Sklypo dalinimas

Klausimas:
Ruošiamės pirkti naujos statybos namą. Iškilo vienas didelis neaiškumas. Trys namai yra pastatyti viename dideliame stačiakampio formos sklype. Nei vienas namas dar neparduotas. Statybos atliktos laikantis visų normatyvų su numatomu sklypo dalinimu į tris lygias dalis. Namai 85% baigtumo įregistruoti RC. Vienas gręžinys trims namams viduriniame sklype. Klausimas būtų toks, kada galime vykdyti sklypo padalinimą? Nuo ko reiktų pradėti? Ar bus bėdų, jei pirksime dabar dar neįvykdžius padalinimo?
Komentarai:
Taip, siūlyčiau, mokėti tik užstatą ir palaukti padalinimo, nes dalinant sklypą iškyla daug klausimų - parkavimas, komunikacijų servitutai, įvažiavimai.
Artūras Želnys, UAB Zemindar
Reikėtų pirmiausia pasidomėti ar galima dalinti sklypą į tris dalis, nes kiekvienoje savivaldybėje yra numatyta kokio dydžio turėtų būti namų valdos sklypai. Susisiekite, pažiūrėsime konkrečiai pagal sklypo vietą. Jeigu bus galima, reikės rengti formavimo ir pertvarkymo projektą, kuris užtrunka apie 6 mėnesius. Jeigu dalinti nebus galima, yra kita alternatyva - naudojimosi žemės sklypu nustatymas.
Taip, bus bėdų, nes neaiškios sklypo ribos. Atlikti sklypo padalijimo projektą, o po to pirkti.
Edmundas Venckus, Edmosima
 
Sritis:
Sritis: