Sklypo padalinimas į dvi dalis

Klausimas:
Reikia padaryti sklypo geodezinius matavimus, sklypą padalinti į dvi dalis ir vieną dalį pasidovanoti. Sklypas Kretingos mieste, gyvenamosios paskirties 28 arai, (sklypas penkiakampio formos) užstatytas 2 statiniais, gyvenamasis ir ūkinis. Nuo ko reikėtų pradėti darbus ir kiek apytiksliai kainuotų?
Komentarai:
Atlikti geodezinius (kadastrinius) matavimus, jei jie nėra daryti reikės vienaip ar kitaip darant padalinimą. O padalinimo yra du variantai. Pabandysiu paaiškinti. Padalinti sklypą į dvi dalis galima kadastriniais matavimais ir detaliuoju planu. Skirtumas: 1. Kadastriniais: jus turėsite vieną kadastrinį sklypo numerį (kurį dabar ir turite), sklypo plane bus nurodytos A ir B dalys. Kadastro pažymoje bus parašyta A sklypo dalies savininkas Vardas Vardauskas o B Pavardis Pavardauskas. Norėdami atlikti kokius nors veiksmus su sklypu būsite priklausomas nuo kito savininko (Pvz. parduoti, statyti ir t.t. viska turėsite derinti su kitu savininku) Kaina iki 230 Eur. 2. Detalusis planas: padalina sklypą į dvi dalis, atidalintiems sklypams po to suteikiami atskiri kadastriniai numeriai. Detaliuoju planu numatomi taip pat teritorijos naudojimo ir tvarkymo režimas, įvažiavimai, tinklų pajungimai ir kt. klausimai. Kaina iki 1750 Eur.
Ekspertai.lt
Sklypo padalinimas priklauso nuo to ar norite, kad esamas sklypas būtų atskirtas į du atskirus sklypus su atskirais kadastriniais adresais, ar kad sklypas būtų padalintas ir viena dalis būtų jūsų, o kita kito žmogaus.
Pirmu atveju Jums reikia rengti formavimo - pertvarkymo projektą ir tokiu būdu atskirti sklypą. Tam reikia išsiimti projektavimo sąlygų sąvadą iš žemėtvarkos. Antru atveju galite sklypą padalinti pas geodezininkus, tapdamas sklypo bendrasavininku. Kai geodezininkas padarys padalinimą, Jūs turite kreiptis pas notarą ir tai užregistruoti. Tačiau sklypas vis dar turės vieną kadastrinį adresą, dėl ko jame galės stovėti tik vienas gyvenamasis namas.
Sklypo padalinimo procesas priklauso nuo to ar norite, kad esamas sklypas būtų atskirtas į du atskirus sklypus su atskirais kadastriniais adresais, ar kad sklypas būtų padalintas ir viena dalis būtų jūsų. Pirmu atveju jums reikia rengti detalųjį planą ir tokiu būdu atskirti sklypą. Tam reikia išsiimti projektavimo sąlygų sąvadą iš savivaldybės. Antru atveju galite sklypą padalinti pas notarą, tapdamas sklypo bendrasavininku. Tačiau sklypas vis dar turės vieną kadastrinį adresą, dėl ko jame galės stovėti tik vienas gyvenamasis namas.
Laura, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: