Šilumos nuostolių nustatymas

Klausimas:
Pirkome butą, 2018 m. statybos. Antri metai, šaltuoju laikotarpiu, moku už paslaugas vadinamas "Šilumos nuostoliai". Šį mėnesį už šildymą - 15.64 Eur, o šilumos nuostoliai - 8,03 Eur. Praėjusiais metais kalbėjome su paslaugų tiekėju apie termovizinį tyrimą. Pasak, paslaugų teikėjo šį tyrimą galima atlikti tik šaltuoju metu. Norėčiau sužinoti kada susidaro šilumos nuostoliai ir kaip galima nustatyti iš kur tie nuostoliai atsiranda?
Komentarai:
Termovizorinį tyrimą galima atlikti kai lauko temperatūra yra žemiau nulio. Bet Jūsų atveju manau, kad "šilumos nuostolių" mokestis yra už šilumos nuostolius trasoje, o ne bute, nes mokėdami už buto šildymą Jūs ir mokate už šilumą, kurią sunaudojate, arba kitaip sakant už nuostolius, t.y šilumos kiekis, reikalingas palaikyti namuose pastovią temperatūrą, prarandamą dėl buto šilumos nuostolių, o mokate Jūs nedaug, reiškia butas yra geros kokybės.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Šilumos nuostolis yra ten kur nesandaru, t.y. tokiose vietose kur išeina šiluma. Nustatyti galima termovizoriaus pagalba.
Simonas, UAB Sonerus
Šilumos nuostoliai gali susidaryti dėl įvairiausių priežasčių, kaip pvz., netinkamas langų sandarumas, t.y. sumontavimas ar sureguliavimas, perdangos montavimo brokas, dėl ko susiformuoja šalčio tiltai ir pan. Vienas iš nustatymo būdų yra sandarumo tyrimas, kuomet ištraukiant iš buto orą ieškoma nesandarių patalpos vietų, ir/ar termovizinis tyrimas. Pastarąjį rekomenduotina atlikti, kai lauke yra bent 0 laipsnių ir mažiau, taip tyrimo rezultatai bus tikslesni.
Šilumos nuostoliai susidaro esant tarpeliams sienos, grindų ar stogo šiltinimo medžiagoje. Juos tiksliai nustatyti galima termovizoriumi. Šiuo metu peršilta atlikti termoviziją. Reikalinga, kad bent kelias paras prasilaikytų temperatūra -3. Kaip nustatėt kainą už šilumos nuostolius? Apytikriai nustatyti šilumos nuostolių vietas galiu atvykęs į objektą.
Artūras Kriščiūnas, Minties kelias, UAB
 
Sritis:
Sritis: