Ką reiškia "sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypas"

Klausimas:
Ketinu įsigyti 6a sodo sklypą gyvenamo namo statybai. Bet Registrų centro išraše prie "Žemės sklypo naudojimo būdas" yra parašyta: "Mėgėjų sodų žemės sklypai ir sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypai". Ką reiškia tas "sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypas"? Ar tai gali kažkaip trukdyti namo statybai? Matavimai sklypo yra preliminarūs, tad įsigijus darytume kadastrinius.
Komentarai:
Sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypai skirti - sodininkų bendrijoms priklausantiems bendrojo naudojimo statiniams ir įrenginiams statyti bei eksploatuoti, taip pat rekreacijai ir kitoms bendroms reikmėms.
Mėgėjų sodo žemės sklypai - skirti mėgėjų sodininkystei, vieno buto gyvenamosios paskirties pastatams su pagalbinio ūkio paskirties pastatais, kitos (sodų) paskirties pastatams.
Siūlyčiau pasidaryti kadastrinius matavimus iš anksto, nes dažnai sodo bendrijose trūksta ploto ir nusipirkus paaiškės, kad gavote mažiau nei sumokėjote.
Tai reiškia, kad tuo sklypu turi teise naudotis visi... tai reiškia, kad visokie bendri praėjimai, inžineriniai tinklai ir kitokie dalykai galimai gali ten jau būti arba atsidurti artimiausioje ateityje. Namo statyti jame negalima, nebent yra padarytas detalus planas (arba jam prilyginamas dokumentas), nurodantis sklypo reglamentus, užstatymo ribas ir kt....
Dalius Viršilas, VŠĮ Statybos Teisė
Tiesiog išlikęs senas naudojimo būdas. Jokių problemų dėl naudojimo būdo nekils.
Kai pasistatysite namą, reikės atnaujinti žemės sklypo kadastrinius matavimus ir tada pakeis į "mėgėjų sodų sklypai".
Evelina Liudvinavičiūtė, Evelina Liudvinavičiūtė
Sodininkų bendrijose žemės sklypų paskirtis yra žemės ūkio, o būdas, kurį ir minėjote laiške, tačiau tai netrukdo statyti tiek sodo pastatą, tiek gyvenamą namą.
Marius, GEOLINE
Ne, namo statybai tai netrukdo. Naudojimo būdas šiandien dienai būtų "Mėgėjų sodo žemės sklypai"
Sigitas, Banesta
Mėgėjų sodų žemės sklypai ir sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės: Žemės sklypai, skirti sodininkų bendrijoms priklausantiems bendrojo naudojimo statiniams ir įrenginiams statyti bei eksploatuoti, taip pat rekreacijai ir kitoms bendroms reikmėms.

Taigi tas sklypas nėra paprastas sodo sklypas kaip visi kiti. Jis skirtas gal būt pirmininko nameliui (valdybos pastatas) statyti, gal būt šiukšlių konteineriams pastatyti, gal būt kitiems sodininkų poreikiams tenkinti. Taigi, tokios paskirties sklype gyvenamasis namas negali būti statomas.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: