Sklypo atidalijimas nuo bendrasavininkų

Klausimas:
Turiu 11 arų bendrame sklype, noriu atsidalinti nuo bendrasavininkų, sklypas namų valdos ir randasi Druskininkų sav. Keli bendrasavininkai gyvena užsienyje ir su jais kontaktų ar susitarimo nėra.
Komentarai:
Turite būtinai rasti bendrasavininkius, atidalinti be jų valios tiesiog labai sunku. Turėsite per teismus pripažinti kaip bešeimininkį turtą ir tik tada atidalinti.
Artūras Želnys, UAB Zemindar
Norint atsidalinti nuo bendraturčių, Jums bus reikalingas žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas. Projektą pradėti, viešinti, derinti ir tikrinti galima pritarus ir ne visiems sklypo savininkams. Tačiau pabaigoje projektas gaus tikrinimo išvadą, kurioje bus parašyta, kad projektą tvirtinti galima tik gavus visų savininkų raštišką pritarimą arba teismo sprendimą. Vadinasi, jei neturite jokių ryšių su bendraturčiais ar su jais kyla konfliktai ir jų pritarimo atsidalinimui negausite, teks kreiptis į teismą.
Kęstutis Stonkus, K. Stonkaus individuali veikla
Tokiu atveju reikia atlikti sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą, tačiau reikia žinoti į kokį mažiausią plotą galima padalinti. Informaciją turi suteikti savivaldybė. Jeigu bus galima, tuomet atlikus projektą, jam bet kokiu atveju, turės pritarti visi bendrasavininkai. Jeigu gautumėte kontaktus, galima tai padaryti nuotoliniu būdu.
Pradžiai reikia išsiaiškinti ar galėsite atsidalinti sklypą. Tokiu atveju, parengti dokumentai tvirtinami teismo nutarimu.
 
Sritis:
Sritis: