Durų garso izoliacija

Klausimas:
Sporto salėje yra senos medinės durys, per kurias sklinda triukšmas, nes salėje yra leidžiama garsiai muzika. Prieš tas duris yra konferencijų salė. Norime duris izoliuoti. Prašome patarti kuo ir kaip galėtume sumažinti triukšmą.
Komentarai:
Durų ar kitų judančių konstrukcijų garso izoliacija apsprendžia trys pagrindiniai dėmenys:
1. durų konstrukcija (plokščių storis, užpildas ir pan.)
2. sistemos "hermetiškumas", t.y. kaip gerai ir tolygiai durys prisiglaudžia prie staktos, ar panaudotos guminiai sandarikliai, kaip gerai sujungtos durų plokštės, slenksčio būvimas ir t.t.
3. durų sumontavimas. Durų sumontavimas turi labai didelę, tiesioginę įtaką garso izoliacijai. Dažnai paliekami dideli plyšiai tarp staktos ir angos, o montažinės putos nėra labai geras garso izoliatorius.
Deja, dažniausiai senos medinės durys būna susisukusios (todėl guminių tarpinių klijavimas tampa neefektyvus - dėl netolygaus durų prisispaudimo prie staktos), dažnai nebūna įrengtų slenksčių (dėl ko garso izoliacijos nuostoliai būna -10dB ir daugiau), medinių durų lentos išskyrusios (padidėja nuostoliai per susidariusius tarpelius, 1 mm x 2000 mm tarpelis gali sąlygoti -6dB nuostolius).

Efektyviausias būdas būtų pakeisti naujas duris, su garso izoliacija ne mažesne kaip Rw > 40 dB. Jei nuspręstumėte duris taisyti ir tobulinti:
1. Patikrinkite ar durų plyšys tarp staktos ir varčios tolygus;
2. Priklijuokite gumines tarpines (P formos) visu perimetru;
3. Sureguliuokite vyrius ir spyna taip, kad durų varčia būtų maksimaliai stipriai ir tolygiai prisispaudusi prie staktos/slenksčio.
4. Jei nėra slenksčio, rekomenduojame sumontuoti pritvirtinamus nusileidžiančius slenkstukus.
5. Jei durų lentos prasiskyrusios, jas reiktų hermetizuoti ir pritvirtinti ištisinę didesnio tankio plokštę.

Norėčiau perspėti, jog durų padengimas minkštomis ("akustinėmis") medžiagomis ar panašiais patobulinimais tikrai negarantuos ryškaus pagerėjimo.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Jums reikėtų keisti duris į akustines arba turinčias aukštą garso nepralaidumo lygį.
Andrius Čerauskas, UAB Idomus
 
Sritis:
Sritis: