Geodezinių matavimų galiojimo terminas

Klausimas:
Planuojame pirkti sklypą ir jo savininkai sako, kad būtų gerai sandorį įvykdyti iki 2017 m., nes iki tol galios senieji geodeziniai matavimai. Ar čia po Naujųjų metų kažkas keičiasi? Ar nebus taip, kad paskui mums nusipirkus sklypą, teks patiems iš naujo daryti geodezinius matavimus?
Komentarai:
Žemės sklypo kadastriniai (geodeziniai) matavimai neturi galiojimo termino. Atliekant žemės sklypo kadastrinius matavimus, valstybinėje koordinačių sistemoje nustatomos žemės sklypo ribos posūkio taškų (kampų) koordinatės, registruojant kadastriniais matavimais nustatytus sklypo kadastro duomenis koordinatės yra įregistruojamos VĮ Registrų centras kadastro žemėlapyje ir jei ir būtų vietovėje sunaikinti riboženkliai, kuriais buvo paženklintas žemės sklypas, bet kada išsikvietę bet kurį matininką, galėtumėte tiksliai atstatyti buvusių riboženklių vietą.
Nuo 2017 m .sausio 1 d. keičiasi tik kadastrinių matavimų bylos pateikimo forma Nacionalinės žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos bei VĮ Registrų centras. Nuo šios datos matininkai bylas privalės teikti elektroniniu būdu per VĮ Registrų centras "Geomatininkas" sistemą. Šis pakeitimas aktualus tik matininkams atliekantiems šias paslaugas, o ne sklypų savininkams ir šis pakeitimas nenaikina iki tol atliktų kadastrinių (geodezinių) matavimų.
Na situacija labai neaiški. Nematant pačio žemės sklypo plano, sunku nusakyti, kokie matavimai yra atlikti jau perkant sklypą Jums. Kaip kurie notarai netvirtina preliminarių žemės matavimų, jei nėra užnešti pastatai sklype, jei kordinatės vietinės, o ne LKS sistemoje ir t.t. jei notaras patvirtins su tuo ką paminėjome, norint ateityje "pajudėti" teks pasidaryti naujus matavimus. Daugiau informacijos ir tikslesnės norint sužinoti, reikia daugiau informacijos.
Priklausomai nuo notaro bei žemės sklypo plano. Jeigu notaras vykdo sandorį su turimais planais, tai ateityje Jums geodezinių neprireiks, nebent Jūs patys inicijuosite juos darytis. Kartais priverčia kitos aplinkybės (dėl pastatų - kadastro duomenų atnaujinimo; jeigu planuojate tvorą statytis, kad vėliau netektų jos griauti ir t. t...) Manome, anksčiau ar vėliau vistiek kažkurioje vietoje jų prireiks, viskas sudėtingėja, o ne lengvėja.
Atsakydamas į Jūsų klausimą noriu informuoti, kad kadastriniai matavimai, kurie yra atlikti ir planai parengti Valstybinėje koordinačių sistemoje, neturi nustatyto galiojimo laiko. Šie kadastriniai matavimai galioja, jų galiojimą gali panaikinti tik teismas. Kokia situaciją yra Jūsų konkrečiu atveju galėsiu atsakyti tik pamatęs, ir įvertinęs perkamo sklypo nuosavybės dokumentus
Giedrius Kirstukas, Drava
Neaisku ka turi omenyje geodeziniai matavimai, jei žemės sklypo kadastriniai matavimai (geodeziniai), tai jie neturi galiojimo, nebent kažkas yra negerai arba pasikeitūsi situacija sklype, tai reikėtų atsinaujinti planą. O jei turi omenyje geodezinai matavimai (toponuotrauka), tai ji turi galiojimą ir gali būtį, kad pasibaigs galiojimas.
Sigitas, Banesta
 
Sritis:
Sritis: