Kadastriniai matavimai ir topografinė nuotrauka

Klausimas:
Ar būtini kadastriniai sklypo matavimai, jei daroma topografinė nuotrauka, kurioje nurodytos žemės sklypo tikslios ribos. Sodybos sklypas susideda iš namų valdos ir žemės ūkio paskirties sklypų. Ar tik namų valdai reikalinga topografinė nuotrauka? Per kiek laiko padaroma ir kokia topografinės nuotraukos kaina?
Komentarai:
Tikslios sklypų ribos būna tada, kai sklypui būna atlikti kadastriniai (geodeziniai) matavimai, jie įregistruoti Registrų centro GIS duomenų bazėje. Kai sklypo ribų planas pleriminalus, tai ir ribos preliminarios. Priklausomai nuo preliminaraus plano mastelio, preliminari riba gali daryt iki 30 metru paklaidą. Žemės sklypas negali turėt dviejų paskirčių. Jūsų sklypas yra arba žemės ūkio, arba kitos (namų valda) paskirties. Topografinė nuotrauka daroma projektavimo darbams, kai namų valda rekonstruojama, vykdoma nauja statyba, tiesiamos komunikacijos, daromas detalus projektas. Turėt topografinę nuotrauką tam, kad tik ją turėt – vargu ar tikslinga. Marijampolės apskrityje nuotrauką su visais derinimais padarome per 3-4 savaites. O kaina priklauso nuo topografinės nuotraukos dydžio, žemės sklypo paskirties.
Topografinei nuotraukai parengti nebūtina daryti kadastrinių sklypo matavimų, ji gali būti rengiama ir namų valdos žemės sklypui, ir žemės ūkio paskirties sklypui. Tai priklauso nuo to, kokie numatomi atlikti darbai žemės sklypuose. Topografinės nuotraukos parengimo kaina iki 145 Eur (jei sklypas Vilniaus raj. ribose), parengiamas per savaitę nuo pamatavimo dienos, vėliau vyksta derinimas, derinimas gali užtrukti iki 2 savaičių.
Ekspertai.lt
Jeigu žemės sklypo ribos nustatytos yra geodeziškai, tai tada nėra būtina dar kartą daryti geodezinius matavimus, o kol jie nėra padaryti, tol jūsų ribos nėra tikslios. Kokiu tikslu norite daryti topografinę nuotrauką? Namų valdos topografinė nuotrauka kainuotų apie 145 Eur. Priklausomai nuo miesto priklauso ir topografinės nuotraukos padarymo laikas. Preliminariai 1 mėn.
Atliekant sklypo topografinį planą nereikia, kad sklypas būtų suformuotas kadastriniais matavimais. Gali būtų ir preliminarūs matavimai. Nėra skirtumo kokios paskirties sklypas yra kuriame atliekamas topografinis planas. Pats užsakovas ar užsakovo projektuotojas nurodo plotą, kuriame reikia atlikti topografinį planą. Topografinio plano kaina priklauso nuo ploto.
Marius, UAB GeoForta
Atliekant topografinius matavimus sklypo ribos nėra nustatomos. Topografinė nuotrauka reikalinga projektuojant naujus ar rekonstruojant senus pastatus. Jeigu žemės ūkio žemėje neketinate nieko statyti topografinė nuotrauka nebūtina. Darbų kaina priklauso nuo sklypų dydžio ir vietos.
 
Sritis:
Sritis: