Kitos statybos paslaugos

Namo projekto ekspertizė

Turime pasidarę namo projektą, tačiau projektuotojas pasiūlė pasidaryti namo projekto ekspertizę, kadangi neteisingai atlikti daugelis sprendinių. Ką galite patarti šiuo klausimu?

Energinio naudingumo sertifikatas dalyvaujant APVA konkurse

Ar energinio naudingumo sertifikatas tinka pateikimui dėl paramos, dalyvaujant APVA konkurse?

Žemės sklypo suformavimas po esamais pastatais

Kiek laiko trunka suformuoti žemės sklypą po esamais pastatais? Esu sudaręs sutartį su vienu geodezininku nuo vasario iki rugsėjo 30d. Pasakojo, kad viso užtrunka iki 7 mėnesių. Kovo 13d. jis man rašė, kad pradės darbus, nes buvo prisnigę gausiai. Iki šiandienos kol kas nematau zpdris.lt įkelta jokio projekto. Ar čia yra normalu, ar jau žiūrėti kitą geodezininką?

Sienos izoliavimas nuo kaimynų triukšmo

Kaip geriau izoliuoti sieną nuo kaimynų triukšmo? Triukšmas dažniausiai smūginis, naudojamasi treniruokliais butuose.

Kaimynų skleidžiamas triukšmas per buto sieną

Vargstu su kaimynų skleidžiamu triukšmu per buto sieną. Namas mūrinis, bute įtempiamos lubos, siena dažyta. Gal galėtumėte pasiūlyti efektyvų, erdvę taupantį variantą?

Mokestis už geodezinius matavimus, kai sklypas turi kelis savininkus

Esam vieno sklypo kaimo vietovėj 5 bendrasavinkai. Viena bendrasavininkė užsisakė geodezinius matavimus. Gaunu skambutį ir sužinau, kad yra atliekami darbai iš amatininko ir suma kokią reiks man mokėti. Aš jam pasakiau dėl jos tų ribų nubrėžtų pretenzijų neturiu ir sutinku, kad jos tas plotas. Tik nesuprantu kodėl aš turiu mokėti, ne aš užsakiau tą paslaugą. Manau prieš vykdant kokius darbus turėjo ir su manimi pasitarti. O gal šiai dienai aš neišgaliu susimokėti už tokias paslaugas.

Reikalavimai norint pakeisti sodo namą į gyvenamąjį

Sodo namą ( kuris pastatytas be leidimų ir projekto, užregistruotas registrų centre) norint pakeisti į gyvenamąjį, kokie reikalavimai? Kokią energetinę klasę turi atitikti ir kokie dar dokumentai reikalingi?

Sklypas pagal pasislinkęs kelis metrus

Laba diena, Žemės sklypo kadastriniai matavimai buvę atlikti senai, plane nurodytos koordinatės pagal 1942 m. koordinačių sistemą. Sistemoje įvedus koordinates rodoma teritorija yra visai kitoje rajono teritorijoje. Regia žemėlapyje pažymėjus, kad rodytų žemės sklypo ribas matyti, kad sklypas pasislinkęs kelis metrus, ir apima gretimo sklypo teritoriją. Tokia pati situacija ir su kaimyniniais sklypais. Kaimyninį sklypą įsigijęs kaimynas ruošiasi statyti tvorą, todėl darys kadastrinius matavimus tam, kad sužinoti tikslias sklypo ribas. Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonės ar man reikėtų suskubti taip pat atsinaujinti savo sklypo kadastrinius matavimus, tam, kad jei kartais kaimynui trūks žemės ploto neprimatuotų iš mano sklypo?

Sklindančio garso sumažinimas daugiabutyje

Gyvename 2015 metų statybos daugiabutyje, 1 aukšte. Po mūsų butu yra "prapučiama" automobilių stovėjimo aikštelė. Mūsų bute, visuose kambariuose girdisi pakeliamų vartų mechanizmo darbo garsas. Bėgiai, trosai, variklis keisti, pati vartų konstrukcija permontuota ir tarp konstrukcijos bei perdangos dėtos gumos, tačiau rezultato nėra. Garsas sklinda ne per langus, o tikrai per konstrukcijas. Statiniui dar nesibaigęs 10 metų garantinis terminas. Ar verta atlikti akustinius matavimus, galbūt kviesti rangovą ir ekspertą? Kokius dar veiksmus galima atlikti, kad sklindantį garsą bent sumažinti?

Vyno vitrinos gipso "kolonoje" garso izoliavimas

Sveiki, Svetainėje įrengta kondicionuojama vyno vitrina. Prietaisas yra paslėptas iš šono pristatytoje gipso "kolonoje", apdaila klinkeriu. Prietaisas palaiko temperatūrą vyno patalpoje, tad laikas nuo laiko įsijungia. Svetainėje girdimas jo darbo garsas. Kokie būtų sprendimai jį eliminuoti arba sumažinti iki minimumo pakeitimus darant tik "kolonos" viduje (p.s. daug laisvės vietos prasme ten jau nebėra)? Ačiū.

Naujos statybos bute girdisi kaimynai

Gyvename apie menesi laiko naujos statybos bute, pirkome su daline apdaila. Samdeme meistrus, bet kiti kaimynai isirenginejo patys. Gyvenam 4a., virs musu kaimynai tiesiog tragiskai vaiksto ir girdisi kulnai kaip vaiksto, taip pat vakare girdisi, kai leidziamas vanduo. Ar tai normalu? Mes dejome dviguba gipsa bei vata. Kas gali buti?

Šlampa buto siena

Gyvename bute 5 metai, jokių problemų su buto siena nebuvo kol neatsikraustė virš mūsų kaimynai, trankėsi darė remontą. Pastebėjau, kad šlampa buto siena. Ji vidinė, ne lauko siena. Tame kambaryje, kuriame šlampa siena, kitoje sienos pusėje yra virtuvė. Už tos sienos eina vamzdžiai, siena šlampa pradedant nuo grindų ir į viršų kyla. Į plotį jau apie pusantro metro siena drėgna ir į viršų apie 1,70. Drėgmė, kvapas nemalonus. Išsikviečiau butų ūkį, sakė vamzdis užsikimšęs viršuj pas kaimynus, išvalė, sakė siena nebešlaps, bet ji dar daugiau šlampa. Toliau skambinau namo administratoriui, atvažiavo, pažiūrėjo, pasakė tik tiek, kad jei darė remontą kaimynai ir išjudino stovą, saką man reiks sieną prasigriaut, kad sutvarkytų. Noriu paklausti jūsų patarimo, gal yra galimybę negriauti sienos, o keisti visą stovą, ar kitokie sprendimo būdai? Namas 1981 metų statybos.

Energinio naudingumo sertifikato parengimas

Sveiki, Namas yra A klasės, reikalingas energinio naudingumo sertifikatas, kokia būtų kaina ir per kiek laiko parengtumėte sertifikatą?

Iš antro aukšto per lubas pralaša vanduo

Iš antro aukšto į pirmą per lubas pralaša vanduo. Pramušėme įtartiną vietą, bet priežasties nenustatėme. Po plytelėmis yra įrengtas grindinis šildymas ir vandentiekio vamzdžiai. Ar galėtumėt padėti nustatyti, kurioje vietoje pralaša vanduo?

Kiek metų galioja buto paskirties į patalpas keitimas

Kiek metų galioja buto paskirties į patalpas keitimas? Projektas buvo patvirtintas 2017m.

Topografinės nuotraukos kaina Vilniuje

Kiek dabar kainuoja Topografine nuotrauka? Vilnius, 7,8a, Vieta Kalvu Terasos Lentvario plentu

Termovizinės namo patikros atlikimo kaina

Norime užsakyti termovizinę (70 kv. m) namo patikrą. Kas ir už kiek galėtų tai atlikti?

Kadastriniai matavimai ir topografinė nuotrauka

Ar būtini kadastriniai sklypo matavimai, jei daroma topografinė nuotrauka, kurioje nurodytos žemės sklypo tikslios ribos. Sodybos sklypas susideda iš namų valdos ir žemės ūkio paskirties sklypų. Ar tik namų valdai reikalinga topografinė nuotrauka? Per kiek laiko padaroma ir kokia topografinės nuotraukos kaina?

Sklypo padalinimas į dvi dalis

Reikia padaryti sklypo geodezinius matavimus, sklypą padalinti į dvi dalis ir vieną dalį pasidovanoti. Sklypas Kretingos mieste, gyvenamosios paskirties 28 arai, (sklypas penkiakampio formos) užstatytas 2 statiniais, gyvenamasis ir ūkinis. Nuo ko reikėtų pradėti darbus ir kiek apytiksliai kainuotų?

Energetinio efektyvumo klasės pasikeitimai nuo 2021 m.

Kur galima būtų rasti tikslią informaciją apie energetinio efektyvumo klasės pasikeitimus ir žadamas naujoves? Kiek teko girdėti, kyla reikalavimai individualiems namams, tačiau informacijos apie tai labai mažai. Nuo kada ir pan.

Termovizijos kaina ir atlikimą įrodantys dokumentai

Kokia yra termovizijos kaina? Kokius termovizijos atlikimą įrodančius dokumentus gauna užsakovas?

Kam reikalinga toponuotrauka

Perkant sklypą kieno pareiga yra padaryti topografinę nuotrauką: ar pardavėjo ar pačio pirkėjo? Kam reikalinga toponuotrauka?

Sandarumo testo kaina

Statomas gyvenamasis namas apie 150 kv.m. Norėjau pasiteirauti, ką reiktų pasidaryti prieš atliekant sandarumo testą ir kiek sandarumo testas kainuotų?

Sklypo padalijimo tvarka

Tėvas turi namų valdos sklypą užregistruotą su nebaigtomis statybomis. Šį sklypą nori užrašyti dukrai. Tačiau tą sklypą reikia padalinti į dvi dalis, kad atitektų ir sūnui. Nuo ko pradėti? Kokia tvarka? Ar nuo notaro paslaugų ar nuo žemėtvarkos?

Geodezinių matavimų kaina

Kokia yra geodezinių matavimų kaina? Nuo ko ji priklauso?

Sienų skylinėjimas

Atėjus pavasariui pastebėjau, kad skilo namo vidinė laikančioji siena ir po palange esanti išorinė siena. Namas pastatytas iš silikatinių blokelių M24 Siliblokas (klijų horizontalios siūlės). Po žiemos atsirado apie 4 mm tarpas. Namas su rūsiu (rūsio sienos iš rūsio betoninių blokelių M30). Rūsys statytas prieš 2 metus. Kaip galima būtų sutvarkyti tokį sienos trūkinėjimą. Ar ateityje gali atsirasti dar daugiau tokiu įtrūkimų?

Servitutinio kelio nustatymas

Noriu savo žemės ūkio sklypą padalinti į tris gyvenamus sklypus vaikams. Žemė trijose pusėse ribojasi su kaimynais ir ketvirta kraštinė yra upės paplūdimys. Keliukas yra už kaimyno sklypo. Ar įmanoma keičiant paskirtį, išsikovoti vieną privažiavimą į savo žemę? Ar rasti servitutinį kelią?

Perkamo buto kokybės įvertinimas

Ieškau specialisto, kuris galėtų apžiūrėti ir įvertinti perkamą butą ir oficialiai patvirtinti jo kokybę (garso izoliacija, apšiltinimas, pelėsių tikimybė, ir pan.). Reikia įvertinti statybų trūkumus bei jų pašalinimo galimą kainą. Numatomas pirkti butas yra tarp 50 - 60 m2, su daline apdaila. Kokia būtų buto įvertinimo kaina?

Šildymo sistemoje dingsta vanduo

Šildymo sistemoje dingsta vanduo (dujinis katilas), vamzdžiai sienoje, po gipso plokšte. Nesinorėtų pagal buto perimetrą pjauti sienas. Ar galite pasiūlyti ką nors geriau?

Kur kreiptis dėl namo broko įvertinimo

Naują, karkasinį namą, be vidaus apdailos nusipirkau prieš 8 metus. Prieš du metus sutrūkinėjo pamatai, nukrito visas pamatų aptinkavimas, taip pat suskilo mūrinės namo pertvaros, vietomis sutrūkinėjo lauko plastikinės lentutės. Garaže grindų betoną baigiu iššluoti, tuoj neliks jokio grindinio. Lauko durys buvo įdėtos medinės, jos sutrūkinėjo. Namas registrų centrui dar nepriduotas. Pirktas iš fizinio asmens. Pagal Civilinį kodeksą ar būtų galima įvardinti kaip užslėptą broką. Nuo ko pradėti, kur kreiptis dėl namo broko įvertinimo?

Lubų garso izoliacija nuo kaimynų iš viršaus

Gyvename daugiabutyje ir nuolat kenčiame nuo kaimynų iš viršaus triukšmo. Ar yra kokių nors garso izoliacijos sprendimų, kurie padėtų apsisaugoti nuo nereikalingo triukšmo? Žinoma, visi darbai būtų atliekami tik mūsų bute, t.y. izoliacija turėtų būti tvirtinama prie lubų.

Energetinio naudingumo sertifikato kaina

Parduodame namą, reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas. Namas 1950 metų statybos. Kokia kaina ir per kiek tai galite atlikti?

Ar privaloma samdyti žmogų, kad prižiūrėtų, kaip vyksta statybos darbai

Gavome statybos leidimą 120 kv. namui. Statysime ūkio būdu, samdysime atskirai, kažką pats darysiu, ką mokėsiu. Ar privalau samdyti kažkokį žmogų, kad prižiūrėtų, kaip vyksta darbai, ar atitinka projektą, A+ klasę ir panašiai? Čia klausiu labiau ne dėl darbų kokybės, bet kad nebūtų problemų su namo pridavimu.

Kada geriau atlikti sandarumo testą

Kalbam apie A, A+, A++ klasę: Kokiu metu yra atliekami sertifikavimo testai? Vertinant namo baigtumą %, kada būtų tiksliau atlikti? Arba kurioje stadijoje geriau atlikti testą? Po dalinės apdailos, prieš? Ar kokių kitų pastebėjimų turite?

Kuo skiriasi geodeziniai matavimai nuo kadastrinių

Kuo skiriasi geodeziniai matavimai nuo kadastrinių? Ar skiriasi kaina? Kokių matavimų reikia sudaryti notarinei sutarčiai parduodant sodo sklypą, kurio ribos nustatytos labai seniai ir dabar tie planai netinka Registrų centrui? Ar yra prasmė daryti ir vienus, ir kitus matavimus?

Nekilnojamojo turto vertinimas imant paskolą

Nekilnojamojo turto vertinimas imant paskolą – į ką svarbu atsižvelgti?

Ar reikia samdyti techninę priežiūrą ir vesti darbų žurnalą

Kokia dabar yra statybų tvarka, ar vis dar reikia samdyti techninę priežiūrą, vesti darbų žurnalą ir pranešti VDI apie darbų pradžią? Girdėjau, kad viso to jau nereikia, užtenka gauti statybų leidimą ir galima pradėti statybas.

Kaip pagerinti garso izoliaciją bute

Mano ir kaimyno butus skiria 40 cm gipskartoninė siena, kurios viduje akmens vata, tačiau garso izoliacija labai bloga - puikiai vienas kitą girdime. Ką galėtute pasiūlyti, kaip pagerinti garso izoliaciją? Gal galima būtų papildomai kokia nors izoliacine medžiaga apklijuoti sienas? Plotas nėra didelis 20-25 m2.

Namo su daline apdaila įrengimo terminas

Gal galima gauti daugiau informacijos apie namo įsigijimą su daline apdaila, imant paskolą iš banko būstui įsigyti. Ar yra kokie nors terminai namo vidaus įrengimui (kokie reikalavimai, kas nustato terminus, koks tas vidaus įrengimas privalo būti?

Geodezinių matavimų galiojimo terminas

Planuojame pirkti sklypą ir jo savininkai sako, kad būtų gerai sandorį įvykdyti iki 2017 m., nes iki tol galios senieji geodeziniai matavimai. Ar čia po Naujųjų metų kažkas keičiasi? Ar nebus taip, kad paskui mums nusipirkus sklypą, teks patiems iš naujo daryti geodezinius matavimus?

Topo nuotraukos kaina

Reikalinga topo nuotrauka. Kiek kainuoja topo nuotrauka?

Sandarumo testo galiojimas

Dariausi sandarumo testą 2019.09. Kiek laiko jis galioja, nes ruošiuosi pridavinėti namą? Kiek gali kainuoti dar vienas testas, jei tokio reiktų?

Ar parduodant 80proc. baigtumo namą reikia pateikti energinio naudingumo sertifikatą

Perku namuką: 80proc. baigtumas. 52kv.m. 2018 metų statybos A+ klasės, Kauno raj. (lieka tik vidaus apdailą pasidaryti). Turiu klausimą dėl Energinio naudingumo sertifikato. Ar parduodant 80proc. baigtumo namą pardavėjas privalo pateikti šį sertifikatą? Ar jis privalomas tik registruojant 100proc. baigtumą ir čia jau mano pačio problema? Kiek kainuotų sertifikatas tokiam namui?

Bute palaikoma per žema temperatūra žiemos metu

Kaip galima užsfiksuoti žiemos metu bute esančią patalpų temperatūrą ir gauti tai patvirtinantį dokumentą. Planuoju bylinėtis teismuose su šilumos tiekėjais dėl per menkai šildomo buto ir per žemos patalpų temperatūros.

Nekilnojamo turto vertinimo kaina

Kokia yra nekilnojamo turto vertinimo kaina?

Nekilnojamo turto vertinimo trukmė

Nekilnojamo turto vertinimo trukmė. Kiek trunka nekilnojamo turto įvertinimas? Kokie turto vertinimo etapai?

Pastato pripažinimas avariniu

Nuosavoje sodyboje ant griūties ribos klojimas ir kitas ūkinis pastatas. Kur kreiptis dėl pastatų statuso nustatymo <AVARINIAI> ar kitaip?

Eksperto paslaugos namo būklės įvertinimui

Noriu įsigyti individualų namą. Statytas 1960. Nuo tada ir nedarytas kapitalinis remontas. Domintų eksperto paslaugos, kuris įvertintų jo būklę, kad būtų galima įsivertinti ką būtina daryti (gal reikia griauti ir perstatyti, o gal tik palopyti), kad galėčiau įsivertinti, kiek dar reikėtų investuoti.

Veiksniai lemiantys nekilnojamojo turto vertę

Svarbiausi turto vertės veiksniai. Kokius galėtumėte įvardinti nekilnojamo turto vertės veiksnius?

Pastato aukščio matavimas

Kaip matuojamas pastato aukštis?

Kaip patikrinti pamatų kokybę

Meistrai sudėjo gręžtinius polius man nedalyvaujant. Darbas buvo atliktas skubiai ir, įtariu, nekokybiškai. Patarkit, kur turėčiau kreiptis dėl polių betono kokybės patikrinimo. Betonas buvo maišytas jų pačių.

Sandarumo testas, kai ventiliacinė sistema nebaigta

Ar atliekant sandarumo testą bei sertifikavimą A+ klasės namui reikia, kad ventiliacinė sistema būtų pilnai baigta? Jei tai rekuperacinė sistema, tai išvedžioti ortakiai ir pajungtas rekuperatorius? Kokie reglamentai tai nurodo? Kokios pasekmės gali būti, jei matavimo metu tokios ertmės kaip rekuperatoriaus ir dūmtraukio angos bus tiesiog aklinai užsandarintos?

Kaip išpirkti iš valstybės nuomojamą žemės gabaliuką

Iš valstybės nuomuoju žemę, ant kurios pastatytas pardavimo paviljonas (60 m2). Kaip išpirkti tą žemės gabaliuką? Nuo ko pradėti?

Techninis prižiūrėtojas vidaus apdailos darbams

Yra reikalingas tech. prižiūrėtojas vidaus apdailos darbams, kokia būtų kaina? Butas 97 kv/m.

Topografinės nuotraukos kainos

Norėčiau sužinoti kokia būtų kaina už Topografinę nuotrauką, man jos reikia norint gręžti vandens gręžinį. Žemės paskirtis: Namų valda, plotas 20 a.

Kokiu metų laiku atlikti termoviziją

Koks metų laikas ir oro sąlygos yra tinkamiausios termovizijai atlikti?

Geodezinių matavimų privalomas atlikimas

Kada yra privalomas geodezinių matavimų atlikimas? Kokiu tikslu daromi geodeziniai matavimai?

Kiek kainuotų atlikti termovizinę ekspertizę

Domintų kiek kainuotų atlikti termovizinę ekspertizę rąstiniam namui.

Nekilnojamo turto vertinimas

Nekilnojamo turto vertinimas. Kada, kokiais atvejais reikalingas yra nekilnojamo turto vertinimas?

Kada turi būti daromas sandarumo testas

Statausi nauja namą A klasės. Norėčiau sužinoti dėl sandarumo testo, kada jis turi būti daromas t.y po kokių atliktų darbų ar turi būti nutinkuotos sienos ar ne, el. lizdai turi būti jau išvedžioti ir t.t.? Ir kaina jo? Namo plotas būtų 133m2.

APVA paramos programa

Sveiki, Noriu apsišiltinti namą ir norėčiau bandyti pasinaudoti APVA parama. Kokio projekto jiems reikia ir kas jiems tą projektą gali padaryti? Ir kokia maždaug jo kaina?

Sandarumo testo atsakymai

Noriu paklausti dėl sandarumo testo atsakymų. Padarė sandarumo testą - 3.6. Ar čia gerai?

Sklypo toponuotraukos svarba projektuojant namą

Noriu paklausti, projektuojant namą, pirma reikia sklypo toponuotraukos ar projekto?

Faktinis šilumos perdavimo koeficiento nustatymas

Reikia nustatyti šilumos perdavimo koeficientą sutapdintam stogui pagal faktinę padėtį. Kadangi pastatas apie 10 metų senumo, tai netenkina teorinis skaičiavimas, nes galima nemaža paklaida dėl galimo medžiagų ar konstrukcijos savybių pakitimo. Domina, kada ir kokiu būdu būtų galima tai atlikti bei kiek tai kainuotų?

Efektyvūs garso izoliaciniai sprendimai

Bute, miegamojo kambario patalpoje yra girdimas triukšmas iš šoninio kaimyno. Girdimi balsai, žemo dažnio grojanti muzika ir kiti smulkūs garsai. Senos statybos blokinis/monolitinis namas. Norėtume izoliuoti konkrečiai vieną kambario sieną, už kurios yra girdimi garsai. Kokius efektyvius garso izoliacinius sprendimus galima būtų pritaikyti šiuo atveju?

Sodo sklypo kadastrinių matavimų kaina

Kiek kainuotų dviejų sodo sklypų Vilniaus rajone (skirtingose vietose) kadastriniai matavimai? Vienas sklypas - be pastatų, 6 arai. Kitas sklypas - sklype yra sodo namelis, šiltnamis, 6 arai.

Kada reikia topografinės nuotraukos

Kokiu tikslu yra daromos topografinės nuotraukos? Ar jos yra būtinos?

Šilumos nuostolių nustatymas

Pirkome butą, 2018 m. statybos. Antri metai, šaltuoju laikotarpiu, moku už paslaugas vadinamas "Šilumos nuostoliai". Šį mėnesį už šildymą - 15.64 Eur, o šilumos nuostoliai - 8,03 Eur. Praėjusiais metais kalbėjome su paslaugų tiekėju apie termovizinį tyrimą. Pasak, paslaugų teikėjo šį tyrimą galima atlikti tik šaltuoju metu. Norėčiau sužinoti kada susidaro šilumos nuostoliai ir kaip galima nustatyti iš kur tie nuostoliai atsiranda?

Ar termovizinės nuotraukos parodo grindininio šildymo įrengimo klaidas

Noriu paklausti, ar termovizinės nuotraukos parodytų grindininio šildymo įrengimo klaidas?

Namo statybos ūkio būdu

Pradedu statytis namą ūkio būdu. Namas A+ klasės. Ar reikia pvz. vesti statybos žurnalą, rinkti statybinių medžiagų pirkimo čekius, statybinių medžiagų atitikties sertifikatus ir t.t.?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 366948 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3244
Iš viso buvo užduota 151164 klausimų