Kada geriau atlikti sandarumo testą

Klausimas:
Kalbam apie A, A+, A++ klasę: Kokiu metu yra atliekami sertifikavimo testai? Vertinant namo baigtumą %, kada būtų tiksliau atlikti? Arba kurioje stadijoje geriau atlikti testą? Po dalinės apdailos, prieš? Ar kokių kitų pastebėjimų turite?
Komentarai:
Rekomenduojame sandarumo testą daryti, kai namas įrengtas su daline apdaila. Kadangi daugeliu atveju iš pirmo karto nesigauna reikiamas rodiklis, yra su pirmu kartu pateikiama ataskaita apie name esamus trūkumus. Tada juo pasitaisoma, pasitaisius daromas pakartotinis sandarumo testas.
Sandarumo testus geriausia atlikinėti prieš apdailą, kad esant poreikiams galima būtų nesandarias vietas pašalinti. Galime atlikti kontrolinį sandarumo testą ir jo metu nustatyti nesandarias vietas ir pagal galimybes jas užsandarinti, tokio testo su konsultacija kaina nuo €150.
Simonas, UAB Sonerus
Sertifikavimo testų atlikimą apibrėžia techniniai reglamentai. Sandarumo testas atliekamas po visų darbų.
Sandarumo matavimus būtų tikslinga atlikti po dalinės apdailos. Iki pilnos apdailos geriau, tiksliau matomos nesandarios vietos ir pataisyti, t. y. užsandarinti paprasčiau (nereikia ardyti apdailos). O apdailos įrengimas kai kuriose vietose padidina sandarumą, bet kai kur ir pablogina (pvz.: esant blokeliams su kiaurymėmis ir įrengiant pakabinamas lubas, profilio tvirtinimo vietoje, aplink mūrvines gali būti nesandaru).
Kalbate turbūt apie sandarumo testą. Pirmą kartą jis daromas, kai nutinkuojamos sienos, suklijuojamos plėvelės. Po rezultato sprendžiama apie sekančio bandymo laiką. Jei klausėte apie sertifikavimą, tai ši procedūra atliekama, kai darote galutinę apdailą.
Andrius Kirklys, Andrius Kirklys
 
Sritis:
Sritis: