Sklypo toponuotraukos svarba projektuojant namą

Klausimas:
Noriu paklausti, projektuojant namą, pirma reikia sklypo toponuotraukos ar projekto?
Komentarai:
Na kaip čia pasakius. Galima pradėti projektuoti ir be toponuotraukos. Bet toponuotrauka būtina, nes reikia rengti sklypo sutvarkymo dalį, inžinerinius tinklus, tiksliai nužymėti namo ir kitų statinių vietas.
Čia daugiau klausimas kokią teritoriją toponuotrauka turi parodyti? Todėl būtų gerai, kad pasikonsultuotumėte su kokiu architektu pirma, pasakys tiksliai kiek tos toponuotraukos reiks, nes gali prireikt kelią projektuoti, ar inžineriniams tinklams reiktų daugiau nei standartiškai aprėpti rodomos teritorijos. Žodžiu sudėtinga, nežinant jūsų konkrečios situacijos pasakyti tiksliai. Jei esate Vilniuje, galiu ir aš tiksliai įvertinti kiek tos topo reiktų ir kada.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Tikslios topografinės nuotraukos atvaizduoja dabartinę žemės sklypo situaciją, žemės reljefą ir požemines komunikacijas. Topografiniai planai reikalingi, norint įgyvendinti bet kokius projektavimo darbus. Jų parengimui būtini žemės sklypo nuosavybės teisės dokumentai, geodezinis žemės sklypo planas ir žemės sklypo registraciją patvirtinantis dokumentas. Parengtas planas galioja vienerius metus.
Marius, UAB GeoForta
Prieš pradedant daryti namo projektą, reikia padaryti topo nuotrauką.
Topografinė nuotrauka yra reikalinga projektuojant (rekonstruojant) įvarius statinius ir pastatus, projektuojant požemines komunikacijas, rengiant sklypo formavimo ir pertvarkymo projektus. Atliekama prieš pradedant bet kokius projektavimo darbus. Parengus topografinę nuotrauką, kad būtų galima pradėti projektavimo darbus, ją privaloma suderinti su visomis inžinerinius tinklus eksploatuojančiomis organizacijomis bei su savivaldybe.
Visų statinių projektai rengiami ant topografinio plano pagrindo. Topografiniai planai (dar vadinama toponuotrauka, topografinė nuotrauka ir pan.) galioja: 3 metus rengiant didesnį kaip 80m² pastato projektą; 5 metus, kai rengiamas mažesnio nei 80m² ploto pastatas.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: