Servitutinio kelio nustatymas

Klausimas:
Noriu savo žemės ūkio sklypą padalinti į tris gyvenamus sklypus vaikams. Žemė trijose pusėse ribojasi su kaimynais ir ketvirta kraštinė yra upės paplūdimys. Keliukas yra už kaimyno sklypo. Ar įmanoma keičiant paskirtį, išsikovoti vieną privažiavimą į savo žemę? Ar rasti servitutinį kelią?
Komentarai:
Mes neužsiimame paskirties keitimais ir dalinimais, tačiau iš bendros praktikos, kiek tenka susidurti, tai privažiavimas turi būti prie kiekvieno sklypo, nepriklausomai nuo jo paskirties - gyvenamas jis ar žemės ūkio, todėl tikrai susitarus su kaimynais, derintis su nacionaline žemės tarnyba, bus rastas optimaliausias sprendinys privažiuoti prie sklypo/sklypų. Servitutinį kelią nurodys Jums. Paskirties keitimas šiais laikais elementarus ir nemokamas reikalas - rašote prašymą savivaldybės administracijos direktoriui. Jūsų sklypo paskirties keitimo klausimas bus apsvarstytas ir surašytas raštiškas atsakymas - leidžia arba ne paskirtį keisti. O dalinimus daro matininkai - kreipkitės į juos.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Mažai tikėtina, kad Jūsų sklypas buvo suprojektuotas, nenumatant jam privažiavimo. Jei keliuko nėra, tikėtina, kad bus kažkuriam kaimyniniame sklype įregistruotas servitutas. Reikia kreiptis į NŽT, kad jie pateiktų informaciją kaip numatyta privažiuoti prie sklypo.
Jei sklypas neturi privažiavimo, galima tartis su kaimynu dėl servituto (jei kaimynas sutinka geruoju) arba teismo keliu.
Kęstutis Stonkus, K. Stonkaus individuali veikla
 
Sritis:
Sritis: