Kitos statybos paslaugos – Patarimai

Turime pasidarę namo projektą, tačiau projektuotojas pasiūlė pasidaryti namo projekto ekspertizę, kadangi neteisingai atlikti daugelis sprendinių. Ką galite patarti šiuo klausimu?
Kokie reikalavimai keliami: 1. Šilumos siurbliui oras-vanduo 2. Rekuperacinei sistemai 3. Saulės elektrinei Jeigu norima gauti A++ klasės energetinio naudingumo sertifikatą?
Pastatė kotedžą 1 aukšto, yra užpūsta poliuretano putomis lubos ir uždėtos įtempiamos lubos. Nežinau kas ten virš tų putų, bet girdisi lyjant kiekvienas lašas. Jaučiu, kad ir šiltinimo mažai, ką patartumėt, kokią šiltinimo ir garso izoliaciją dėti nuėmus įtempiamas lubas, o galima kitas variantas?
Turime 20 ha žemės, 8 ha miško, viskas vienam plote. Esame 6 bendrasavininkai. 2 nesutinka parduoti. Ar galėtume parduoti be jų sutikimo?
Turime bendrą įvažiavimą į savo valdas su kaimynu, bet jis atsitveria tvora pusę kelio. Ar gali taip būti, kad pusę mūsų bendro kelio būtų užtvertas? Kur kreiptis šiuo klausimu?
Norime statyti 60 m2 vasarnamį, kuriame planuojame leisti laiką ir žiemą. Norėčiau pasiteirauti, kokia būtų rekomenduojama energetinio naudingumo klasė ir apšiltinimo storis sienoms ir stogui, norint minimalizuoti šildymo kaštus? Planuojama šildymo sistema oras-oras + židinys. Ar užtektų langų su dviem stiklo paketais, ar reikėtų trijų?
Architektas/dizaineris suprojektavo potinkinį praustuvo maišytuvą viengubo gipso sienoje (10cm) tarp vonios ir miegamojo. - Iš vonios pusės viengubas mėlynas gipsas + plytelės. - Konstrukcijos viduje vata + daugiasluoksniai izoliuoti vamzdžiai. - Iš miegamojo pusės paprastas gipsas + antras paprasto gipso sluoksnis, nes suplanavome įleidžiamas grindjuostes. - Miegamajame toje pačioje sienoje, išvesti laidai kondicionieriui, kuris kol kas nepakabintas. Problema: Paleidus vandenį vonioje, miegamajame girdisi šaižus 50dB siekiantis garsas. Garsas toks stiprus, kad galima pabusti naktį. Šaižumas girdisi ir koridoriuje bei svetainėje su virtuve. Architektas savo projektavimo klaidą neigia, teigdamas, kad kiti klientai panašiais sprendimais nesiskundė ir sienos storinimas vargu apskritai ar būtų padėjęs. Kaltina santechniką, siūlo kreiptis į maišytuvo gamintoją (Paffoni). Klausimas ar įmanoma sumažinti maišytuvo skleidžiamą garsą dedant kažkokį garso izoliacinį skydą (vietos sienos viduje beveik nėra dideliam izoliaciniam sluoksniui) aplink jį ir apipučiant makrofleksu, kad garsas nesklistų po visą sieną? Nes sienos storinti galimybės nebėra. Galėtume dar keisti dalį sienos akustiniu gipsu. Tačiau esame nuteikti, jog pokyčiai bus minimalūs.
Dvibutyje kotedže, naujos statybos, buvo pagal sutartį numatyta, 2 silikatiniai 18cm blokeliai. Su tarpe 50mm vatos tarp kaimynų. Dabar padarė tarpą tik 2cm ir jis tuščias, išmūrytas tik pirmas aukštas ir aplink išpiltas vainikas, tai per viršų jau nieko nebe pripildysi. Koks protingiausias variantas sustiprinti garso izoliaciją, kad atitiktų bent jau taip kaip buvo numatyta?
Norėčiau paklausti ar įmanoma ką padaryti? Gyvenu UK, namas renovuotas. Viename iš kambarių atsikišusi sienos dalis. Sienoje įmontuota šiukšlių šachta, girdisi smūginis metamų šiukšlių garsas.
Reikia patarimo dėl garso sklindančio per konstrukcijas. Kaimynystėje yra įsikūrusi maža siuvykla (bendros sienos nėra, bet randasi tame pačiame aukšte). Siuvėja(jos) dažnai dirba naktimis. Naktį, kai visur ramu, visame bute, jaučiasi silpnas, duslus, erzinantis vibracinis triukšmas. Toks jausmas, kad sienos ir grindys veikia kaip kolonėlė. Butas randasi smetoniniam name (100 metų). Aukštos lubos, senas skambantis parketas, tad garsas sklinda labai gerai. Klausimas, ką galima padaryti, kad pašalinti, sumažinti konstrukcinį triukšmą?
Karšto vandens stovo izoliacija Senos statybos daugiabutyje norėtume izoliuoti nuotekų stovą (koridoriaus nišoje, pilnai izoliuoti visos nišos negalime, joje yra vandens skaitliukai) nuo kaimynų nuleidžiamo vandens keliamo triukšmo. Šalia stovo yra karšto vandens ir gyvatuko stovai, atstumai nuo nuotekų stovo apie 5-7 cm, atskirose vietose tik 3 cm. Izoliacija turėtų būti atspari karščiui, jos paviršius pastoviai liesis su stovais su karštu vandeniu. Kokį sprendimą ir izoliaciją būtų galima naudoti?
Blokinis daugiabutis, medinės grindys su lagėmis, viskas girgžda, kambariuose grindys įdubę. Noriu, kad kaimynas apačioje negirdėtų manęs ir aš jo negirdėčiau. Ar geriau lupti visas lages ir betonuoti grindis su kažkokia spec. garso izoliacija; Ar tvarkyti esamas lages ir tarp jų sudėti vatą; ar ką jūs rekomenduojate?
Ant sienos, jungiančios butus, kaimynų pusėje sumontuota rekuperacinė sistema. Ji skleidžia labai stiprų garsą, net virpa siena. Rekuperacijos permontavimo į kitą vietą nenusimato. Ar SW-17 plokštė prislopintų tokį garsą?
Pamestas energinis sertifikatas, bet manau jau jis pasibaigęs prieš keletą mėnesių. Ar reikia jį užsakyti iš naujo, ar galima tiesiog pratęsti? Renovacijos darbai pradėti, bet tik dabar supratome, kad pasibaigęs. Ar būtų galima jį gauti ar atnaujinti?
Naujam A++ daugiabučiui yra atliktas sandarumo testas (statytojo atstovas mane informavo prieš mėn.), bet testo rezultatų (kaip tvirtina statytojo atstovas) dar negavo. Kiek reikia laiko po sandarumo testo gauti atsakymą?
Gyvename bute, kuris yra prie pat judrios gatvės. Labai didelė problema yra garsas. Garsas pagrinde sklinda pro langus. Langai yra vienos kameros plastikiniai, jie sumažina garsą, tačiau tai vis dar nėra komfortiška. Buvome pasikvietę meistrą, kuris parekomendavo 2kamerų langą, tačiau paklausus ar tai padės, jis atsakė "kas žino, gali būti ir blogiau". Gal yra kažkoks standartas langų ir rėmo, kuris yra montuojamas prie judrios gatvės?
Ar C garso klasės naujos statybos daugiabutyje turėtų girdėtis aukščiau esančiame buvo gyvenančių asmenų žingsniai? Taip pat vaiko bėgiojimas? Gal galėtumėte pakomentuoti, kokie garsai neturėtų girdėtis C garso klasėje?
Patarkite kaip geriau izoliuoti lubas, kad bent sumažinti per pusę garsą, nes girdisi kaip vaikšto, šneka ir net girdisi kaip knarkia. Kaimynų grindys medinė,s bet pastatas ne medinis.
Kaip efektyviai pagerinti garso izoliaciją tarp kambarių sienų? Ir kokias medžiagas geriausiai naudoti, kad daug nesumažėtų erdvė?
Randu daug straipsnių, kuriuose teigiama, kad norint atitikti statomo namo A++ klasės energetinius reikalavimus lango varža negali viršyti 0,8W/m2k. Ar tas pats reikalavimas galioja ir stoglangiams?
Ar energinio naudingumo sertifikatas tinka pateikimui dėl paramos, dalyvaujant APVA konkurse?
Kiek laiko trunka suformuoti žemės sklypą po esamais pastatais? Esu sudaręs sutartį su vienu geodezininku nuo vasario iki rugsėjo 30d. Pasakojo, kad viso užtrunka iki 7 mėnesių. Kovo 13d. jis man rašė, kad pradės darbus, nes buvo prisnigę gausiai. Iki šiandienos kol kas nematau zpdris.lt įkelta jokio projekto. Ar čia yra normalu, ar jau žiūrėti kitą geodezininką?
Kaip geriau izoliuoti sieną nuo kaimynų triukšmo? Triukšmas dažniausiai smūginis, naudojamasi treniruokliais butuose.
Vargstu su kaimynų skleidžiamu triukšmu per buto sieną. Namas mūrinis, bute įtempiamos lubos, siena dažyta. Gal galėtumėte pasiūlyti efektyvų, erdvę taupantį variantą?
Esam vieno sklypo kaimo vietovėj 5 bendrasavinkai. Viena bendrasavininkė užsisakė geodezinius matavimus. Gaunu skambutį ir sužinau, kad yra atliekami darbai iš amatininko ir suma kokią reiks man mokėti. Aš jam pasakiau dėl jos tų ribų nubrėžtų pretenzijų neturiu ir sutinku, kad jos tas plotas. Tik nesuprantu kodėl aš turiu mokėti, ne aš užsakiau tą paslaugą. Manau prieš vykdant kokius darbus turėjo ir su manimi pasitarti. O gal šiai dienai aš neišgaliu susimokėti už tokias paslaugas.
Sodo namą ( kuris pastatytas be leidimų ir projekto, užregistruotas registrų centre) norint pakeisti į gyvenamąjį, kokie reikalavimai? Kokią energetinę klasę turi atitikti ir kokie dar dokumentai reikalingi?
Laba diena, Žemės sklypo kadastriniai matavimai buvę atlikti senai, plane nurodytos koordinatės pagal 1942 m. koordinačių sistemą. Sistemoje įvedus koordinates rodoma teritorija yra visai kitoje rajono teritorijoje. Regia žemėlapyje pažymėjus, kad rodytų žemės sklypo ribas matyti, kad sklypas pasislinkęs kelis metrus, ir apima gretimo sklypo teritoriją. Tokia pati situacija ir su kaimyniniais sklypais. Kaimyninį sklypą įsigijęs kaimynas ruošiasi statyti tvorą, todėl darys kadastrinius matavimus tam, kad sužinoti tikslias sklypo ribas. Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonės ar man reikėtų suskubti taip pat atsinaujinti savo sklypo kadastrinius matavimus, tam, kad jei kartais kaimynui trūks žemės ploto neprimatuotų iš mano sklypo?
Gyvename 2015 metų statybos daugiabutyje, 1 aukšte. Po mūsų butu yra "prapučiama" automobilių stovėjimo aikštelė. Mūsų bute, visuose kambariuose girdisi pakeliamų vartų mechanizmo darbo garsas. Bėgiai, trosai, variklis keisti, pati vartų konstrukcija permontuota ir tarp konstrukcijos bei perdangos dėtos gumos, tačiau rezultato nėra. Garsas sklinda ne per langus, o tikrai per konstrukcijas. Statiniui dar nesibaigęs 10 metų garantinis terminas. Ar verta atlikti akustinius matavimus, galbūt kviesti rangovą ir ekspertą? Kokius dar veiksmus galima atlikti, kad sklindantį garsą bent sumažinti?
Sveiki, Svetainėje įrengta kondicionuojama vyno vitrina. Prietaisas yra paslėptas iš šono pristatytoje gipso "kolonoje", apdaila klinkeriu. Prietaisas palaiko temperatūrą vyno patalpoje, tad laikas nuo laiko įsijungia. Svetainėje girdimas jo darbo garsas. Kokie būtų sprendimai jį eliminuoti arba sumažinti iki minimumo pakeitimus darant tik "kolonos" viduje (p.s. daug laisvės vietos prasme ten jau nebėra)? Ačiū.
Gyvename apie menesi laiko naujos statybos bute, pirkome su daline apdaila. Samdeme meistrus, bet kiti kaimynai isirenginejo patys. Gyvenam 4a., virs musu kaimynai tiesiog tragiskai vaiksto ir girdisi kulnai kaip vaiksto, taip pat vakare girdisi, kai leidziamas vanduo. Ar tai normalu? Mes dejome dviguba gipsa bei vata. Kas gali buti?
Gyvename bute 5 metai, jokių problemų su buto siena nebuvo kol neatsikraustė virš mūsų kaimynai, trankėsi darė remontą. Pastebėjau, kad šlampa buto siena. Ji vidinė, ne lauko siena. Tame kambaryje, kuriame šlampa siena, kitoje sienos pusėje yra virtuvė. Už tos sienos eina vamzdžiai, siena šlampa pradedant nuo grindų ir į viršų kyla. Į plotį jau apie pusantro metro siena drėgna ir į viršų apie 1,70. Drėgmė, kvapas nemalonus. Išsikviečiau butų ūkį, sakė vamzdis užsikimšęs viršuj pas kaimynus, išvalė, sakė siena nebešlaps, bet ji dar daugiau šlampa. Toliau skambinau namo administratoriui, atvažiavo, pažiūrėjo, pasakė tik tiek, kad jei darė remontą kaimynai ir išjudino stovą, saką man reiks sieną prasigriaut, kad sutvarkytų. Noriu paklausti jūsų patarimo, gal yra galimybę negriauti sienos, o keisti visą stovą, ar kitokie sprendimo būdai? Namas 1981 metų statybos.
Sveiki, Namas yra A klasės, reikalingas energinio naudingumo sertifikatas, kokia būtų kaina ir per kiek laiko parengtumėte sertifikatą?
Iš antro aukšto į pirmą per lubas pralaša vanduo. Pramušėme įtartiną vietą, bet priežasties nenustatėme. Po plytelėmis yra įrengtas grindinis šildymas ir vandentiekio vamzdžiai. Ar galėtumėt padėti nustatyti, kurioje vietoje pralaša vanduo?
Kiek metų galioja buto paskirties į patalpas keitimas? Projektas buvo patvirtintas 2017m.
Kiek dabar kainuoja Topografine nuotrauka? Vilnius, 7,8a, Vieta Kalvu Terasos Lentvario plentu
Norime užsakyti termovizinę (70 kv. m) namo patikrą. Kas ir už kiek galėtų tai atlikti?
Reikia padaryti sklypo geodezinius matavimus, sklypą padalinti į dvi dalis ir vieną dalį pasidovanoti. Sklypas Kretingos mieste, gyvenamosios paskirties 28 arai, (sklypas penkiakampio formos) užstatytas 2 statiniais, gyvenamasis ir ūkinis. Nuo ko reikėtų pradėti darbus ir kiek apytiksliai kainuotų?
Ar būtini kadastriniai sklypo matavimai, jei daroma topografinė nuotrauka, kurioje nurodytos žemės sklypo tikslios ribos. Sodybos sklypas susideda iš namų valdos ir žemės ūkio paskirties sklypų. Ar tik namų valdai reikalinga topografinė nuotrauka? Per kiek laiko padaroma ir kokia topografinės nuotraukos kaina?
Kur galima būtų rasti tikslią informaciją apie energetinio efektyvumo klasės pasikeitimus ir žadamas naujoves? Kiek teko girdėti, kyla reikalavimai individualiems namams, tačiau informacijos apie tai labai mažai. Nuo kada ir pan.
Kokia yra termovizijos kaina? Kokius termovizijos atlikimą įrodančius dokumentus gauna užsakovas?
Perkant sklypą kieno pareiga yra padaryti topografinę nuotrauką: ar pardavėjo ar pačio pirkėjo? Kam reikalinga toponuotrauka?
Tėvas turi namų valdos sklypą užregistruotą su nebaigtomis statybomis. Šį sklypą nori užrašyti dukrai. Tačiau tą sklypą reikia padalinti į dvi dalis, kad atitektų ir sūnui. Nuo ko pradėti? Kokia tvarka? Ar nuo notaro paslaugų ar nuo žemėtvarkos?
Statomas gyvenamasis namas apie 150 kv.m. Norėjau pasiteirauti, ką reiktų pasidaryti prieš atliekant sandarumo testą ir kiek sandarumo testas kainuotų?
Kokia yra geodezinių matavimų kaina? Nuo ko ji priklauso?
Noriu savo žemės ūkio sklypą padalinti į tris gyvenamus sklypus vaikams. Žemė trijose pusėse ribojasi su kaimynais ir ketvirta kraštinė yra upės paplūdimys. Keliukas yra už kaimyno sklypo. Ar įmanoma keičiant paskirtį, išsikovoti vieną privažiavimą į savo žemę? Ar rasti servitutinį kelią?
Atėjus pavasariui pastebėjau, kad skilo namo vidinė laikančioji siena ir po palange esanti išorinė siena. Namas pastatytas iš silikatinių blokelių M24 Siliblokas (klijų horizontalios siūlės). Po žiemos atsirado apie 4 mm tarpas. Namas su rūsiu (rūsio sienos iš rūsio betoninių blokelių M30). Rūsys statytas prieš 2 metus. Kaip galima būtų sutvarkyti tokį sienos trūkinėjimą. Ar ateityje gali atsirasti dar daugiau tokiu įtrūkimų?
Ieškau specialisto, kuris galėtų apžiūrėti ir įvertinti perkamą butą ir oficialiai patvirtinti jo kokybę (garso izoliacija, apšiltinimas, pelėsių tikimybė, ir pan.). Reikia įvertinti statybų trūkumus bei jų pašalinimo galimą kainą. Numatomas pirkti butas yra tarp 50 - 60 m2, su daline apdaila. Kokia būtų buto įvertinimo kaina?
Šildymo sistemoje dingsta vanduo (dujinis katilas), vamzdžiai sienoje, po gipso plokšte. Nesinorėtų pagal buto perimetrą pjauti sienas. Ar galite pasiūlyti ką nors geriau?
Naują, karkasinį namą, be vidaus apdailos nusipirkau prieš 8 metus. Prieš du metus sutrūkinėjo pamatai, nukrito visas pamatų aptinkavimas, taip pat suskilo mūrinės namo pertvaros, vietomis sutrūkinėjo lauko plastikinės lentutės. Garaže grindų betoną baigiu iššluoti, tuoj neliks jokio grindinio. Lauko durys buvo įdėtos medinės, jos sutrūkinėjo. Namas registrų centrui dar nepriduotas. Pirktas iš fizinio asmens. Pagal Civilinį kodeksą ar būtų galima įvardinti kaip užslėptą broką. Nuo ko pradėti, kur kreiptis dėl namo broko įvertinimo?
Gyvename daugiabutyje ir nuolat kenčiame nuo kaimynų iš viršaus triukšmo. Ar yra kokių nors garso izoliacijos sprendimų, kurie padėtų apsisaugoti nuo nereikalingo triukšmo? Žinoma, visi darbai būtų atliekami tik mūsų bute, t.y. izoliacija turėtų būti tvirtinama prie lubų.
Parduodame namą, reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas. Namas 1950 metų statybos. Kokia kaina ir per kiek tai galite atlikti?
Gavome statybos leidimą 120 kv. namui. Statysime ūkio būdu, samdysime atskirai, kažką pats darysiu, ką mokėsiu. Ar privalau samdyti kažkokį žmogų, kad prižiūrėtų, kaip vyksta darbai, ar atitinka projektą, A+ klasę ir panašiai? Čia klausiu labiau ne dėl darbų kokybės, bet kad nebūtų problemų su namo pridavimu.
Kalbam apie A, A+, A++ klasę: Kokiu metu yra atliekami sertifikavimo testai? Vertinant namo baigtumą %, kada būtų tiksliau atlikti? Arba kurioje stadijoje geriau atlikti testą? Po dalinės apdailos, prieš? Ar kokių kitų pastebėjimų turite?
Kuo skiriasi geodeziniai matavimai nuo kadastrinių? Ar skiriasi kaina? Kokių matavimų reikia sudaryti notarinei sutarčiai parduodant sodo sklypą, kurio ribos nustatytos labai seniai ir dabar tie planai netinka Registrų centrui? Ar yra prasmė daryti ir vienus, ir kitus matavimus?
Kokia dabar yra statybų tvarka, ar vis dar reikia samdyti techninę priežiūrą, vesti darbų žurnalą ir pranešti VDI apie darbų pradžią? Girdėjau, kad viso to jau nereikia, užtenka gauti statybų leidimą ir galima pradėti statybas.
Nekilnojamojo turto vertinimas imant paskolą – į ką svarbu atsižvelgti?
Mano ir kaimyno butus skiria 40 cm gipskartoninė siena, kurios viduje akmens vata, tačiau garso izoliacija labai bloga - puikiai vienas kitą girdime. Ką galėtute pasiūlyti, kaip pagerinti garso izoliaciją? Gal galima būtų papildomai kokia nors izoliacine medžiaga apklijuoti sienas? Plotas nėra didelis 20-25 m2.
Gal galima gauti daugiau informacijos apie namo įsigijimą su daline apdaila, imant paskolą iš banko būstui įsigyti. Ar yra kokie nors terminai namo vidaus įrengimui (kokie reikalavimai, kas nustato terminus, koks tas vidaus įrengimas privalo būti?
Planuojame pirkti sklypą ir jo savininkai sako, kad būtų gerai sandorį įvykdyti iki 2017 m., nes iki tol galios senieji geodeziniai matavimai. Ar čia po Naujųjų metų kažkas keičiasi? Ar nebus taip, kad paskui mums nusipirkus sklypą, teks patiems iš naujo daryti geodezinius matavimus?
Reikalinga topo nuotrauka. Kiek kainuoja topo nuotrauka?
Dariausi sandarumo testą 2019.09. Kiek laiko jis galioja, nes ruošiuosi pridavinėti namą? Kiek gali kainuoti dar vienas testas, jei tokio reiktų?
Perku namuką: 80proc. baigtumas. 52kv.m. 2018 metų statybos A+ klasės, Kauno raj. (lieka tik vidaus apdailą pasidaryti). Turiu klausimą dėl Energinio naudingumo sertifikato. Ar parduodant 80proc. baigtumo namą pardavėjas privalo pateikti šį sertifikatą? Ar jis privalomas tik registruojant 100proc. baigtumą ir čia jau mano pačio problema? Kiek kainuotų sertifikatas tokiam namui?
Kaip galima užsfiksuoti žiemos metu bute esančią patalpų temperatūrą ir gauti tai patvirtinantį dokumentą. Planuoju bylinėtis teismuose su šilumos tiekėjais dėl per menkai šildomo buto ir per žemos patalpų temperatūros.
Kokia yra nekilnojamo turto vertinimo kaina?
Nekilnojamo turto vertinimo trukmė. Kiek trunka nekilnojamo turto įvertinimas? Kokie turto vertinimo etapai?
Nuosavoje sodyboje ant griūties ribos klojimas ir kitas ūkinis pastatas. Kur kreiptis dėl pastatų statuso nustatymo <AVARINIAI> ar kitaip?
Noriu įsigyti individualų namą. Statytas 1960. Nuo tada ir nedarytas kapitalinis remontas. Domintų eksperto paslaugos, kuris įvertintų jo būklę, kad būtų galima įsivertinti ką būtina daryti (gal reikia griauti ir perstatyti, o gal tik palopyti), kad galėčiau įsivertinti, kiek dar reikėtų investuoti.
Svarbiausi turto vertės veiksniai. Kokius galėtumėte įvardinti nekilnojamo turto vertės veiksnius?
Kaip matuojamas pastato aukštis?
Ar atliekant sandarumo testą bei sertifikavimą A+ klasės namui reikia, kad ventiliacinė sistema būtų pilnai baigta? Jei tai rekuperacinė sistema, tai išvedžioti ortakiai ir pajungtas rekuperatorius? Kokie reglamentai tai nurodo? Kokios pasekmės gali būti, jei matavimo metu tokios ertmės kaip rekuperatoriaus ir dūmtraukio angos bus tiesiog aklinai užsandarintos?
laupetra_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 381186 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3283
Iš viso buvo užduota 158272 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 263 specializuotų įmonių