Kam reikalinga toponuotrauka

Klausimas:
Perkant sklypą kieno pareiga yra padaryti topografinę nuotrauką: ar pardavėjo ar pačio pirkėjo? Kam reikalinga toponuotrauka?
Komentarai:
Perkant sklypą toponuotraukos niekas nedaro išviso. Toponuotrauka reikalinga kai planuojama kažką statyti. Jūs ko gero turėjote mintyje geodezinius matavimus. Jei kalbant apie geodezinius matavimus, tai yra susitarimo reikalas. Jei sklypas miesto teritorijoje, notaras be geodezinių matavimų netvirtins sutarties, kitaip sakant, pardavėjas negalės parduoti sklypo. Jei sklypas kaimo vietovėje, sutartį notaras gali tvirtinti ir su preliminariais matavimais, tada tik susitarimo klausimas kas apmokės kadastrinius matavimus.
Tai nėra pardavėjo pareiga. Topografinė nuotrauka reikalinga tuo atveju, jei planuojamos statybos, iš esmės ją reikia rengti prieš pradedant rengti projektą, kadangi ant toponuotraukos pagrindo yra rengiamas techninis projektas(pastatų statybai, inžinerinių tinklų klojimui ir pan.).
Marius, GEOLINE
Topografinė nuotrauka reikalinga projektuojant statinius žemės sklype. Ši nuotrauka turi galiojimo termina, todėl rengti reikėtų pasitarus su statinius projektuosenčiu architektu. Sandorio metu pardavėjo pareiga pateikti pirkėjui ir notarui tvarkingą žemės sklypo planą
Giedrius Kirstukas, Drava
Parduodant sklypą, topografinės nuotrauka (lietuviškai-topografinis planas) - nereikalingas. Topografinis planas daromas projektavimo (statinių, vandens tekinių-didesnių nei 10 a, inžinerinių statinių) tikslams.
Zigmantas, NT matininkai, UAB
Topografinės nuotraukos nėra privalomos perkant ar parduodant sklypą. Parduodant sklypą miesto teritorijoje yra privaloma atlikti žemės sklypo kadastrinius matavimus.
Paulius, Kampara, UAB
Topografinė nuotrauka yra reikalinga projektuojant (rekonstruojant) įvarius statinius ir pastatus, projektuojant požemines komunikacijas, rengiant sklypo formavimo ir pertvarkymo projektus. Parengus topografinę nuotrauką, kad būtų galima pradėti projektavimo darbus, ją privaloma suderinti su visomis inžinerinius tinklus eksploatuojančiomis organizacijomis bei su savivaldybe.
 
Sritis:
Sritis: