Kokiu būdu statytojas įrodys, kad perku A klasės būstą

Klausimas:
Perkamas 80% baigtumo A energinės klasės būstas. Kas atsakingas, kad būstas atitiktų A klasės namui keliamus reikalavimus? Kokius dokumentus statytojas privalo pateikti pirkėjui įrodydamas, kad perkamas būstas atitinka A klasę (sertifikuojamas jis bus tik kai bus pasiektas 100% baigtumas)? Kokiu būdu statytojas įrodys, kad perku A klasės būstą? Kas bus, jei priduodant baigtą statyti būstą jis neatitiks A klasės reikalavimų? Gal atlikti sandarumo testą būstui įvertinti? Tačiau dar nėra įrengtos garo izoliacijos ir būstas parduodamas be jos. Ar apskritai daromi tokie testai dar nenupirktam būstui? Kaip patartumėte elgtis?
Komentarai:
Būsto atitiktis A klasės reikalavimams susideda iš dviejų dedamųjų:
Sandarumo įvertinimas atliekant bandymą vietoje ir energiniai skaičiavimai, kuriuos atlieka PENS ekspertas ir kurių metu įvertinama viso pastato šiluminė varža pagal joje panaudotas medžiagas/produktus. Jūsų atveju, jei nesusitariate kitaip, statytojas neatsako už sandarumo rodiklius, nes pastate nėra įrengta garo izoliacinė plėvelė ir kaip spėju visi/dalis kitų sandarinimo darbų. Nepaisant to, statytojas atsako už šiluminės varžos dalį A klasei, nes jis jums parduoda jau pastatytą ir apšiltintą bei (greičiausiai) su langais pastatą.
Konstantinas, MB "DomStructus"
Kad pastatas atitiktų A klasę atsakingas statytojas. Įrodymas, kad baigus statybas ir būtų galima sertifikuotis, statytojas turėtų pateikti būsimo sertifikato kopiją. Taip pat pirkėjui turi būti pirkimo metu pateikta langų išklotinės deklaracija, šilumos ir rekuperatoriaus deklaracijos. Taip pat reiktų, kad būtų pateiktas ir sandarumo protokolas, kad visiems būtų aišku, jog parduodamas pastatas nėra kiauras. Tačiau, jei nėra garo izoliacinių sluoksnių tai joks sandarumas nebus daromas ir šis darbas atitenka pirkėjui.
Nebaigta statyba NETURI energetinės klasės. Ir niekas Jums neišduos jokio sertifikato ar pažymos, kad pastatas turi kažkokią energetinę klasę. Kitaip sakant-pirkdami nebaigtą pastatą, perkate katę maiše. Tik pabaigus statybas, išmatavus pastato sandarumą, padarius energetinį pastato sertifikatą, sužinosite pastato energetinio naudingumo klasę.
Zigmantas, NT matininkai, UAB
Bet kurį veiksmą (energinis sertifikavimas, ypatingai sandarumą) galite atlikti, kad ir šioje stadijoje. Rekomendacija: sutarkite, kad statytojas įrengtu stoge garo izoliaciiją ir galite atlikti sandarumo testą, tokiu atveju statytojas bus atsakingas už sandarumą. Be sandarumo A energinės klases nepasieksite.
 
Sritis:
Sritis: