Ar termovizinės nuotraukos parodo grindininio šildymo įrengimo klaidas

Klausimas:
Noriu paklausti, ar termovizinės nuotraukos parodytų grindininio šildymo įrengimo klaidas?
Komentarai:
Termoviznio tyrimo metu galima matyi, kaip išvedžioti vamzdeliai grindyse, ar tolygiai šyla, ar tolygiai subalansuoti kontūrai. Galima matyti įtrūkimo vienas, kamščių vietas ir t. t. Tai labai informatyvus tyrimas. Dažniausiai grindinio šildymo problemos būna tokios:
1. Vamdelių išvedžiota per mažai ir netinkamai.
2. Kolektoriuje paduodamas sumaišomas su grįžtamu, todėl karštas vanduo pasiduoda ne nuo išorinių sienų, o nuo kambario vidurio. Priklausomai nuo išdėstymo.
3. Nepakankama cirkuliacija, yra oro kamštis, užlaužti vamzdeliai,
etc.
Zilvinas Strelciunas, UAB "Exposito"
Taip, dažniausiai parodo. Į šildymo sistemą paleidus šiltą vandenį su termovizoriumi būtų galima nustatyti atstumus tarp vamzdelių, taip pat vandens išsiliejimo vietas.
Marius Gimbutas, TERMAS, UAB
Kažin ar pavyktų tokias nuotraukas padaryti dėl nedidelio temperatūrų skirtumo. O jeigu ir matytume vamzdelio konkūrus, tai jie nieko dar nesako. Reikalingas jo ilgis, diametras, kokiu principu paremtas temperatūros dalinimas ir cirkuliacija, kokie siurbliai ir kiti klausimai, koks šilumos šaltinis, koks delta T koks prateka debitas. Visi šie parametrai turi įtakos.
Ekspertai.lt
Termovizoriumi galima pamatyti išvedžiotus grindinio šildymo vamzdynus. Galima pamatyti vietas kur prateka, tačiau turi būti vandens cirkuliacija. Necirkuliuojantis vanduo atvėsta iki aplinkos temperatūros ir nieko nesimato. Pasitaiko, kad vamzdis būna užsikišęs skiedinio grumsteliais, tuomet reikalinga prapūsti kompresoriumi.
Artūras Kriščiūnas, Minties kelias, UAB
 
Sritis:
Sritis: