Sklypo padalijimo tvarka

Klausimas:
Tėvas turi namų valdos sklypą užregistruotą su nebaigtomis statybomis. Šį sklypą nori užrašyti dukrai. Tačiau tą sklypą reikia padalinti į dvi dalis, kad atitektų ir sūnui. Nuo ko pradėti? Kokia tvarka? Ar nuo notaro paslaugų ar nuo žemėtvarkos?
Komentarai:
Pradžioje reiktų išsiaiškinti ko jums reikia.. Ar tiesiog nusistatyti naudojimosi tvarką sklype, ją pasitvirtinate, turite savo dalis bendrame sklype tik, kad žinote savo tikslią teritoriją, jo atlikimas greitas (2 sav.) ir pigus, dėl šito pradžioje galite kreiptis pas bet kurį matininką turintį kvalifikaciją. Parengtą planelį nusinešti pas notarą ir vėliau į Registrų centrą. O jeigu norite suformuoti visiškai du atskirus žemės sklypus, reikalingas formavimo pertvarkymo projektas, kuris nepigus ir užtrunkantis 2-6 mėn. Pradžioje keliaujate į Nacionalinę žemės tarnybą ir parašote prašymą padalijimui, vėliau kreipiatės į projektuotoją, kuris turi tam kvalifikaciją, toliau veiksmus jis pasakys.
Matininkas/projektuotojas, Litmetra
Sklypo padalijimo tvarka elementari. Pradėti reikia nuo matininkų, kurie darys (turi turėti atestuotus specialistus) sklypo formavimo-pertvarkymo projektą. Projektas vykdomas neišeinant iš kabineto ir nei notaro, nei žemėtvarkos čia nereikia. Pasirašius sutartį su matininkų firma, pastaroji talpina Jūsų prašymą leisti pradėti vykdyti sklypo formavimo-pertvarkymo projektą, pridėję situacijos brėžinį-kaip norite dalinti sklypą, ŽPDRIS (žemės projektavimo duomenų informacinėje sistemoje) laukiate leidimo pradėt vykdyti projektavimo darbus. Likęs rūpestis-matininkų. Ir pats projektas, ir naujai suprojektuotų sklypų kadastrinių bylų formavimai su visom patikrom.
Zigmantas, NT matininkai, UAB
Truputį greičiau ir pigiau būtų pirmiausia pasidaryti padalinimą, o tada tvarkyti nuosavybės klausimus. Kreipkitės į projektuotoją, kuris atlieka formavimo ir pertvarkymo projektus. Jis padės užpildyti prašymą žemėtvarkai (arba savivaldybei, jei sklypas mieste ar miestelyje) ir smulkiai išaiškins kokios bus tolimesnės projekto procedūros. Jei pirmiau darysit žemės nuosavybės perrašymus, tai atsiradus dviems ar daugiau savininkų, po padalinimo norėdami registrų centre įregistruoti atskirus sklypus, turėsite papildomai eiti pas notarą pasirašyti susitarimą, kad sutinkate su tokiu padalinimu, o tai atims laiko ir kainuos.
Kęstutis Stonkus, K. Stonkaus individuali veikla
Reikia rengti formavimo ir pertvarkymo projektą, tada sklypai atsidalins ir gaus atskirus kadastrinius numerius. Sudarius sutartį su matininkais, jie gauna visus reikalingus leidimus, reikalavimus ir pan. Jums niekuo rūpintis nereikia. Tokio projekto kaina apie 700 Eur, po projekto dar reikalingi atidalintų sklypų geodeziniai matavimai (1 skl. kaina - 150 Eur). Galite kreiptis, viską sutvarkysime.
Skirtumo nėra nuo ko pradėsite. Galite pradžioje perrašyti sklypo dalį, arba pradžioje padalinti tą sklypą ir tik tada perrašyti. Galima perrašymo procedūrą pradėti kartu su atidalijimu.
Justyna Graužinienė, BMO
 
Sritis:
Sritis: