Kokią vatą pasirinkti norint pagerinti garso izoliaciją

Klausimas:
Naujos statybos daugiabutyje norėčiau pagerinti garso ir šilumos izoliaciją. Butas viršutiniame aukšte (9/9). Kabinsiu gipskartonio lubas. Kokią vatą rinktis tarp stogo ir gipskartonio? Ar nesikaups drėgmė ar dar kas?
Komentarai:
Šiltinant svarbu nepalikti plyšių tarp mineralinės vatos plokščių ir karkaso elementų. Paprastai stiklo vata yra minkštesnė ir elastingesnė už akmens vatą, todėl ji gerai užpildo visą izoliuojamą ertmę, nepalieka plyšių.
Po šilumine izoliacija (prieš gipso kartono plokštę) reikia naudoti garų izoliacija. Garus izoliuojantis sluoksnis turi būti įrengtas taip, kad konstrukcijose nesikauptų drėgmė ir turi būti įrengtas vidinėje termoizoliacinio sluoksnio pusėje. Garus izoliuojančiam sluoksniui panaudotų statybos produktų sujungimai turi būti suklijuoti, tarpusavyje sulydyti arba kitu būdu užsandarinti. Lubų sandūrose su sienomis, ir kitomis konstrukcijomis garus izoliuojantis sluoksnis turi tęstis iki šiluminės izoliacijos sluoksnio viršaus.
Naudokite dvi gipso kartono plokštes po 12,5 mm.
Šiltinti iš vidinės patalpos pusės nerekomenduojama dėl galimo kondensacijos susidarymo šiltinamoje perdangoje.
Jei norite gerai izoliuoti smūgio garsą, reiktų iš viršutinio aukšto priimti sudėtingesnius sprendimus.
Marius Gimbutas, TERMAS, UAB
Rekomenduočiau tarpą užpūsti besiūle, kvėpuojančia ir ekologiška celiuliozės vata.
Jurgis, Gera vata, UAB
Darant tokį šiltinimo sprendimą, reiktų naudoti PAROC eXtra arba PAROC eXtra plus vatą. Šiltinant iš vidaus, šiltinimo medžiagos storis turėtų būti nedaugiau nei 5 cm. Taip pat reiktų naudoti garo izoliaciją. Garo izoliacija įrengiama ant vatos ir tada lubų apdaila.
Marius Jastčembskis, Paroc, UAB
 
Sritis:
Sritis: