Geodezinių matavimų privalomas atlikimas

Klausimas:
Kada yra privalomas geodezinių matavimų atlikimas? Kokiu tikslu daromi geodeziniai matavimai?
Komentarai:
Geodezinius matavimus būtina privaloma norint parduoti ar pirkti žemės sklypus, norint rengti detaliuosius planus. Geodeziniai matavimai atliekami norint statytis pastatus, keičiant žemės sklypo paskirtį.
Modestas, Geometra, UAB
Žemės sklypų geodeziniai matavimai atliekami tuomet, kai:
• Norima padalinti, atidalinti bei sujungti žemės sklypus, atliekant jų amalgamaciją;
• Atnaujinant žemės sklypo kadastro duomenis, kai kadastriniai matavimai atlikti vietinėje koordinačių sistemoje;
• Matavimai taip pat reikalingi formuojant žemės sklypus;
• Matavimai yra būtini, kai perleidžiate, t.y. parduodate turimą žemės sklypą, kai jis yra sodininkų bendrijoje arba miestų gyvenamosiose vietovėse;
• Geodeziniai matavimai yra reikalingi, jeigu žemės sklype buvo pastatyti nauji statiniai, iškasti tvenkiniai, jeigu buvo tiesiami nauji keliai ir kitais panašiais atvejais, kai pasikeičia žemės sklypo naudmenų plotai.
Norint VĮ "Registrų centras" įregistruoti baigtą statyti statinį ir nuosavybės teises į jį, kartu su statinių kadastro duomenų byla ir statybos užbaigimą patvirtinančiais dokumentais, turi būti pateikiami ir atnaujinti žemės sklypo kadastro duomenys (Jūsų įvardijami kaip geodeziniai matavimai).
Žemės sklypo kadastro duomenys privalo būti pakeisti, jei pasikeitė žemės naudmenų sudėtis (ji pasikeičia pastačius namą), ne vėliau kaip iki statinio įregistravimo.
Laura, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: