaciją turi ekovata. Siūlytume, nuėmus putų polisterolą, kuris visai neturi garso izoliacijos, padaryti metalinį karkasą gipsokartonui. Būtinai kas 40 cm, atitraukiant jį nuo sienos 60 - 80 mm, prisukti gipso kartoną, sukant medvaržčius kas 10 cm ir užpūsti jį ekovata. 15 mm storio ekovata mažina triukšmą 9 db.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Vietoje polistirolo reiktų sumontuoti atskirtą nuo pertvaros konstrukciją ir aptaisyti su GKP plokštėmis (ar analogu), vidų užpildant mineraline vata ar analoginiu absorbtoriu, bet neperspaudžiant. Jei reiktų konstrukciją surišinėti su esama siena, tai tik per specialius anti-vibracinius kronšteinus. Esama siena turi būti be pažeidimų, pagal poreikį galima nuglaistyti sieną klijais, ypač kruopščiai sutvarkant svajingumus su kitomis pastato konstrukcijomis. Rekomenduojame naudoti dvigubas plokštes su siūlių perdengimu.

Vonios dalinis sienos aptaisymas duos labai ribotą rezultatą.
Tik GKP klijavimas duos pagerėjimą +1 dB su kiekvienu sluoksniu, dėl masės trūkumo, alternatyva galėtų būti tinkavimas todėl +4cm duotų +7dB. Rekomenduotume naudoti specialias plokštes su elastingu sluoksniu, kurios tvirtinasi prie sienos klijais ar per specialius tvirtinimo elementus mechaniškai.
Siekiant geriausio varianto reiktų izoliuoti visą sieną ir su kelių sluoksnių konstrukcija.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Garso izoliacijai siūlome italų Diasen kamštinį tinką DIATHONITE ACOUSTIC.

Dėl savo porėtos struktūros Diathonite acoustic yra puiki garsą izoliuojanti medžiaga.
Tuštumos bei ertmės, sudarančios medžiagos struktūrą, sugeria ir išsklaido garso bangas.
Būtent todėl Diathonite Acoustic gali apsaugoti patalpas nuo triukšmo, sklindančio per kambarius
ar butus skiriančias sienas. Ji taip pat amortizuoja išorinių sienų vibracijas, kurias
sukelia transporto eismas.
• Garso slopinimo koeficientas tarp 630 ir 5000 Hz α > 0,70
• Laidumas garams μ = 4 (geras garų skvarbumas)
• Atsparumas gniuždymui 3,0 N/mm2
• Atsparumo ugniai klasė NG = Euroklasė А1
Pakuotė 20 kg, išeiga 4,7kg/m2, dengiant 1 cm storiu. Rekomenduotinas storis 3 cm, Kaina 35 Eur su PVM.
Aušra Bugvilionė, UAB Termofasadai
Tarbutinė siena turėtų būti ženkliai storesnė ir masyvesnė.
Nuo 2004 metų galioja STR, kuris reglamentuoja minimalius reikalavimus naujai statomiems namams. Kad juos tenkintų siena turėtų būti:
1. akyto betono blokelių pertvara 120, vata 100 mm, akyto betono blokelių pertvara 120 mm
2. kaip pvz. 1, tik vietoje akyto betono keramzitbetonio blokeliai
3. 180-200 gelžbetoninė pl.
4. ir t. t.
Jūsų nurodyta konstrukcija ryškiai perprasta, jei tik tiek ir tėra.

Rekomenduočiau vietoje polistireninio putplasčio įrengti vatos ir gipso (pasunkinto, pvz Knauf Blue) arba gumos granuliato ir gipso sistemas.
Rekomenduotume garsui izoliuoti naudoti ant sienos termoizoliacinį tinką Styronit Bioklima. Jis ne tik apšiltina, bet ir labai gerai izoliuoja garsą. Tinkuot galite įvairius storius, nuo 0,5 cm iki 10 cm.
Vygandas Mosteika, Nanoterma, UAB
Reikia naudoti specialią garsą geriau izoliuojančią vatą ir specialų gipso kartoną, tai pagerins situaciją, tik deja sprendimas negarantuos geros garso izoliacijos, storis yra nepakankamas.
 
Sritis:
Sritis: