Kaip pagerinti garso izoliaciją bute

Klausimas:
Mano ir kaimyno butus skiria 40 cm gipskartoninė siena, kurios viduje akmens vata, tačiau garso izoliacija labai bloga - puikiai vienas kitą girdime. Ką galėtute pasiūlyti, kaip pagerinti garso izoliaciją? Gal galima būtų papildomai kokia nors izoliacine medžiaga apklijuoti sienas? Plotas nėra didelis 20-25 m2.
Komentarai:
Tikriausiai daug kas pritars, kad viena geriausiai garsą sugeriančių termoizoliacinių medžiagų yra ekovata. Ji turi A garso sugerties klasę. Tačiau tai yra biri medžiaga, todėl reikėtų pasidaryti konstrukciją, kuri turėtų tuščią ertmę viduje, į kurią būtų galima pripūsti ekovatos. Taip pat galima šiltinti šlapiuoju būdu, tačiau šaltuoju metų laiku darbai šlapiuoju būdu neatliekami.
Rekomenduotumėm naudoti 30 mm PIR plokštes ir dar kartą prie jų priklijuoti gipsą.
Taip Jūs minimaliai sumažinsit kambario plotą ir gausite skirtingų medžiagų tankių atitvatą, kuri ženkliai geriau sugers garsą.
Andrius Augūnas, Moderni Izoliacija
Standartiškai tarpbutinė siena įrengiama iš vienasluoksnės sunkios konstrukcijos (pvz. gelžbetoninė plokštė, silikatinių plytų ar blokelių mūras) arba trisluoksnė (mūras, vata, mūras). Tarpbutinių sienų tik iš gipso ir vatos neteko matyti. Daugiau ne visada reiškia geriau. Pagal Knauf brošiūrą yra įvairūs sienos variantai, tačiau vatos būna 10 cm arba 2x10 cm ir varijuoja gipso plokščių kiekis, tipas ar naudojami spec. profiliai.
Dabar jūsų situacijai gerinti, tai arba išardyti sieną ir įrengti mūrinę trisluoksnę (mažiau apkrauna perdangą, tačiau visgi reikia konsultuotis su projektuotojai dėl pasikeitusių apkrovų) arba papildomai lipdyti sluoksnius. Papildomai visgi rekomenduočiau naudoti sunkesnes gipso plokštes (Knauf Blue) arba gumos granuliatą su Knauf Blue. Gipso plokštės su gumos granuliatu yra pasiteisinusios keliuose objektuose, kur reikėjo pagerinti sienos garso izoliaciją.
Taip pat gali būti, kad jūsų sienoje trūksta vatos ar ji sukritusi.
Jei "puikiai vienas kitą girdite" tuomet reiktų galvoti apie esamos sienos "remontą", nes 40cm yra labai daug kaip gipso kartono sienai, prie 22 cm storio jau galima išgauti labai gerą izoliaciją. Jūsų atveju su siena yra kažkas negerai (pažeidimai, per mažas sluoksnių skaičius arba netinkamai sujungti, netinkamas užpildas, ventiliacijos angos, šachtos ar ortakiai), todėl reiktų sieną arba remontuoti nuardant vieną iš pusių, arba sumontuoti papildomą karkasą (rekomenduotina atskirtą nuo sienos) ir jį tvarkingai užpildyti mineraline vata ir apsiūti GKP, tinkamai užtaisant sudūrimus tarp plokščių ir kitų konstrukcijų.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Norint pagerinti garso izoliaciją galite nudažyti sieną su Garsą izoliuojančiais dažais ISONEM®ANTI SOUND PAINT. Tai dažai, mažinantys garsą ir stabdantys jo prasiskverbimą, sukurti taip, kad sugertų garsą ir kuo geriau izoliuotų. Remiantis matavimų ir tyrimų, atliktų pagal TS 140-4 standartą, rezultatais, kai dažų sluoksnio storis 1 mm ir esant 1/3 oktavos diapazono 1000 Hz dažnis, garso pralaidumas sumažėja 2,51 dB. Kai dažų sluoksnio storis 2 mm, akredituotos agentūros laboratorijose buvo nustatyta, kad garsas yra absorbuojamas ir sumažėja 4,85 dB.
Kęstutis, Ramsta, UAB
 
Sritis:
Sritis: