Kitos statybos paslaugos – Patarimai

Turime pasidarę namo projektą, tačiau projektuotojas pasiūlė pasidaryti namo projekto ekspertizę, kadangi neteisingai atlikti daugelis sprendinių. Ką galite patarti šiuo klausimu?
Situacija tokia: 1. Vienam žmogui priklausė pastatas ir žemė po pastatu ir žemė aplink pastatą bendrame plote su LR. 2. Kadastriniai matavimai atlikti 2017 m. 3. Tas žmogus už suteiktą paskolą prarado visą šią žemę bendrame plote ir po pastatu. 4. Dalį žemės aš nupirkau tame pačiame bendrame plote ir tą pastatą (po pastatu pagal kadastrinius 2017 m. matavimus priklauso kitam savininkui, kuriam atiteko žemė už skolas). 5. Tos žemės dalis eina palei ežerą, kita dalis palei kelią. 6. Naujas žemės savininkas remiasi 2017 metų kadastriniais matavimais ir žemę iš po pastato persikelia prie ežero, pagal tai jis rengia žemės sklypo naudojimo tvarkos ir servitutu nustatymo planą. Aš su tuo nesutinku. Aš siūliau iš naujo daryti kadastrinius matavimus. Koks būtų specialistų patarimas?
Noriu pasikonsultuoti dėl smūginių garsų ir ar padėtų, jei daryčiau garso izoliaciją savo luboms?
Kiek kainuoja sodo namo kadastro byla? Sodo namas atnaujinamas, bet būtų norima jį įregistruoti baigus remonto darbus. Ką dar reikia atlikti norint įteisinti sodo namo rekonstrukciją/remontus? O gal nereikia ar nebūtina?
Įsigijome butą blokiniame name, pirmame aukšte, labai girdisi trankomos lauko durys, net tolimiausiuose buto kambariuose. Ar yra įmanoma kokiais būdais sumažinti garso sklidimą buto viduje?
Perskaičiau internete, kad jūs galite pakonsultuoti el. paštu apie galimus sprendimus. Gyvename viršutiniame aukšte (Hanner, Žvėryno namai, Vilnius), tačiau labai girdime garsus iš trijų butų. Labiausiai girdime iš šoninio buto, su kuriuo turime bendrą ventiliacinę sieną (virtuvės ir vonios). Iš jų pusės girdime net mažo šuns lojimą, bet labiausiai - žingsnius, kurie "jaučiasi" visame bute, ypač gulint lovoje ir atrodo, kad kaimynai vaikšto po mūsų butą. Kaimynų iš kitos pusės, su kuriais nesijungia ši siena negirdime niekada. Buvome pasikvietę specialistus, kurie atliko akustinius tyrimus būtent su šiuo butu, protokolą prisegu (galbūt mums reikėjo atlikti smūginio garso tyrimą?). Tačiau yra ir kita problema - kiek mažiau, bet vis tiek pakankamai girdime tik smūginius garsus (žingsnius) iš buto po apačia ir netgi iš buto dviem aukštais žemiau. Logiškai mąstant, su jais irgi jungiasi ta pati ventiliacinė siena. Jų balsų negirdime, nebent pridedame ausį prie pat dušo nuotekų "skylės", tada girdisi ir balsai. Kitu atveju, tik žingsniai bei vandens nutekėjimo vamzdžiais garsas, kai (kaip spėju) jie nuleidžia tualeto vandenį. Mes planuojame darytis remontą ir norėtume sužinoti, ar galima ką nors padaryti, kad sumažintume šiuos smūginius garsus tiek iš šoninių kaimynų, tiek iš apatinių?
Ketiname įsigyti gyvenamąjį namą su namų valda. Sklypas nėra aptvertas, RC registruotas. Klausimas būtų - ar savininkas sklypą turi perduoti su "kuoliukais"? Ir kiek kainuoja matininko darbas paženklinti koordinates?
Gyvenu 1-ame aukšte. Gulint lovoje, nakčiai, padėjus galvą ant pagalvės girdimas toks vibruojantis, pulsuojantis, kintantis garsas. Nesuprantu iš kur jis sklinda: - viršaus, iš šalia gyvenančių kaimynų ar apačios (rūsio). Toks garsas atsirado neseniai. Ar gali būti, kad jis sklinda nuo kokio prietaiso darbo?
Žemės ūkio paskirties sklypo padalijimas į 3-4 dalis ir paskirties keitimas į namų valdą. Nuo ko pradėti? sklypas turi kadastrinius matavimus.
Norime pagerinti lubu garso izoliacija, taciau kyla klausimas, ar ekovata + itempiamos lubos duoda efekta? Kiek zinau, efektyviau yra vata ir GK lubos per amortizuojancias pakabas, taciau ar skirtumas didelis? Taip pat, kiek pazemeja lubos montuojant GK Lubas per amortizuojancias pakabas?
Nusipirkome naujo statybos butą susidėjome dvigubą Knauf gipsą, vatą, amortizacines juostas, bet vis tiek girdisi iš viršaus smūginis garsas. Kaip tiesiog vaikšto iš garso gali girdėti kur kaimynė nueina.. Ar įmanomi dar kiti smūginio garso panaikinimo būdai?
Turiu popierinį energinio naudingumo sertifikatą. Kaip galiu pasitikrinti ar jis nepadirbtas?
Turiu problemą dėl maišytuvo skleidžiamą garsą iš kaimyno. Butas naujas, jau po remonto. Girdžiu tą garsą visame bute ir jau pavargau, kaimynas atsisako kažką daryti, nes gal tiesiog užtektų išardyti sieną vonioj ir sutvarkyti tuos vamzdžius. Miegamajame padariau garso izoliaciją su vata ir gipsu. Galvojau, kad padės, bet garsas vis tiek yra ir dabar negaliu suprasti ar garsas praeina iš tos sienos kur langas, ar tiesiog ta vata man nieko nepadėjo. Tai norėčiau sužinoti ar padės man jūsų plokštės, ar prie tų plokščių dar kažką reikės dėti? Nes toks garsas eina, kad galvoju, kad tik pusę metro garso izoliacija tik išgelbės :D aišku tiek ploto neturiu bute.
Nusipirkau 2 aukštų namą ir įsirenginėju. Viršutinis aukštas yra gyvenamoji zona, o apatiniame (rūsio aukšte) stovi garažas, katilinė ir du papildomi kambariai. Viename iš jų norėčiau pasidaryti namų kiną (Home Theather). Galvoju apie Klipsch RP serijos kolonėles bei subwoofer'į. Kokie patarimai, sprendimai ir/ar medžiagos padėtų sulaikyti garsą toje patalpoje? Idealiu atveju būtų smagu, kad vėlai vakare arba naktį apačioje garsiai žiūrint filmą žmona galėtų miegame viršuje ramiai miegoti ir nepykti dėl didelio garso. Tiesiai po miegamu - garažas. Minėtas kino salės kambarys yra kitoje namo pusėje ir aukšte nei miegamas. Minėtą kambarį apačioje tikrai galima ir mažinti jei tai būtų veiksminga.
Buto siena su kaimynais yra 10cm bruseliai, jie apkalti lentomis ir užtinkuotos. Tarpą 10cm užpūtėme vata, tačiau girdisi muzika. Ką pasiūlytumėte, kad sumažinti triukšmą su minimalių storių medžiagomis?
Buto spintoje sumontuotas dujinis katilas ir rekuperacija. Kai veikia vandens siurbliukas, labai girdėti garsas bute. Garsą galima girdėti sekančiame kambaryje, kuris nesiriboja su spintos siena, net uždarius duris. Ką būtų galima padaryti, kad garsą sumažinti? Gal ant spintos durų (jos ant bėgelių) iš vidinės pusės kažkokios garsą slopinančios medžiagos priklijuoti?
Norėčiau paklausti Jūsų komandos: Ketiname įsigyti gyvenamąjį namą, atsiųstame išraše iš RC matome kad - Pastato (jo dalies) energinio naudingumo klasė: F. Pastatas - Vienbutis gyvenamasis namas Namo statybos metai 2011. Name įrengta saulės elektrinę (ant stogo). Name yra židinys. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad namas yra tokios žemos F klasės?
Karkasinis namas, antras aukštas. Perdanga medinė, grindines lentos, akmens vata. Antrame aukšte miegamajame girdisi balsai iš pirmo aukšto. Ieškome sprendimo, kaip sumažinti garsą iš pirmo aukšto neardant perdangos. Kas galėtų padėti? Ant grindų patiestas kilimas truputį sumažino garsą. Ką dar galima padėti ant grindų po kilimu? Medžio plaušo ar kitas plokštes? Smėlio maišus?
Iš už tarpbutinės sienos girdisi kaimynų televizorius, pakabintas ant sienos. Atrodo, kad garsas ir sklinda iš vietos, kur jis yra (t.y. ne per visą sieną). Koks sprendimas galėtų padėti bent jau sumažinti girdimą triukšmą? Dėl šalimai esančio lango 5cm+ storio sprendimai (pvz. karkasas) nėra tinkami.
Kaimynas virš manęs susidėjo grindis, bet aš girdžiu kiekvieną žingsnį. Lages prisuko prie sienų, o tarp lagių sudėjo minkštą vatą. O kaip reikėtų taisyklingai padaryti, kad taip nesigirdėtų, kiekvieno žingsnio?
Nusipirkau butą prieš 3 metus. Atrodė, kad viskas gerai, bet kur vaiko kambarys, kaimynai viršuje įsirengė siuvyklą. Garsas nuo siuvimo mašinos sklinda toks, kad atrodo lubos kilnojasi. O dar gyvenimo būdas neramus, nuolatiniai ginčai šeimoje, kad atrodo dalyvaujam ir mes tame pačiame šurmulyje, bet būtent tame kambaryje, kur miega sūnus. Mes jau kaip mes, bet sūnus su sunkia negalia, jautrus garsams, pradėjo bijoti miegoti, kad vėl neprabustų nuo triukšmo. Kalbėjom su kaimynais, neina susitarti, pradėjo rodyti agresiją ir į mūsų pusę. Nesinori pyktis ir turėti problemų su tokiais. Gal galima būtų izoliuoti lubas ar sienas, kad nesigirdėtų tokių dalykų, kad apsaugoti sūnų nuo triukšmo?
Yra tokia bėda, nusipirkome naujos statybos butą 4 aukšte ir yra neįmanoma gyventi. Toks jausmas, kad mes sovietiniame bute gyvenam, nes mes girdim jų baldų traukinėjimą, žingsnius taip, kad net pakelia iš miego. Vieną vakarą pastebėjome, jog girdisi ir kai paleidžia vandenį, bet taip baisiai, kad net neįmanoma miegamajame būti. Parašėme kaimynams su šita bėda ir kad pasidomėti kas galėtų būti. Pasirodo pas juos vietoj 50 kv. buto sujungti 2 butai po 50 kv. kampiniai ir biški yra pokyčių. Kur turėjo būti vonia, ji yra pastumta ant mūsų miegamojo labiau. Girdisi kiekvienas žingsnis, kiekvienas dalykas kas atsitrenkia į grindis. Nu ta prasme nėra įmanoma gyventi. Mes kreipėmės į specialistus, kad padaryti “garso tyrimą”, atėjus vyrukas pasakė, kad aukšti garsai atitinka normas, bet žemi viršija, bet visas testas yra vertinamas bendrai, todėl atitinka normas. Prieš tai gyvenome nuomojame bute, taip pat 4 aukšte, tokių problemų nebuvo, to paties vystytojo. Ką daryti? Ar įmanoma kažką padaryti? Nes net nemiela namie būti, klausyti kaip pvz. iki 5 ryto ten duodasi. Nežinau man tai nėra normalu girdėt savo kaimynus, kada jie namie, kada maudosi ir pan. Vata nepadėjo dėl garso, kaimynai, kurie turi šitą bėdą, dėjo akustinį gipsą ir spec. kažką dėl garso, jiems tas pats, nepadėjo.
Jei pridėjęs ausį prie savo sienos girdžiu viršuje esančio kaimyno pokalbį, kaip tokią garso izoliacijos problemą spręsti? Jei kaimynas pas save grindyse pasidarytų garso izoliaciją, ar pas mane nuo sienos triukšmas nebe praeitų? Ar sprendimas jo grindyse galutinai problemos neišspręstų, mat garsas keliauja ir per sienas, o ne per jo grindis ir mano lubas? Ar įsirengus pas save įtempiamas lubas kažką teigiamo garso izoliacijos prasme pajusčiau, ar įtempiamos lubos neveikia kaip garso izoliatorius?
Kokie reikalavimai keliami: 1. Šilumos siurbliui oras-vanduo 2. Rekuperacinei sistemai 3. Saulės elektrinei Jeigu norima gauti A++ klasės energetinio naudingumo sertifikatą?
Pastatė kotedžą 1 aukšto, yra užpūsta poliuretano putomis lubos ir uždėtos įtempiamos lubos. Nežinau kas ten virš tų putų, bet girdisi lyjant kiekvienas lašas. Jaučiu, kad ir šiltinimo mažai, ką patartumėt, kokią šiltinimo ir garso izoliaciją dėti nuėmus įtempiamas lubas, o galima kitas variantas?
Turime 20 ha žemės, 8 ha miško, viskas vienam plote. Esame 6 bendrasavininkai. 2 nesutinka parduoti. Ar galėtume parduoti be jų sutikimo?
Turime bendrą įvažiavimą į savo valdas su kaimynu, bet jis atsitveria tvora pusę kelio. Ar gali taip būti, kad pusę mūsų bendro kelio būtų užtvertas? Kur kreiptis šiuo klausimu?
Norime statyti 60 m2 vasarnamį, kuriame planuojame leisti laiką ir žiemą. Norėčiau pasiteirauti, kokia būtų rekomenduojama energetinio naudingumo klasė ir apšiltinimo storis sienoms ir stogui, norint minimalizuoti šildymo kaštus? Planuojama šildymo sistema oras-oras + židinys. Ar užtektų langų su dviem stiklo paketais, ar reikėtų trijų?
Architektas/dizaineris suprojektavo potinkinį praustuvo maišytuvą viengubo gipso sienoje (10cm) tarp vonios ir miegamojo. - Iš vonios pusės viengubas mėlynas gipsas + plytelės. - Konstrukcijos viduje vata + daugiasluoksniai izoliuoti vamzdžiai. - Iš miegamojo pusės paprastas gipsas + antras paprasto gipso sluoksnis, nes suplanavome įleidžiamas grindjuostes. - Miegamajame toje pačioje sienoje, išvesti laidai kondicionieriui, kuris kol kas nepakabintas. Problema: Paleidus vandenį vonioje, miegamajame girdisi šaižus 50dB siekiantis garsas. Garsas toks stiprus, kad galima pabusti naktį. Šaižumas girdisi ir koridoriuje bei svetainėje su virtuve. Architektas savo projektavimo klaidą neigia, teigdamas, kad kiti klientai panašiais sprendimais nesiskundė ir sienos storinimas vargu apskritai ar būtų padėjęs. Kaltina santechniką, siūlo kreiptis į maišytuvo gamintoją (Paffoni). Klausimas ar įmanoma sumažinti maišytuvo skleidžiamą garsą dedant kažkokį garso izoliacinį skydą (vietos sienos viduje beveik nėra dideliam izoliaciniam sluoksniui) aplink jį ir apipučiant makrofleksu, kad garsas nesklistų po visą sieną? Nes sienos storinti galimybės nebėra. Galėtume dar keisti dalį sienos akustiniu gipsu. Tačiau esame nuteikti, jog pokyčiai bus minimalūs.
Dvibutyje kotedže, naujos statybos, buvo pagal sutartį numatyta, 2 silikatiniai 18cm blokeliai. Su tarpe 50mm vatos tarp kaimynų. Dabar padarė tarpą tik 2cm ir jis tuščias, išmūrytas tik pirmas aukštas ir aplink išpiltas vainikas, tai per viršų jau nieko nebe pripildysi. Koks protingiausias variantas sustiprinti garso izoliaciją, kad atitiktų bent jau taip kaip buvo numatyta?
Norėčiau paklausti ar įmanoma ką padaryti? Gyvenu UK, namas renovuotas. Viename iš kambarių atsikišusi sienos dalis. Sienoje įmontuota šiukšlių šachta, girdisi smūginis metamų šiukšlių garsas.
Reikia patarimo dėl garso sklindančio per konstrukcijas. Kaimynystėje yra įsikūrusi maža siuvykla (bendros sienos nėra, bet randasi tame pačiame aukšte). Siuvėja(jos) dažnai dirba naktimis. Naktį, kai visur ramu, visame bute, jaučiasi silpnas, duslus, erzinantis vibracinis triukšmas. Toks jausmas, kad sienos ir grindys veikia kaip kolonėlė. Butas randasi smetoniniam name (100 metų). Aukštos lubos, senas skambantis parketas, tad garsas sklinda labai gerai. Klausimas, ką galima padaryti, kad pašalinti, sumažinti konstrukcinį triukšmą?
Karšto vandens stovo izoliacija Senos statybos daugiabutyje norėtume izoliuoti nuotekų stovą (koridoriaus nišoje, pilnai izoliuoti visos nišos negalime, joje yra vandens skaitliukai) nuo kaimynų nuleidžiamo vandens keliamo triukšmo. Šalia stovo yra karšto vandens ir gyvatuko stovai, atstumai nuo nuotekų stovo apie 5-7 cm, atskirose vietose tik 3 cm. Izoliacija turėtų būti atspari karščiui, jos paviršius pastoviai liesis su stovais su karštu vandeniu. Kokį sprendimą ir izoliaciją būtų galima naudoti?
Blokinis daugiabutis, medinės grindys su lagėmis, viskas girgžda, kambariuose grindys įdubę. Noriu, kad kaimynas apačioje negirdėtų manęs ir aš jo negirdėčiau. Ar geriau lupti visas lages ir betonuoti grindis su kažkokia spec. garso izoliacija; Ar tvarkyti esamas lages ir tarp jų sudėti vatą; ar ką jūs rekomenduojate?
Ant sienos, jungiančios butus, kaimynų pusėje sumontuota rekuperacinė sistema. Ji skleidžia labai stiprų garsą, net virpa siena. Rekuperacijos permontavimo į kitą vietą nenusimato. Ar SW-17 plokštė prislopintų tokį garsą?
Pamestas energinis sertifikatas, bet manau jau jis pasibaigęs prieš keletą mėnesių. Ar reikia jį užsakyti iš naujo, ar galima tiesiog pratęsti? Renovacijos darbai pradėti, bet tik dabar supratome, kad pasibaigęs. Ar būtų galima jį gauti ar atnaujinti?
Naujam A++ daugiabučiui yra atliktas sandarumo testas (statytojo atstovas mane informavo prieš mėn.), bet testo rezultatų (kaip tvirtina statytojo atstovas) dar negavo. Kiek reikia laiko po sandarumo testo gauti atsakymą?
Gyvename bute, kuris yra prie pat judrios gatvės. Labai didelė problema yra garsas. Garsas pagrinde sklinda pro langus. Langai yra vienos kameros plastikiniai, jie sumažina garsą, tačiau tai vis dar nėra komfortiška. Buvome pasikvietę meistrą, kuris parekomendavo 2kamerų langą, tačiau paklausus ar tai padės, jis atsakė "kas žino, gali būti ir blogiau". Gal yra kažkoks standartas langų ir rėmo, kuris yra montuojamas prie judrios gatvės?
Ar C garso klasės naujos statybos daugiabutyje turėtų girdėtis aukščiau esančiame buvo gyvenančių asmenų žingsniai? Taip pat vaiko bėgiojimas? Gal galėtumėte pakomentuoti, kokie garsai neturėtų girdėtis C garso klasėje?
Patarkite kaip geriau izoliuoti lubas, kad bent sumažinti per pusę garsą, nes girdisi kaip vaikšto, šneka ir net girdisi kaip knarkia. Kaimynų grindys medinė,s bet pastatas ne medinis.
Kaip efektyviai pagerinti garso izoliaciją tarp kambarių sienų? Ir kokias medžiagas geriausiai naudoti, kad daug nesumažėtų erdvė?
Randu daug straipsnių, kuriuose teigiama, kad norint atitikti statomo namo A++ klasės energetinius reikalavimus lango varža negali viršyti 0,8W/m2k. Ar tas pats reikalavimas galioja ir stoglangiams?
Ar energinio naudingumo sertifikatas tinka pateikimui dėl paramos, dalyvaujant APVA konkurse?
Kiek laiko trunka suformuoti žemės sklypą po esamais pastatais? Esu sudaręs sutartį su vienu geodezininku nuo vasario iki rugsėjo 30d. Pasakojo, kad viso užtrunka iki 7 mėnesių. Kovo 13d. jis man rašė, kad pradės darbus, nes buvo prisnigę gausiai. Iki šiandienos kol kas nematau zpdris.lt įkelta jokio projekto. Ar čia yra normalu, ar jau žiūrėti kitą geodezininką?
Kaip geriau izoliuoti sieną nuo kaimynų triukšmo? Triukšmas dažniausiai smūginis, naudojamasi treniruokliais butuose.
Vargstu su kaimynų skleidžiamu triukšmu per buto sieną. Namas mūrinis, bute įtempiamos lubos, siena dažyta. Gal galėtumėte pasiūlyti efektyvų, erdvę taupantį variantą?
Esam vieno sklypo kaimo vietovėj 5 bendrasavinkai. Viena bendrasavininkė užsisakė geodezinius matavimus. Gaunu skambutį ir sužinau, kad yra atliekami darbai iš amatininko ir suma kokią reiks man mokėti. Aš jam pasakiau dėl jos tų ribų nubrėžtų pretenzijų neturiu ir sutinku, kad jos tas plotas. Tik nesuprantu kodėl aš turiu mokėti, ne aš užsakiau tą paslaugą. Manau prieš vykdant kokius darbus turėjo ir su manimi pasitarti. O gal šiai dienai aš neišgaliu susimokėti už tokias paslaugas.
Sodo namą ( kuris pastatytas be leidimų ir projekto, užregistruotas registrų centre) norint pakeisti į gyvenamąjį, kokie reikalavimai? Kokią energetinę klasę turi atitikti ir kokie dar dokumentai reikalingi?
Laba diena, Žemės sklypo kadastriniai matavimai buvę atlikti senai, plane nurodytos koordinatės pagal 1942 m. koordinačių sistemą. Sistemoje įvedus koordinates rodoma teritorija yra visai kitoje rajono teritorijoje. Regia žemėlapyje pažymėjus, kad rodytų žemės sklypo ribas matyti, kad sklypas pasislinkęs kelis metrus, ir apima gretimo sklypo teritoriją. Tokia pati situacija ir su kaimyniniais sklypais. Kaimyninį sklypą įsigijęs kaimynas ruošiasi statyti tvorą, todėl darys kadastrinius matavimus tam, kad sužinoti tikslias sklypo ribas. Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonės ar man reikėtų suskubti taip pat atsinaujinti savo sklypo kadastrinius matavimus, tam, kad jei kartais kaimynui trūks žemės ploto neprimatuotų iš mano sklypo?
Gyvename 2015 metų statybos daugiabutyje, 1 aukšte. Po mūsų butu yra "prapučiama" automobilių stovėjimo aikštelė. Mūsų bute, visuose kambariuose girdisi pakeliamų vartų mechanizmo darbo garsas. Bėgiai, trosai, variklis keisti, pati vartų konstrukcija permontuota ir tarp konstrukcijos bei perdangos dėtos gumos, tačiau rezultato nėra. Garsas sklinda ne per langus, o tikrai per konstrukcijas. Statiniui dar nesibaigęs 10 metų garantinis terminas. Ar verta atlikti akustinius matavimus, galbūt kviesti rangovą ir ekspertą? Kokius dar veiksmus galima atlikti, kad sklindantį garsą bent sumažinti?
Sveiki, Svetainėje įrengta kondicionuojama vyno vitrina. Prietaisas yra paslėptas iš šono pristatytoje gipso "kolonoje", apdaila klinkeriu. Prietaisas palaiko temperatūrą vyno patalpoje, tad laikas nuo laiko įsijungia. Svetainėje girdimas jo darbo garsas. Kokie būtų sprendimai jį eliminuoti arba sumažinti iki minimumo pakeitimus darant tik "kolonos" viduje (p.s. daug laisvės vietos prasme ten jau nebėra)? Ačiū.
Gyvename apie menesi laiko naujos statybos bute, pirkome su daline apdaila. Samdeme meistrus, bet kiti kaimynai isirenginejo patys. Gyvenam 4a., virs musu kaimynai tiesiog tragiskai vaiksto ir girdisi kulnai kaip vaiksto, taip pat vakare girdisi, kai leidziamas vanduo. Ar tai normalu? Mes dejome dviguba gipsa bei vata. Kas gali buti?
Gyvename bute 5 metai, jokių problemų su buto siena nebuvo kol neatsikraustė virš mūsų kaimynai, trankėsi darė remontą. Pastebėjau, kad šlampa buto siena. Ji vidinė, ne lauko siena. Tame kambaryje, kuriame šlampa siena, kitoje sienos pusėje yra virtuvė. Už tos sienos eina vamzdžiai, siena šlampa pradedant nuo grindų ir į viršų kyla. Į plotį jau apie pusantro metro siena drėgna ir į viršų apie 1,70. Drėgmė, kvapas nemalonus. Išsikviečiau butų ūkį, sakė vamzdis užsikimšęs viršuj pas kaimynus, išvalė, sakė siena nebešlaps, bet ji dar daugiau šlampa. Toliau skambinau namo administratoriui, atvažiavo, pažiūrėjo, pasakė tik tiek, kad jei darė remontą kaimynai ir išjudino stovą, saką man reiks sieną prasigriaut, kad sutvarkytų. Noriu paklausti jūsų patarimo, gal yra galimybę negriauti sienos, o keisti visą stovą, ar kitokie sprendimo būdai? Namas 1981 metų statybos.
Sveiki, Namas yra A klasės, reikalingas energinio naudingumo sertifikatas, kokia būtų kaina ir per kiek laiko parengtumėte sertifikatą?
Iš antro aukšto į pirmą per lubas pralaša vanduo. Pramušėme įtartiną vietą, bet priežasties nenustatėme. Po plytelėmis yra įrengtas grindinis šildymas ir vandentiekio vamzdžiai. Ar galėtumėt padėti nustatyti, kurioje vietoje pralaša vanduo?
Kiek metų galioja buto paskirties į patalpas keitimas? Projektas buvo patvirtintas 2017m.
Kiek dabar kainuoja Topografine nuotrauka? Vilnius, 7,8a, Vieta Kalvu Terasos Lentvario plentu
Norime užsakyti termovizinę (70 kv. m) namo patikrą. Kas ir už kiek galėtų tai atlikti?
Reikia padaryti sklypo geodezinius matavimus, sklypą padalinti į dvi dalis ir vieną dalį pasidovanoti. Sklypas Kretingos mieste, gyvenamosios paskirties 28 arai, (sklypas penkiakampio formos) užstatytas 2 statiniais, gyvenamasis ir ūkinis. Nuo ko reikėtų pradėti darbus ir kiek apytiksliai kainuotų?
Ar būtini kadastriniai sklypo matavimai, jei daroma topografinė nuotrauka, kurioje nurodytos žemės sklypo tikslios ribos. Sodybos sklypas susideda iš namų valdos ir žemės ūkio paskirties sklypų. Ar tik namų valdai reikalinga topografinė nuotrauka? Per kiek laiko padaroma ir kokia topografinės nuotraukos kaina?
Kur galima būtų rasti tikslią informaciją apie energetinio efektyvumo klasės pasikeitimus ir žadamas naujoves? Kiek teko girdėti, kyla reikalavimai individualiems namams, tačiau informacijos apie tai labai mažai. Nuo kada ir pan.
Kokia yra termovizijos kaina? Kokius termovizijos atlikimą įrodančius dokumentus gauna užsakovas?
Perkant sklypą kieno pareiga yra padaryti topografinę nuotrauką: ar pardavėjo ar pačio pirkėjo? Kam reikalinga toponuotrauka?
Tėvas turi namų valdos sklypą užregistruotą su nebaigtomis statybomis. Šį sklypą nori užrašyti dukrai. Tačiau tą sklypą reikia padalinti į dvi dalis, kad atitektų ir sūnui. Nuo ko pradėti? Kokia tvarka? Ar nuo notaro paslaugų ar nuo žemėtvarkos?
Statomas gyvenamasis namas apie 150 kv.m. Norėjau pasiteirauti, ką reiktų pasidaryti prieš atliekant sandarumo testą ir kiek sandarumo testas kainuotų?
Noriu savo žemės ūkio sklypą padalinti į tris gyvenamus sklypus vaikams. Žemė trijose pusėse ribojasi su kaimynais ir ketvirta kraštinė yra upės paplūdimys. Keliukas yra už kaimyno sklypo. Ar įmanoma keičiant paskirtį, išsikovoti vieną privažiavimą į savo žemę? Ar rasti servitutinį kelią?
Atėjus pavasariui pastebėjau, kad skilo namo vidinė laikančioji siena ir po palange esanti išorinė siena. Namas pastatytas iš silikatinių blokelių M24 Siliblokas (klijų horizontalios siūlės). Po žiemos atsirado apie 4 mm tarpas. Namas su rūsiu (rūsio sienos iš rūsio betoninių blokelių M30). Rūsys statytas prieš 2 metus. Kaip galima būtų sutvarkyti tokį sienos trūkinėjimą. Ar ateityje gali atsirasti dar daugiau tokiu įtrūkimų?
Kokia yra geodezinių matavimų kaina? Nuo ko ji priklauso?
Ieškau specialisto, kuris galėtų apžiūrėti ir įvertinti perkamą butą ir oficialiai patvirtinti jo kokybę (garso izoliacija, apšiltinimas, pelėsių tikimybė, ir pan.). Reikia įvertinti statybų trūkumus bei jų pašalinimo galimą kainą. Numatomas pirkti butas yra tarp 50 - 60 m2, su daline apdaila. Kokia būtų buto įvertinimo kaina?
Naują, karkasinį namą, be vidaus apdailos nusipirkau prieš 8 metus. Prieš du metus sutrūkinėjo pamatai, nukrito visas pamatų aptinkavimas, taip pat suskilo mūrinės namo pertvaros, vietomis sutrūkinėjo lauko plastikinės lentutės. Garaže grindų betoną baigiu iššluoti, tuoj neliks jokio grindinio. Lauko durys buvo įdėtos medinės, jos sutrūkinėjo. Namas registrų centrui dar nepriduotas. Pirktas iš fizinio asmens. Pagal Civilinį kodeksą ar būtų galima įvardinti kaip užslėptą broką. Nuo ko pradėti, kur kreiptis dėl namo broko įvertinimo?
laupetra_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 402570 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3324
Iš viso buvo užduota 169041 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 264 specializuotų įmonių