Geodeziniai matavimai – Patarimai

Turime 20 ha žemės, 8 ha miško, viskas vienam plote. Esame 6 bendrasavininkai. 2 nesutinka parduoti. Ar galėtume parduoti be jų sutikimo?
Turime bendrą įvažiavimą į savo valdas su kaimynu, bet jis atsitveria tvora pusę kelio. Ar gali taip būti, kad pusę mūsų bendro kelio būtų užtvertas? Kur kreiptis šiuo klausimu?
Kiek laiko trunka suformuoti žemės sklypą po esamais pastatais? Esu sudaręs sutartį su vienu geodezininku nuo vasario iki rugsėjo 30d. Pasakojo, kad viso užtrunka iki 7 mėnesių. Kovo 13d. jis man rašė, kad pradės darbus, nes buvo prisnigę gausiai. Iki šiandienos kol kas nematau zpdris.lt įkelta jokio projekto. Ar čia yra normalu, ar jau žiūrėti kitą geodezininką?
Esam vieno sklypo kaimo vietovėj 5 bendrasavinkai. Viena bendrasavininkė užsisakė geodezinius matavimus. Gaunu skambutį ir sužinau, kad yra atliekami darbai iš amatininko ir suma kokią reiks man mokėti. Aš jam pasakiau dėl jos tų ribų nubrėžtų pretenzijų neturiu ir sutinku, kad jos tas plotas. Tik nesuprantu kodėl aš turiu mokėti, ne aš užsakiau tą paslaugą. Manau prieš vykdant kokius darbus turėjo ir su manimi pasitarti. O gal šiai dienai aš neišgaliu susimokėti už tokias paslaugas.
Sodo namą ( kuris pastatytas be leidimų ir projekto, užregistruotas registrų centre) norint pakeisti į gyvenamąjį, kokie reikalavimai? Kokią energetinę klasę turi atitikti ir kokie dar dokumentai reikalingi?
Laba diena, Žemės sklypo kadastriniai matavimai buvę atlikti senai, plane nurodytos koordinatės pagal 1942 m. koordinačių sistemą. Sistemoje įvedus koordinates rodoma teritorija yra visai kitoje rajono teritorijoje. Regia žemėlapyje pažymėjus, kad rodytų žemės sklypo ribas matyti, kad sklypas pasislinkęs kelis metrus, ir apima gretimo sklypo teritoriją. Tokia pati situacija ir su kaimyniniais sklypais. Kaimyninį sklypą įsigijęs kaimynas ruošiasi statyti tvorą, todėl darys kadastrinius matavimus tam, kad sužinoti tikslias sklypo ribas. Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonės ar man reikėtų suskubti taip pat atsinaujinti savo sklypo kadastrinius matavimus, tam, kad jei kartais kaimynui trūks žemės ploto neprimatuotų iš mano sklypo?
Kiek metų galioja buto paskirties į patalpas keitimas? Projektas buvo patvirtintas 2017m.
Reikia padaryti sklypo geodezinius matavimus, sklypą padalinti į dvi dalis ir vieną dalį pasidovanoti. Sklypas Kretingos mieste, gyvenamosios paskirties 28 arai, (sklypas penkiakampio formos) užstatytas 2 statiniais, gyvenamasis ir ūkinis. Nuo ko reikėtų pradėti darbus ir kiek apytiksliai kainuotų?
Ar būtini kadastriniai sklypo matavimai, jei daroma topografinė nuotrauka, kurioje nurodytos žemės sklypo tikslios ribos. Sodybos sklypas susideda iš namų valdos ir žemės ūkio paskirties sklypų. Ar tik namų valdai reikalinga topografinė nuotrauka? Per kiek laiko padaroma ir kokia topografinės nuotraukos kaina?
Tėvas turi namų valdos sklypą užregistruotą su nebaigtomis statybomis. Šį sklypą nori užrašyti dukrai. Tačiau tą sklypą reikia padalinti į dvi dalis, kad atitektų ir sūnui. Nuo ko pradėti? Kokia tvarka? Ar nuo notaro paslaugų ar nuo žemėtvarkos?
Noriu savo žemės ūkio sklypą padalinti į tris gyvenamus sklypus vaikams. Žemė trijose pusėse ribojasi su kaimynais ir ketvirta kraštinė yra upės paplūdimys. Keliukas yra už kaimyno sklypo. Ar įmanoma keičiant paskirtį, išsikovoti vieną privažiavimą į savo žemę? Ar rasti servitutinį kelią?
Kokia yra geodezinių matavimų kaina? Nuo ko ji priklauso?
Kuo skiriasi geodeziniai matavimai nuo kadastrinių? Ar skiriasi kaina? Kokių matavimų reikia sudaryti notarinei sutarčiai parduodant sodo sklypą, kurio ribos nustatytos labai seniai ir dabar tie planai netinka Registrų centrui? Ar yra prasmė daryti ir vienus, ir kitus matavimus?
Planuojame pirkti sklypą ir jo savininkai sako, kad būtų gerai sandorį įvykdyti iki 2017 m., nes iki tol galios senieji geodeziniai matavimai. Ar čia po Naujųjų metų kažkas keičiasi? Ar nebus taip, kad paskui mums nusipirkus sklypą, teks patiems iš naujo daryti geodezinius matavimus?
Kaip matuojamas pastato aukštis?
Kada yra privalomas geodezinių matavimų atlikimas? Kokiu tikslu daromi geodeziniai matavimai?
Kiek kainuotų dviejų sodo sklypų Vilniaus rajone (skirtingose vietose) kadastriniai matavimai? Vienas sklypas - be pastatų, 6 arai. Kitas sklypas - sklype yra sodo namelis, šiltnamis, 6 arai.
Ar kaimynas turi teisę daryti geodezinius (kadastrinius) matavimus, nepranešęs kitam kaimynui ir be jo sutikimo, su kuriuo ribosis būsimasis sklypas?
Ar privalomi geodeziniai matavimai, mano nupirktam namui su namų valda? Pirkau prieš 18 metų. Dabar noriu parduoti. Tada buvo atlikti geodeziniai matavimai.
Ketinu įsigyti 6a sodo sklypą gyvenamo namo statybai. Bet Registrų centro išraše prie "Žemės sklypo naudojimo būdas" yra parašyta: "Mėgėjų sodų žemės sklypai ir sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypai". Ką reiškia tas "sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypas"? Ar tai gali kažkaip trukdyti namo statybai? Matavimai sklypo yra preliminarūs, tad įsigijus darytume kadastrinius.
Ar gali sodo kaimynai susitarti keisti sklypo ribas, kai atliekami matavimai?
Kokia yra procedūra, norint, kad būtų perskaičiuotas buto naudingas plotas?
Norėčiau gauti daugiau informacijos apie buto kadastrinius matavimus. Šiuo metu parduodu butą. Bute yra išardyta 1 neatraminė siena, name (Klaipėdos tipo)-balkone-lodžija pakeisti langai vietoj medinių į plastikinius, išimtos durys iš kambario į balkoną, palikta tik arka. Kokius dokumentus turiu paruošti, kad galėčiau parduoti - inventorizacija ir deklaravimas? Ar reikia plano ir gyventojų parašų dėl padarytų pakeitimų?
Kur kreiptis dėl tinkamo žemės sklypo dydžio nustatymo? Žemės ūkio paskirties sklype užsisakėme kadastrinius matavimus. Matininkų įmonė, atlikusi matavimus, nustatė, kad kaimyno riboženklis stovi 15 m mūsų sklype, tačiau kaimynas su tuo nesutinko ir parašė žemėtvarkai skundą. Atvykęs žemėtvarkos atstovas permatavo sklypo ribas ir pasakė, kad riboženkliai liks savose vietose kur ir buvo, nes kaimyno žemės plotas toks kaip ir nurodyta jo žemės plane, nors jis kadastrinių matavimų nepasidaręs. Visas sklypo plotas 1,99 ha, dabar liktų apie 1,84 ha.
Ar prieš dalinant sklypą į kelias dalis reikia atlikti geodezinius matavimus?
Kaimynė pritrūko pinigėlių ir pardavė man 5a iš savo 25a namų valdos sklypo. Tapome bendrasavininkais. Dabar nori namą parduoti su žeme. Atsirado pirkėjai. Ar gali be mano žinios parduoti sklypą? Sklypo neatsidalinę. Tiesiog naudojomės 5a žodiniu susitarimu kur kieno valda. Jei negali, ko kaimynei reikia ir kiek užtruktų sutvarkymas?
Gyvename name, norėtume pasidaryti geodezinius matavimus. Stovi namas ir 5 ūkiniai nedideli pastatai. Žemės ilgis būtų 200 m, o plotis tebūnie apie 30 m. Kiek geodeziniai kainuotų matavimai?
Turiu sklypą 7,5 aro, planuoju statyti kotedžą iš dviejų dalių, kokia procedūra sklypo padalinimui ir kokia orientacinė kaina?
Kokia kadastrinių matavimų kaina? Sodo sklypas neužstatytas, plotas 6 arai, kaimas.
Ką reikia žinoti perkant žemės sklypą gyvenamajam namui statyti? Kas šiame sklype turėtų būti?
Situacija tokia. Kaimo tipo gyvenvietė. Pasodybinis sklypas. Nutarėme atlikti savo sklypo geodezinius matavimus. Paaiškėjo, kad mūsų sklypo ribos keliasi į kaimyno pusę. Jeigu kaimynas su tuo nesutinka, kaip turiu elgtis? Kaimyno plotas per didelis pagal jo turimus dokumentus. Geodezinių jis neturi.
Kodėl nebegalioja 2008 metais daryti geodeziniai žemės matavimai? Ar dėl to, kad jie ne skaitmeniniai? Prie sodo namelio pastatytas priestatas 34,70 m - senasis namelis 39,45 m, viso 74,15. Kodėl negalima priestato įteisinti?
Ar reikia notaro patvirtinto sklypo savininko leidimo, jei sklypo kaimynas nori prisivesti elektros liniją iki savo sklypo? Elektros stulpas yra ant mūsų sklypo ribos. Kadastriniai matavimai nėra atlikti.
Per kiek laiko atliekami kadastriniai matavimai?
Ar perkant namą reikia padaryti naują geodezinių kadastrinių matavimų planą? Jei sklype yra neužbaigtas (sienos, langai, durys, stogas - neįrengtas) statyti ūkinis pastatas 7 m. aukščio ir senajame plane yra atžymėta jo vieta, ar reikia iš pardavėjo reikalauti papildomų dokumentų, kaip pavyzdžiui, kaimynų sutikimas, nes kraštinė siena sutampa su sklypo riba?
Planuojame pirkti sklypą su nebaigtu statyti namu. Į ką reiktų atkreipti dėmesį, kokie dokumentai reikalingi?
Yra žemės sklypas Kauno raj. kurį reikia padalinti 2 paveldėtojams, suformuojant 2 atskirus sklypus, nuo ko reikia pradėti? Kuo skiriasi analoginė ir skaitmeninė topo nuotrauka?
Nuo ko pradėti sklypų padalinimus į 3 atskirus vienetus? Kokia būtų kaina?
Ar geodezinių matavimų byla gali būti pateikta tvirtinimui ir registravimui Registrų centre be bendrijos pirmininkės sutikimo (parašo)? Atlikau geodezinius savo sklypo matavimus, bet bendrijos pirmininkė atsisako pasirašyti byloje, tai motyvuodama, kad sklypo plane turi būti pažymėti ir bendrijos įrengti ( be jokio projekto) viršutinis (vasaros) ir požeminis (žiemos) vandentiekio vamzdynas.
Kiek kainuotų 2 ha sklypą padalinti į sklypus ir kiek sklypų išeitų?
Prie seno namo yra pristatytas gyvenamas priestatas, kuris priduotas tik 70 procentų. Šiuo metu visas žemės sklypas su visais pastatais priklauso vienam asmeniui (mamai), nors, faktiškai, naujojo gyvenamojo namo savininkas yra kitas asmuo (sūnus). Ar norint pasidalinti sklypus kiekvienam iš savininkų reikia atlikti geodezinius sklypo matavimus?
Ar perkant namų valdos (gyvenamosios paskirties) sklypą ne miesto teritorijoje ir norint statyti namą yra būtini kadastriniai (geodeziniai) matavimai? Ar pakanka topografinės nuotraukos rengiant namo projektą?
Dėl kadastrinės bylos suformavimo. Norėčiau pasiteirauti kokia kaina padaryti buto invetorizaciją? Sukuriant naują kadastro bylą, kad buto baigtumas būtų ne 95 proc., o 100 proc. Buto plotas 37,95 kv. m., su balkonu 45 kv. m. Ir per kokį laiką padaroma ši byla? Buto konstrukcijos nesikeitė, tik butas įrengtas pilnai.
Turiu sklypą 7.5 aro, planuoju statyti kotedžą. Kokia procedūra reikalinga sklypo padalijimui, ir kokia orientacinė kaina?
Ar turime gauti sutikimą iš kaimyno, prieš darant geodezinius matavimus? Anksčiau kaimynas naudojosi tuo žemės ploteliu prieš 1991m. reformą,o paskui liko valstybinė žemė. Mes norime prisijungti prie 15 arų dar tuos 5 arus nuo kaimyno pusės, nors mes dar neatlikę ir nesusitvarkę geodezinius matavimus namų valdos nuo kolūkio laikų-(tiksliau, mama neįteisino.)
Ar galiu gauti sklypo formavimo pertvarkymo projekto rengimo dokumentų kopijas? Ir kur kreiptis? Sklypas priklauso trims bendrasavininkams, du bendrasavininkai padarė sklypų padalijimą be trečio bendrasavininko žinios, tik jau paruoštą projektą atsiuntė. Projektas buvo vykdomas 3 metus ir dabar net pasibaigę sąlygos. Ar gali teismas patvirtinti projektą, nors jau sąlygos pasibaigę?
Turiu 11 arų bendrame sklype, noriu atsidalinti nuo bendrasavininkų, sklypas namų valdos ir randasi Druskininkų sav. Keli bendrasavininkai gyvena užsienyje ir su jais kontaktų ar susitarimo nėra.
Sodo sklypui atlikti kadastriniai matavimai, kurie parodė, jog sklypas padidėja metru į priekį kaimyno sklypo sąskaita. Aišku kaimynė su tuo kategoriškai nesutinka, nors jos pačios prieš daugiau nei 10 metų atlikti matavimai-rodo tą patį rezultatą. Grasinama teismais, matininkai vadinami papirktais ir pan. Ką tokiu atveju daryti?
Gyvenu Anglijoj, kaimynai darėsi kadastrinį sklypo žemės matavimą. Lyg šiol naudojomės bendru kiemu ir šuliniu. Ar man turėjo pranešti, kadangi dabar aš ribų nežinau? Reg. centre kaip statinys nuo seno užregistruota malkinė. Kaimynai neseniai darėsi kadastrinius matavimus ir ji stovi grynai ant rubežiaus. Dabar tvirtina, kad aš ją privalau nugriauti. Kaip galiu sužinoti kokios ribos priklauso kaimynui, kadangi man niekas nepranešė, kad bus atliekami matavimai? Atsitiktinis žmogus rado skelbimą laikraštyje. Ar turėjo mane informuoti?
Ruošiamės pirkti naujos statybos namą. Iškilo vienas didelis neaiškumas. Trys namai yra pastatyti viename dideliame stačiakampio formos sklype. Nei vienas namas dar neparduotas. Statybos atliktos laikantis visų normatyvų su numatomu sklypo dalinimu į tris lygias dalis. Namai 85% baigtumo įregistruoti RC. Vienas gręžinys trims namams viduriniame sklype. Klausimas būtų toks, kada galime vykdyti sklypo padalinimą? Nuo ko reiktų pradėti? Ar bus bėdų, jei pirksime dabar dar neįvykdžius padalinimo?
Kuo skiriasi pilnas ir notarinis namų valdos žemės sklypo padalinimas?
Norime paklausti, nuo ko reikia pradėti tvarkyti dokumentus žmogui ant kurio reikia priregistruoti namų valdą pagal paveldėjimą? Į kur pirma kreiptis?
Kaimynai perka žemės sklypą, po to turės jį padalinti į 2 dalis ir vieną parduos kaimynei. Kaip paprasčiau? Kokių reikės institucijų parėdymų, kiek tai kainuos ir kiek užtruks?
Prieš kokius 5 m. buvo daromi matavimai sode su kaimynais, buvo pažymėtos ribos, visi buvom pakviesti dalyvauti ir pasirašėme. Dabar vieni iš kaimynų parduoda savo sodą ir darė kadastrinius matavimus, mūsų net nekvietė, bet riboženkliai persikėlė per 10cm. Ar gali būti daromi kadastriniai matavimai be kaimynų ir kokiu būdu gali persikelti per 10cm riboženklis?
Kaimynė nori geodezinių matavimų savo sklypuos. Sako, jog ir mano sutikimo reikia ir matavimų taip pat. Ar čia tiesa, kad ir man reikia juos darytis, jei ji nori? Ar čia jos melas norint per pusę sumos tų matavimų...
Turim dirbamos žemės sklypą 1ha. Norim parduoti jį, ar jam reikia padaryti geodezinius matavimas prieš parduodant?
Sveiki, Panevėžio rajone, sodų bendrijoje turiu sklypą, bet yra apribojimas dėl dujų magistralinio vamzdžio. Ar jį atskyrus, padalinus pasinaikintų apribojimas sodo namelio rekonstrukcijai/statybai?
Norėčiau sužinoti ar galiu lyginti, formuoti sodo sklypo žemės paviršių, kai vandens telkinių apsaugos juostos ir zonos plotas nurodytas toks pat, kaip VISO sklypo. Ar po šių žemės darbų galėčiau pakoreguoti kadastro duomenis siekiant sumažinti vandens apsaugos zoną. Realybėje sklype nėra jokių vandens telkinių.
Situacija tokia - yra gretimi sodo sklypai maždaug po 6 arus - A, B ir C. B sklypas parduodamas, A ir C norėtų jį per pusę nupirkti ir prijungti prie savo sklypų, padidinant juos iki 9 arų. Kaip reikėtų elgtis?
Yra 10ha, juo naudojasi du bendrasavininkai, padaryti preliminarūs matavimai, vienas iš bedrasavinkų nori parduoti savo dalį, tačiau tikslių kadastrinių matavimų nėra. Ar parduodant savo dalį reikia pasidaryti tikslius matavimus, ar bent savo dalies?
sveiki, domina namo pirkimas. Jis įformintas kaip sodo namas, bet norint, kad bankas duotų paskolą ir subsidiją, jis turi būti gyv. namas. Koks procesas būtų, jei namas su visom komunikacijom, šildymu ir įrengtas gyvenimui? Ar daug reikalų pakeisti paskirtį?
Norėčiau informacijos kiek kainuoja ir kiek užtrunka sodo namo paskirties keitimas į gyvenamos paskirties namo?
Turim sodybą regioniniame parke, esam du bendrasavininkai. Iš savo sklypo 8 arus noriu padovanoti anūkui. Esam viską atmatavę, dokumentai sutvarkyti. Nuvykus dėl galutinio dovanojimo pas notarą paaiškėjo, kad reikalingas bendrasavininko parašas, nes nesame nusistatę ribų notariškai. Nuo ko pradėti? Ir jei nusistatysim ribas ar galėsiu tęsti dovanojimą anūkui?
Šiuo metu namas pastatytas ir aptvertas medine tvora. Tačiau viena dalis tvoros eina įstrižai, nes šalia esantis plotas nebuvo išpirktas statybų metu statytojo. Esame įsigiję tą mažą žemės gabalėlį ir norime prijungti prie esamos teritorijos, realiai tą įstrižai nukirptą teritorijos dalį ištiesinti. Kadangi dauguma teritorijos aptverta medine tvora, norime ją išlaikyti. Ar savo teritoriją praplečiant reikalingi leidimai? Tvora medinė, iki 2 metrų aukščio. Šalia yra valstybinės žemės gabalėlis ir sodų teritorija.
Namų valdos sklypas su statiniais (gyvenamasis namas, ūkiniai pastatai) priklauso 5 asmenims. Du savininkai (artimi giminaičiai) padovanoja savo nuosavybės dalį trečiajam. Ar su kitų savininkų sutikimu galima atidalinti namų valdos sklypą su statiniais į dvi dalis t.y. 2/5 ir 3/5? Kokiais žingsniais visa tai turėtų vykti?
Ar reikia atlikti kokius matavimus, jei jau namų valdos sklypo planas yra su visais matavimais t.y. visi dokumentai yra, tik jį reikia atidalinti į du atskirus su atskirais kadastriniais numeriais? Kokius darbus reiktų atlikti? Kokia tikėtina kaina? Būtų Kauno rajone.
Sveiki, į ką reiktu kreiptis, jei norima perregistruoti sodo namą į gyvenamą namą, t.y. tik pakeisti paskirtį? Jokie kiti sprendiniai nesikeičia.
Gyvenu daugiabučiam name. Neturime nustatytų namo sklypo ribų nuo ko reikėtų pradėti. Namui 40 metų, renovuotas prieš 10 metų. Nieko statyti, keisti neketiname. Ar teisingai savivaldybė reikalauja įregistruoti sklypo ribas?
Kokia patalpų, kurių paskirtis administracinė pakeitimo į gyvenamosios paskirties patalpas eiga? Yra san. mazgas ir virtuvė. Joks remontas nebus daromas. Tiesiog norima pasikeisti paskirtį. Ar tokiu atveju irgi reikalingas projektas? Kadastriniai atitinka faktinę situaciją, niekas keičiams nebus. Pačiame name yra gyvenamosios ir administracinės paskirties patalpų.
Per kiek laiko paruošiami sodo namo paskirties keitimo dokumentai? Sodo namo keitimas į gyvenąmąjį namą.
laupetra_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394432 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164593 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 102 specializuotų įmonių