Ar parduodant 80proc. baigtumo namą reikia pateikti energinio naudingumo sertifikatą

Klausimas:
Perku namuką: 80proc. baigtumas. 52kv.m. 2018 metų statybos A+ klasės, Kauno raj. (lieka tik vidaus apdailą pasidaryti). Turiu klausimą dėl Energinio naudingumo sertifikato. Ar parduodant 80proc. baigtumo namą pardavėjas privalo pateikti šį sertifikatą? Ar jis privalomas tik registruojant 100proc. baigtumą ir čia jau mano pačio problema? Kiek kainuotų sertifikatas tokiam namui?
Komentarai:
Norint gauti A+ klasės sertifikatą reikalinga atlikti sandarumo testą, norint atlikti sandarumo testą ir išduoti protokolą apie namo atitikimą A+ klasei, turi būti išvedžiotos visos inžinerinės sistemos. Sandarumo kaina 230,00Eur + PVM;
Energinio naudingumo sertifikato 150,00Eur +PVM;
Jei nepilnai įrengtas šildymas, pvz., notaras gali nereikalauti parduodant PEN Sertifikato, o kaip žinot, kad A+ klasė? Sertifikatas apie 200 Eur, bet būtinas sandarumo bandymas, kaina 500-1000 Eur.
Ramunė Matijošienė, UAB Froleta
Tai priklauso pagal susitarimą tarp pardavėjo ir pirkėjo. Pirkėjas gali to reikalauti.
Pagal STATYBOS ĮSTATYMO, 51 straipsnio, 3.1 p.: Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas privalomas užbaigus naujų pastatų (jų dalių) statybą. Pastato energinio naudingumo sertifikavimas atliekamas užbaigus naujo pastato (jo dalies) statybą prieš surašant statybos užbaigimo aktą arba prieš teikiant deklaraciją apie statybos užbaigimą.
80 proc. baigtumas būna labai įvairus. Jei baigti statybos darbai, sumontuotos inžinerinės sistemos - energinio naudingumo sertifikavimą galima atlikti. A+ klasės pastatams reikalingi sandarumo matavimai, jiems keliami tam tikri reikalavimai. Susisieksiu su Jumis telefonu ir plačiau aptarsime esamą situaciją.
Jei name yra nurodytas šildymas, būtinas sertifikatas A+ klasei. Kaina 250 Eur. Taip pat sandoriui atlikti galima išduoti ir žemesnę klasę, bet pridavimui būtinas A+.
 
Sritis:
Sritis: