Sandarumo testo kaina

Klausimas:
Statomas gyvenamasis namas apie 150 kv.m. Norėjau pasiteirauti, ką reiktų pasidaryti prieš atliekant sandarumo testą ir kiek sandarumo testas kainuotų?
Komentarai:
Su laiku tobulėjant technologijoms ir statybos reikalavimai tampa vis griežtesni. Todėl reikalinga vis tikslesnė pastatų diagnostika. Kadangi vis didesnis dėmesys kreipiamas į pastatų atitvarų sandarumo didinimą, termovizinio tyrimo nebepakanka atlikti pilnavertei pastato diagnostikai. Kad diagnostika būtų tiksli, reikalinga, kad aplinkos sąlygos būtų kontroliuojamos ir pastovios.


Paprastas pavyzdys: jeigu atliekame termovizinį tyrimą be patalpose sukelto neigiamo slėgio galime nepastebėti nesandarių langų ar nesandarios stogo konstrukcijos. Taip atsitikti gali dėl kelių priežasčių:
1. Langas ar stogas yra pastato pavėjinėje pusėje.
2. Viršutinėje pastato dalyje patalpose esantis šiltas oras savo sukeliamu slėgiu neleidžia išorės orui skverbtis į patalpas.
Kartą pastatui atlikome sandarumo testą. Nesandarių vietų paieškai naudojome termovizorių. Prieš mūsų atliktą bandymą namo savininkas iš mums nežinomo termovizinio tyrimo specialisto buvo užsisakęs termovizinį tyrimą. Šio termovizinio tyrimo išvadose pažymėta, kad pastato izoliacija labai gera. Deja po mūsų bandymo namo savininkui teko nusivilti, nes sandarumo testo įrangos sukeltas neigiamas slėgis pastate parodė visas problemines vietas, kurių buvo tikrai daug. Ką jau kalbėti apie atvejus kai pastato gyventojai patys išsinuomoja termovizorių ir bando atlikti tokį „tyrimą“.
Todėl patartina atlikti termovizinį tyrimą ir sandarumo testą kartu. Sandarumo testo įrangos pagalba sudaromas dirbtinis, kontroliuojamas slėgis pastate. Taip galima pamatyti visus defektus, net ir tuos kurie atliekant vien termovizinį tyrimą yra nematomi. Tai puikiai matosi žemiau pateiktose termonuotraukose.
Taigi abu testai vienas kitą papildo. Termovizoriaus pagalba galima puikiai surasti nesandarias vietas ir įvertinti jų reikšmingumą.
Marius Gimbutas, TERMAS, UAB
Pastato sandarumo tyrimo kaina priklauso nuo:

*kokios kvadratūros yra namas
*kaip greitai reik atlikti matavimus
*su pastato detekcija ar be detekcijos
Vytautas Kryževičius, UAB Tyrimų laboratorija
Sandarumo kaina 230,00 Eur plius PVM.
Sandarumo tyrimo kaina priklauso nuo to, kuriame mieste juos reikia atlikti. Tačiau kaina apie 280 Eur.
Jūsų namo sandarumas kainuotų 250 Eur, su sandarumu gautumėte protokolą+ataskaitą, taip pat galime parodyti ir nesandarias vietas, pasiūlyti energinio sertifikavimo paslaugas A klasės namui.
 
Sritis:
Sritis: