Kur kreiptis dėl žemės sklypo dydžio nustatymo

Klausimas:
Kur kreiptis dėl tinkamo žemės sklypo dydžio nustatymo? Žemės ūkio paskirties sklype užsisakėme kadastrinius matavimus. Matininkų įmonė, atlikusi matavimus, nustatė, kad kaimyno riboženklis stovi 15 m mūsų sklype, tačiau kaimynas su tuo nesutinko ir parašė žemėtvarkai skundą. Atvykęs žemėtvarkos atstovas permatavo sklypo ribas ir pasakė, kad riboženkliai liks savose vietose kur ir buvo, nes kaimyno žemės plotas toks kaip ir nurodyta jo žemės plane, nors jis kadastrinių matavimų nepasidaręs. Visas sklypo plotas 1,99 ha, dabar liktų apie 1,84 ha.
Komentarai:
Žemės naudojimąsi, ginčus tarp kaimynų kontroliuoja Nacionalinė žemės tarnyba. Jei Jūs nesutinkate su riboženklio vieta - kreipkitės į minėtą tarnybą raštiškai išdėstydami nusiskundimus. Kilusiam ginčui spręsti sudaroma minėtos tarnybos komisija, priimamas sprendimas. Jei gausite atsakymą, kuris Jūsu netenkina, sekantis Jūsų žingsnis yra teismas. Didžiausia leistina paklaida, išmatavus sklypą, priklauso nuo pradinio plano mastelio ir jo rūšies (abrisas, ant kolūkinių žemėlapių padarytas, ant orto-foto pagrindo).
Ploto paklaida priklauso nuo to, ant kokios kartografinės medžiagos braižytas senasis planas. Jeigu ploto trūkumas patenka į leistinas paklaidas, jokių kompensacijų nesitikėkite, jeigu viršys paklaidą, galite prašyti kompensuoti pinigais (t.y. vertybiniais popieriais ar pan.) arba kažkada gauti žemės trūkumą kažkur netoli, jeigu yra laisvos žemės.
 
Sritis:
Sritis: