Ar privalomi geodeziniai matavimai namui norint jį parduoti

Klausimas:
Ar privalomi geodeziniai matavimai, mano nupirktam namui su namų valda? Pirkau prieš 18 metų. Dabar noriu parduoti. Tada buvo atlikti geodeziniai matavimai.
Komentarai:
Jei namas neįregistruotas, tada būtina parengti statinio kadastrinių matavimų bylą ir užregistruoti.

Jei sklypas, suformuotas atliekant kadastrinius matavimus, jų atnaujinti pardavimui nebūtina. Nebent registruosite namą, ir žemės dokumente nėra nurodytas statinys.

Gali būti, kad žemės sklypo dokumentai parengti vietinėje koordinačių sistemoje, kuri registrų centre neatitinka valstybinės koordinačių sistemos ir kerta gretimų sklypų ribas. Tokiu atvejų, notaras gali netvirtinti sandorio kol neatnaujinsite sklypo kadastrinių matavimų į valstybinę koordinačių sistemą.
Neprivalomi, tačiau tie geodeziniai matavimai atlikti senoje koordinačių sistemoje, laikui bėgant ji buvo suvienodinta visoje Lietuvoje, dėl koordinačių konvertavimo galimos paklaidos, tai reiškia jeigu pas jus tų klaidų konvertuojant neįsivėlė, nekoreguotas sklypas, notaras neturėtų reikalauti geodezinių
Matininkas/projektuotojas, Litmetra
Ne. Neprivalomi. Jei žemės sklypas įklotas Registrų centro GIS duomenų bazėje, pagal Kadastro įstatymą jis yra sandorio objektas. Tikslesnė informacija-tik turint sklypo indentifikatorius.
Zigmantas, NT matininkai, UAB
Priklausys nuo notaro. Vienas gali patvirtinti ir su senu žemės sklypo planu, kitas gali paprašyti atsinaujinti, nes yra pasikeitusios, nuo 2006 m. koordinatės iš vietinių į LKS.
Viskas priklauso nuo notaro ir pirkėjo. Jei matavimai buvo daryti prieš 18 metų, tai dažniausiai prašo atnaujinti, nes šiuo metų Lietuvoje galioja nauja koordinačių sistema.
Kristina, Geokomanda
 
Sritis:
Sritis: