Garsą slopinančios medžiagos

Klausimas:
Probleminė situacija: 1. Siena skirianti nuo kaimynų susideda iš gipso-kartono plokščių tarp kurių vandens nuotėkų vamzdžiai; 2. Kambarys itin mažas; 3. Nėra galimybės tvirtinti perimetrų prie lubų. Ar egzistuoja kokios medžiagos, kurios bent šiek tiek slopintų garso sklidimą ir jas būtų įmanoma saugiai pritvirtinti prie sienos (optimaliausias variantas - klijavimas)? Taip pat, dekoratyvinė funkcija būtų privalumas.
Komentarai:
Labai sunku atsakyti tiksliai į tokius klausimus nežinant visumos. Bet pabandysiu išdėstyti pagrindinius principus:

Patikrinkite sienos perimetrą - ar nėra nesandarumų. Ar nėra rozečių ar kitų sienos pažeidimų. Ar sienos viduje tikrai sudėtos pluoštinės medžiagos. Ar nuotekų vamzdžiai nesiliečia prie konstruktyvo/gipso.

Darome prielaidą, jog siena įrengta tinkamai (nėra aukščiau išvardintų defektų). Tuomet sistemai trūksta masės. Norint slopinti sklindantį garsą, reiktų pritvirtinti papildomą plokščių sluoksnį (rekomenduoju didesnio tankio kaip 1000 kg/m3) - klijuojant (specialūs elastingi klijai, montažinės putos ar kita) arba priveržiant. Perimetras turi būti kruopščiai izoliuotas - elastingais sandarikliais.
Jei yra abejonių dėl sienos įrengimo, tuomet idealiausia būtų demontuoti esamą GKP iš savo pusės, sutvarkyti pažeidimus, įrengti papildomą karkasą ant esamo perimetro (taip, kad jūsų plokštės tvirtintųsi prie atskiro karkaso, angl. staggered), aptaisyti didesnio tankio plokštėmis.

Visa tai galioja jei jūs girdite kalbą - ore sklindančio garso izoliavimas, jei jūs girdite vaikščiojimą, spintelių darinėjimą, garsų vandens bėgimą vamzdžiais - tai jau struktūriniai triukšmai, kurių izoliacija pagerinama naikinant standžias jungtis, atribojant karkasus ir pan.

Kaip bebūtų, izoliacijos pagerinimui netinkamos akustinės medžiagos - vatos pagrindu, rezonansinės (plokštės su perforacija), "akustiniai" tapetai ar dažai. Akustinės medžiagos gali sumažinti foninį triukšmą patalpoje.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Norint slopinti garsus variantas yra imti Jackon plokštes. Jas galima klijuoti ar mechaniškai tvirtinti prie pagrindo. Paviršių dažyti ar klijuoti plyteles, medį.
 
Sritis:
Sritis: